Seznam přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Irský spisovatel Eoin Colfer, původní profesí učitel a vášnivý milovník bondovek, je u nás znám svou sérií příběhů o dvanáctiletém zloduchovi Artemisu Fowlovi. Ve své nové próze Seznam přání si tentokrát zvolil dívčí hrdinku, čtrnáctiletou Meg Finnovou. Meg byla obyčejná dívka, dokud jí nezemřela matka a otčím jí nezačal krutě znepříjemňovat život. Meg se mu rafinovaně pomstí, ale domů se vrátit nemůže a ocitne se ve špatné společnosti a na šikmé ploše. Po nepovedeném přepadení penzisty přijde o život; ukáže se však, že její duše je vzácný případ: zlo a dobro v ní jsou v naprosté rovnováze a není jasné, zda má přijít do pekla nebo do nebe. Meg tedy dostane šanci vrátit se na zem a vysloužit si vstup do nebe tím, že pomůže právě onomu přepadenému důchodci splnit jeho přání. Netuší ovšem, že s ním poleze přes zeď fotbalového stadionu, ocitne se s ním v oblíbené televizní talkshow a podnikne ještě celou řadu šíleností. A celou tu dobu peklo dělá, co může, aby mu Megina dušička neunikla. Zábavné čtení pro milovníky černého humoru a fantasy. Vedle obvyklé Colferovy duchařiny nechybí příběhu o Meg napětí a sebeironie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9792/seznam-prani-9792.jpg 4103
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Wish List, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Seznam přání

Přidat komentář
Twinny
27.12.2018

Vtipná, čtivá, originální. Nikdy nevíme, kdy opustíme tento svět. Můžeme se dožít úctyhodného věku. Můžeme zemřít na prahu dospělosti. Plňte si své sny. Napište si seznam přání, ať můžete na prahu života říct, že to stálo za to.
Doporučuji pro čtenáře okolo třinácti let.

RemiBlack
06.07.2018

2018/29
Eoin Colfer je člověk, který dokáže psát neuvěřitelně čtivě, vtipně a poutavě. A tahle kniha rozhodně není výjimka, jen jsem ji dostala do ruky pozdě. Doporučuji okolo 10-12 let. 3,5* :)


t.adm
15.06.2018

Tuto knihu jsem dostala jako dárek asi ve dvanácti letech, přečetla jsem si anotaci a oznámila, že něco, kde vystupuje Svatý Petr nepřečtu nikdy v životě. Zůstala mi v knihovně a nějakou náhodou jsem o ní (skoro o deset let později) zavadila, přečetla si recenze tady na databázi a řekla si, proč ne. Bylo to super!!! Sarkasmem prošpikované nebe i peklo, zajímavé nápady, dobrý příběh. Ačkoli se jedná o knihu pro mládež, vyvolala ve mně spoustu emocí (smích převažoval), ve dvanácti letech bych si ji asi tak neužila. Doporučuji všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout a pobavit se

Věrka1998
13.06.2018

Velmi pěkná knížka

SBH
06.05.2018

Knihu jsem četla dvakrát, přičemž napodruhé se mi líbila méně. Anotace nelže, jedná se o vtipnou duchařskou fantasy pro puberťáky. Nicméně ony vtípky založené na počítačové hantýrce zestárly stejně rychle jako compy samy. Nebe a peklo mi přišly dost zaměnitelné, protože minimálně svatý Petr se choval jako protivný úředník na magistrátu. Na druhou stranu hlavní příběhová linka byla velmi silná a na konci mi ukápla slza. A rozhodně překlad V. Volhejnové si zaslouží poklonu.

moonula
04.05.2017

Knihu jsem četla už asi 5 krát a pořád se k ní budu vracet... :-)

lordik
02.04.2015

Vtipné a originální pojetí nebe a pekla spojené s moderním světem.

Merlinit
19.01.2015

Pěkné, vtipné, šmrncovní. Jen se opět rozcházím s vydavatelem v názoru na doporučený věk čtenářů, dvanáct let mi připadá opravdu trochu brzy.

1