Host

Host https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388381/mid_host-zT8-388381.jpg 4 67 30

Když se Thomas a Saskia vrátí z dovolené, hned zjistí, že je něco špatně. V domě někdo byl. Zatímco ze sebe Saskia smývá špínu z cest, Thomase někdo prudce udeří do hlavy. Po týdnech v bezvědomí se probírá a zjišťuje, že Saskia byla unesena. V okolí se začnou ztrácet i další ženy a ve vzduchu visí tísnivé ticho nalezených mrtvých těl.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Housesitter , 2017

Mikiem
25.01.2024 5 z 5

Kniha mi přišla zdlouhavá v objasnění vlastně kdo je vrah,tipovala jsem dva lidi nakonec jsem měla pravdu, až skoro ke konci se to dozvíme,kdo to chce přečíst za jeden den tak je dobrý,mě to trvalo týdny,ale dávám body nahoru, jako detektivka se mi líbila,akorát jak říkám je zdlouhavá

maličkán
22.10.2022 5 z 5

Již druhá kniha od autora, tak jako Slepý instinkt, i tato velice čtivá, napětí nechybělo. Kdo má rád thrillery, doporučuji.

Čmeláček
15.05.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale něco málo jí do dokonalosti chybí.

něcosivymysli
07.10.2021 1 z 5

Já se dostala jen ke stránce 100 a dál už ji číst nehodlám. Asi měsíc se tu s ní už trápím a musím přiznat, že jsem se do ní musela vážně nutit a ani omylem se mi ji číst nechtělo. Čekala jsem něco trochu thrillerovějšího, dostalo se mi dost nudné a nevýrazné detektivky. Hrdinové příběhu mi přišli velice nesympatičtí a nereální, nakonec se mi mezi sebou i pletli. Dějově to také není žádná výhra, celé se to dost vleče, je to předvídatelné a má jediná zábava byly části vraha, jediný moment, kdy jsem trošku zpozorněla.

85098211
07.10.2021 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a už od prvních stránek napínavá. Autor střídá vyprávění ze dvou úhlů pohledu - a sice vyšetřovatelů v čele se sympatickou Priskou a potom také pachatele. Z tohoto důvodu mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a vůbec i celkově v dění, ale potom už nebylo úniku ;-). Poměrně záhy dojde k dalšímu únosu a vraždám a do vyšetřování se aktivně zapojí také Thomas, který hledá svoji Saskii. Musím přiznat, že mi tentokrát vadila (tak trochu zbytečná) brutalita činů, přestože samozřejmě chápu, že pachatel byl zvrácený a natrvalo se ovládat nedokázal. Pochopení jsem pro něj ale neměla ani za mák, i když měl opravdu nehezké a těžké dětství a posléze také mládí. Pokud jde o závěr knihy, mně vyhovoval tak, jak ho vymyslel autor ;-). Za to všechno tedy dávám poctivé čtyři hvězdičky a třeba se časem s nějakou další autorovou knihou opět potkám. Kdo ví? :-)
A ještě jednu poznámku na okraj bych si dovolila: Myslím, že překlad názvu knihy "Host" je dost zavádějící. Originální "Housesitter" určitě mnohem víc vystihuje podstatu toho, o co v knize jde...

Kkristyna00
20.05.2021 3 z 5

Děj byl fajn ale konec mě lehce zklamal... Přišlo mi to jako že autor nevěděl jak jinak to má zakončit.

Honey0105
06.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Abych pravdu řekla, tak jsem od knihy moc neočekávala. Nakonec jsem byla překvapená. Chvílema se to trochu táhlo, ale ani to nevadilo. Zajímavá zápletka i postavy. Vzpomínky Antona knihu dost oživily, člověk s ním až chvílema soucítil.

Artep25
08.11.2020 4 z 5

Nebyl to špatný thriller, ale ani topový .Četla jsem lepší, ale myslím,že kdo si to přečte chybu neudělá.

Kalina
26.09.2020 3 z 5

Zápletka velice pěkná a pokud byl popisován samotný děj, skvělé. Ovšem podle mne byly části, které se neobyčejně táhly.

sabca
01.09.2020 5 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně a moc jsem od ní neočekávala. Nakonec mě překvapila a moc se mi líbila. Přesto, že o sériovém vrahovi jsme se dozvěděli docela brzy, neztrácela kniha na napětí. Bylo to zajímavé, napínavě a měla jsem problém knihu odložit. Proto jsem jí i docela rychle přečetla. Za mě doporučuji.

Petronela16
21.05.2020 3 z 5

Dobrý začiatok, vtiahol ma do deja, dobre sa to čítalo, len už ku koncu mi to prišlo strašne "naťahovanie"akoby sa autor nechcel zmieriť s tým, že ma skončiť.Mozno ešte v budúcnosti niečo skúsim od autora.

TessaJean
19.05.2020 3 z 5

Za mě taková klasická detektivka, nezklamala ani neohromila. Autor píše čtivě, takže i když mě samotný obsah knihy moc nebavil četla jsem dál a chtěla vědět jak to dopadne.

Tída
06.04.2020 4 z 5

Příjemné překvapení, původně jsem moc nečekala. Pomalejší rozjezd, ale potom děj nabral spád.

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Velmi kvalitní detektivka, kde si vrah na základě šmírování vytváří svůj emoční svět, o který byl v dětství ochuzen. Chápala jsem jeho frustraci a citovou nenaplněnost, jakkoliv ve mně vrah vyvolával odpor. Těším se na další autorovy knihy. Doporučuji.

jeny-v
15.12.2019 5 z 5

První kniha od německého spisovatele a celkem super. Jiný styl psaní a jiné pojetí děje. K postavám - Thomas trochu "magor", ale nesoudím nezažila jsem, Priska mi přišla jako super "baba" a Anton - hororová postava. Za mě O.K.

Janaves
27.10.2019 3 z 5

Některé kapitoly jsem přeskakovala, některé byly napínavé. Závěr se mi líbil. Určitě by byl dobrý film.

Ramek56
02.09.2019 4 z 5

Knížka mě velice zaujala, přišel jsem na ní v knihovně úplně náhodou ve spěchu, kdy jsem neměl čas si moc vybírat, ale jsem rád, že se mi dostala do rukou. Příběh byl naprosto úžasný, jen mi hrozně nevyhovovalo, jak byla knížka psaná, často jsem nevěděl, o kom je řeč, než jsem se dověděl, že je to už jiná oběť, ale i tak jsem to překonal a příběh samotný mě donutil pokračovat ve čtení.

zdendula31
01.07.2019 5 z 5

Parádní knížka,místy jsem se docela dost bála...perfektní zápletka,napínavá.
Film by byl super.

kniha
06.04.2019 5 z 5

Knížka mě bavila. Napínavá. Začetla jsem se a těšila se na ni. Střídání časových rovin mám ráda.

Šárka5875
25.02.2019 3 z 5

Host Andrease Winkelmanna určitě není špatná kniha, ale mně nesedla. Nebylo to tím, že pachatele čtenář zná od začátku, ale nejspíš stylem psaní. Kapitoly nejsou číslované, vyprávění z pohledů různých postav se celkem zmateně střídá. Střídá se minulost s přítomností, v podstatě se místy opravdu skáče z jednoho do druhého. Postavy jsou nijaké, ploché, nesympatické, získala si mě snad pouze komisařka Priska a částečně Thomas. Byla jsem zvědavá, co pachatele vedlo k tomu, co prováděl, co se s ním táhlo od jeho dětství a dovedlo ho až páchání brutálních vražd. Ale pro mě nebyl příběh čtivý, neužívala jsem si ho nijak nadšeně, nepohltil mě, ke konci jsem ho už jen z povinnosti dočetla, abych se dozvěděla pointu.

německá literatura thrillery

Andreas Winkelmann