Twinny Twinny komentáře u knih

Kniha není horor. Je to fantasy pro děti. Příběh je pěkný a napínavý. Ale jen do určitého věku. Prostě to musíte přečíst ve správný čas. Obrázky mi strašidelné nepřišly. Zajímavý nápad.

28.12.2018 4 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Několik zdánlivě nesouvisejících příběhů, které do sebe nakonec zapadnou jako puzzle. Napínavý děj, který mi nedal spát. Musela jsem vědět, co se stalo se Saskií. Musela jsem znát Hostovu minulost.
Trochu mi vadilo, že se tam snad každá důležitější postava zachovala občas jako idiot. A párkrát to bylo přes čáru. Proto "jen" čtyři hvězdy.
Ale celkově jsem spokojená a knihu ukládám vedle její starší sestry.

28.12.2018 4 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Podprůměrná, spíše oddechová detektivka. Možná proto je zde označena jako román. Tak jak to mám brát? Co to vlastně je? No, je mi to vlastně jedno. Tento komentář píši po dvou letech od přečtení a ještě pořád si živě pamatuji obálku. Ale děj jako by se mi z hlavy vypařil. Vůbec si nevzpomínám. Na nic.

28.12.2018 3 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Před lety byla unesena nevidomá holčička. Minulost se opakuje. Otevírají se staré rány a na povrch vyplouvají nové skutečnosti. Velmi napínavý a dobře napsaný thriller. Pachatel byl sám o sobě zajímavou osobností. Děj se postupně odkrývá a člověk musí číst dál a dál.
Ale ten epilog. Ach jo, hvězda dolů.

28.12.2018

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Hledala jsem nějaké knihy o stalkingu, protože to téma mě v šestnácti letech zaujalo a vlastně mě zajímá pořád. Zatímco spíš není klasický stalking, ale dokonale uspokojila moje chutě. Cillian je svině. Svině, které dělá dobře, když vidí bolest jiných lidí. A ještě větší uspokojení má, když tu bolest sám způsobí. Libuje si v pomalém, stupňujícím se týrání. Ale přesto je mi sympatický.

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Není to špatná kniha. Ale ani nic zapamatovatelného. Četla jsem, zajímalo mě to, dočetla jsem, zapsala, zapomněla.

Ledový oheň Ledový oheň Kai Meyer

Kniha byla velmi dobře napsaná. Četla se opravdu příjemně. To je asi tak to jediné, co si pamatuji. Vím, že se mi moc líbila a myslela jsem, že na příběh nezapomenu. No, zapomněla. Ale v poznámkách po přečtení mám poznačeno pět hvězd, takže je sem také dám.

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Nebylo to špatné. Ale ani tak dobré. Pachatel nebyl žádným překvapením. Kniha prostě netáhla, ale zároveň jsem chtěla vědět, jestli ten Staceyin "radar" je opravdový.
Spíš doporučím Předtuchy od Jude Watson, hrdinka také vidí do budoucnosti a mně sedla mnohem víc.

27.12.2018 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Moje první Kingovka. Docela zajímavý děj. Před dvěma lety, kdy jsem knihu četla, jsem se o čarodějnictví a magii zajímala. Pátrání po cikánech mě bavilo. Není to sice kniha, kterou bych nutně potřebovala číst, ale čtení to bylo příjemné.

27.12.2018 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Pohled do budoucnosti, kde život přestává mít smysl. Vláda drží lidi u televize, která vysílá nejrůznější reality show. Hlavní hrdina se do jedné přihlásí, protože musí získat peníze pro záchranu svého dítěte. A tak dává všanc svůj vlastní život. Přečteno jedním dechem, jedna hvězdička stržena za konec.

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Trochu zamotaný děj. Občas jsem tápala, co, kdo, kde, jak a proč. Ale nakonec z toho byla příjemná kniha. Docela si to pamatuji, hlavně to, co se stalo s detektivovou rodinou. Ale už se k ní nevrátím.

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Nechte mrtvé mrtvými...
Trochu naivní příběh vhodný pro děti a začínající čtenáře. Ale je rozhodně příjemný a stojí za přečtení.

Dóóóst dobrý zmatky Dóóóst dobrý zmatky Karen McCombie

Maminka se vrátila. A s ní i malá sestřička. Bohužel mi vadilo, jak rychle jí dokázali odpustit, že utekla od dětí. Ale tentokrát ji utéct nenechali. Pěkný příběh pro náctileté holky.

Dóóóst dobrý kámoši Dóóóst dobrý kámoši Karen McCombie

Další pěkný příběh třináctileté Alice. Jako vždy má Alice hektický život. Sandie se chová divně. Kyra má problémy s matkou a její bývalý přítel Richie Alici pořád volá. A do toho dvě starší sestry, mladší bratr a zvěřinec.

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Anotace nabízí lákavý pohled do budoucnosti. Kniha je pěkná, ale žádné velké dílo. Jednohubka na oddech, kterou přečtete ani nevíte jak. Příběh je vhodný pro odpočinek mezi náročnějším čtivem. Doporučím spíše mladým čtenářům.

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Můj druhý thriller, ovšem první, který mě zaujal. Vybrala jsem si ho k Vánocům 2015 a byl to opravdu výborný dárek. Pamatuji si ho dodnes. Díky Vrahovi z internetu jsem se dostala ke čtení thrillerů a detektivek.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Četla jsem kvůli škole. Bohužel mě příběh nezaujal a nepamatuji si skoro nic. I když věřím, že divadelní představení může být zážitek a na knihu vrhnout jiné světlo.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasická milostná tragédie. Mohla to být krásná kniha. Kdyby se nezabili dvě děti kvůli někomu, koho skoro neznali. Ano, byla jiná doba. Lidé mysleli jinak. Ale copak se nebáli Božího hněvu?

Antigona Antigona Sofoklés

Kniha čtená v rámci povinné četby. Nečekala jsem vůbec nic. O to víc mě překvapila a moc se mi líbila. Nejspíš mi připomínala Staré řecké báje a pověsti, kterých jsem jako dítě pár přečetla (asi si je přečtu znovu a ohodnotím).

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Oddechová historická fantasy. Příběh plný napětí, kde fandíte hlavnímu hrdinovy a čekáte, jak se z toho vylíže. Setkáváme se s nějakými autentickými prvky (inkvizice) a i milovníci fantasy si přijdou na své. Jednohubka na pár večerů.
Pět hvězdiček je hodnocení po dočtení, dnes už si nic moc nepamatuji.