Twinny Twinny komentáře u knih

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

I v dnešní době jsou bohužel země, kde si lidé nejsou rovni. Sultana má sice bohatství, rodinu a několik domů. Ale nemá to nejdůležitější. Svobodu. Vzdělání má jen povrchní, především náboženské. Nesmí cestovat bez povolení, manžela jí vybral otec. Stačí jen malý prohřešek a může být popravena.
Někdo si může říkat, "ta se má. Nemusí nic dělat." Problém je v tom, že ona nesmí nic dělat. Nesmí pracovat. Nesmí za sebe rozhodovat. My - na rozdíl od Sultany - musíme pracovat. Ale zároveň smíme cestovat, rozhodovat za sebe a uzavřít sňatek s člověkem, kterého milujeme. A toho jsem si po přečtení Princezny Sultany začala vážit.

Seznam přání Seznam přání Eoin Colfer

Vtipná, čtivá, originální. Nikdy nevíme, kdy opustíme tento svět. Můžeme se dožít úctyhodného věku. Můžeme zemřít na prahu dospělosti. Plňte si své sny. Napište si seznam přání, ať můžete na prahu života říct, že to stálo za to.
Doporučuji pro čtenáře okolo třinácti let.

Štvanice na vílu Štvanice na vílu Susanne Mischke

Můj první detektivní příběh. Dobře napsaný s překvapivým koncem, který jsem špatně odhadla. Doporučuji pro čtenáře okolo čtrnácti let. Ideální kniha pro začátek ve světě detektivek a thrillerů.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Čteno v rámci povinné četby na základní škole. Škoda, že si Manon nemůžu vybrat k maturitě. Překvapivě se mi příběh docela líbil. Měla jsem pocit, že Tiberge je do rytíře des Grieux zamilovaný. Možná to mě trochu nabudilo přečíst knihu do konce.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Ač nejsem z tohoto díla nadšená, asi rozumím jeho významu. Asi. Nebo spíš ho mám z druháku ještě hluboko zatlučený do hlavy. Četla jsem, ale není to nic, z čeho bych jásala, óchala, áchala, nebo mě vzalo za srdce. Takže nakonec průměr.

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

Knihu jsem koupila, aniž bych věděla, že existují nějaké předchozí díly. Ani to na knize nebylo napsané, jestli si dobře vzpomínám. Vlastně jediné na co si vzpomínám je, že jsem knihu četla celý týden o dovolené u moře. Žádnou jinou jsem neměla, takže se nedalo nic dělat. Ani nevím, jestli mě to bavilo. Možná jo. Proto tři hvězdičky - nic neuberou, nic nepřidají. Stejně jako mě nic nevzaly a nedaly Jakubovy housle.

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Přemýšlela jsem o tom, že poslední díl odměním jen třemi hvězdami. Ale přeci jen by to bylo hodnocení dneška a já hodnotím podle pocitů z doby čtení. Motiv k zavraždění královny jsem opravdu nepochopila. Konec jsem čekala.
Zatím pokračování Pokrevní pouta číst nehodlám. Třeba někdy, ale zatím mě to neláká.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Rose se dozví o možnosti vše zachránit. A opět jako v minulých dílech se do všeho vrhá po hlavě. A tentokrát neušetří ani Lissu. Je načase, aby princezna Dragomirová přestala jen brát a taky něco dala. Konec skrývá více překvapení, než se na první pohled zdá.

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Rose musela udělat těžké rozhodnutí. Vybrat si mezi láskou, nebo tím, co jí vtloukali do hlavy od jejích prvních krůčků? Jsem ráda, že si zvolila to první a připravila nám další zajímavé pokračování příběhu.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Třetí díl jsem ohodnotila pěti hvězdičkami. Na rozdíl od ostatních knih, které dosáhly jen čtyř. Ani nevím proč jsem ho ohodnotila lépe. Možná díky vysvětlení podstaty pouta, posunu vztahu mezi Rose a Dimitrijem, bitvě, nebo to bylo tím koncem? Těžko říct.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Druhý díl začíná celkem drsně. Vlastně celý je drsný. To, čeho se Rose bála, čemu úspěšně unikala bez ochrany strážců, ji dostihlo. Nakonec se Rose dostane jedné z nejvyšších poct v životě dhampíra.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Stejně jako moje spolužačky jsem se i já nechala strhnout módou časopisů. Každých pár týdnů jsem si byla pro nějaký dívčí časák. A v jednom jsem objevila reklamu na Vampýrskou akademii. No musela jsem jí mít.
Sérii doporučuji pro dívky okolo čtrnácti, patnácti let. Ale myslím, že může zaujmout i mladší a starší čtenářky. Jednička je spíše seznámení se se světem Morojů. Další díly se pěkně rozjely.

Dóóóst dobrý lovestory Dóóóst dobrý lovestory Karen McCombie

Příjemná kniha, která dodala další kouzlo jinak kouzelnému létu u prarodičů. Překvapivě i po několika letech si vybavím děj a hlavní zápletku. Pro čtenářky kolem třinácti let mohu jen doporučit.

Sama doma Sama doma Jacqueline Wilson

Knihu jsem četla na lyžáku. A pamatuji si, že jsem jí přečetla celou. Ale spíš proto, že jsem neměla co dělat, než že by mě bavila. Naivní příběh. Doufám, že příběh neinspiroval děcka zkoušet něco podobného. Ale uděluji tři hvězdičky za pomoc s přežitím lyžařského kurzu.

První slzy První slzy Jacqueline Wilson

Sérii jsem přečetla celou. Z tohoto dílu si nepamatuji vůbec nic. Pokud si chcete přečíst románek pro dospívající dívky, doporučuji spíš Alici od Karen McCombie.

27.12.2018 2 z 5

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

Sérii jsem přečetla celou. Docela pěkné. Pokud si chcete přečíst románek pro dospívající dívky, doporučuji spíš Alici od Karen McCombie.

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

První láska První láska Jacqueline Wilson

Konec času Konec času Jeanette Winterson

Doporučuji pro čtenáře do dvanácti let. Starší z ní moc mít nebudou. Ale je to pěkná kniha s příjemným příběhem pro začínající čtenáře.

27.12.2018 4 z 5

Kniha není tak rozsáhlá jako předchozí díl, přesto v ní nic nechybělo. V žádném Harrym mi nic nechybělo. Tady možná Fred a George, kteří se zde objevují méně. Ale to je logické. Příběh jde ruku v ruce s Harrym a tady se běh života dvojčat z jeho cesty trochu odklonil.
O to víc jsem hltala nová a důležitá odhalení. Úžasný díl. Smutné zakončení.
6/2011