Host

Když se Thomas a Saskia vrátí z dovolené, hned zjistí, že je něco špatně. V domě někdo byl. Zatímco ze sebe Saskia smývá špínu z cest, Thomase někdo prudce udeří do hlavy. Po týdnech v bezvědomí se probírá a zjišťuje, že Saskia byla unesena. V okolí se začnou ztrácet i další ženy a ve vzduchu visí tísnivé ticho nalezených mrtvých těl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388381/big_host-zT8-388381.jpg 3.958
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Alpress

Housesitter, 2017

Kniha Host

něcosivymysli

Já se dostala jen ke stránce 100 a dál už ji číst nehodlám. Asi měsíc se tu s ní už trápím a musím přiznat, že jsem se do ní musela vážně nutit a ani omylem se mi ji číst nechtělo. Čekala jsem něco trochu thrillerovějšího, dostalo se mi dost nudné a nevýrazné detektivky. Hrdinové příběhu mi přišli velice nesympatičtí a nereální, nakonec se mi mezi sebou i pletli. Dějově to také není žádná výhra, celé se to dost vleče, je to předvídatelné a má jediná zábava byly části vraha, jediný moment, kdy jsem trošku zpozorněla.

Kniha je dobře napsaná a už od prvních stránek napínavá. Autor střídá vyprávění ze dvou úhlů pohledu - a sice vyšetřovatelů v čele se sympatickou Priskou a potom také pachatele. Z tohoto důvodu mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a vůbec i celkově v dění, ale potom už nebylo úniku ;-). Poměrně záhy dojde k dalšímu únosu a vraždám a do vyšetřování se aktivně zapojí také Thomas, který hledá svoji Saskii. Musím přiznat, že mi tentokrát vadila (tak trochu zbytečná) brutalita činů, přestože samozřejmě chápu, že pachatel byl zvrácený a natrvalo se ovládat nedokázal. Pochopení jsem pro něj ale neměla ani za mák, i když měl opravdu nehezké a těžké dětství a posléze také mládí. Pokud jde o závěr knihy, mně vyhovoval tak, jak ho vymyslel autor ;-). Za to všechno tedy dávám poctivé čtyři hvězdičky a třeba se časem s nějakou další autorovou knihou opět potkám. Kdo ví? :-)
A ještě jednu poznámku na okraj bych si dovolila: Myslím, že překlad názvu knihy "Host" je dost zavádějící. Originální "Housesitter" určitě mnohem víc vystihuje podstatu toho, o co v knize jde...

Kkristyna00

Děj byl fajn ale konec mě lehce zklamal... Přišlo mi to jako že autor nevěděl jak jinak to má zakončit.

Honey0105

(+ SPOILER) Abych pravdu řekla, tak jsem od knihy moc neočekávala. Nakonec jsem byla překvapená. Chvílema se to trochu táhlo, ale ani to nevadilo. Zajímavá zápletka i postavy. Vzpomínky Antona knihu dost oživily, člověk s ním až chvílema soucítil.

Artep25
08.11.2020

Nebyl to špatný thriller, ale ani topový .Četla jsem lepší, ale myslím,že kdo si to přečte chybu neudělá.

Kalina
26.09.2020

Zápletka velice pěkná a pokud byl popisován samotný děj, skvělé. Ovšem podle mne byly části, které se neobyčejně táhly.

sabca
01.09.2020

Knihu jsem si půjčila v knihovně a moc jsem od ní neočekávala. Nakonec mě překvapila a moc se mi líbila. Přesto, že o sériovém vrahovi jsme se dozvěděli docela brzy, neztrácela kniha na napětí. Bylo to zajímavé, napínavě a měla jsem problém knihu odložit. Proto jsem jí i docela rychle přečetla. Za mě doporučuji.

Petronela16
21.05.2020

Dobrý začiatok, vtiahol ma do deja, dobre sa to čítalo, len už ku koncu mi to prišlo strašne "naťahovanie"akoby sa autor nechcel zmieriť s tým, že ma skončiť.Mozno ešte v budúcnosti niečo skúsim od autora.