twigxi twigxi komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moc pekne napsano. Jako vzdy krasny jazyk a kazde slovo, kazda veta naprosto dokonala a na svem miste. V tomto pani Mornstajnova nikdy nezklame.
Tema me nejdriv velice zaujalo. Alternativni historie se zdala jako zajimavy napad. Bohuzel to u me ale nakonec nepadlo na urodnou pudu a ja z knihy prilis nadsena nejsem. Takove cerne scenare "co by, kdyby..." nejsou nic pro me. Nevim, jak mam popsat sve pocity z knihy. Ale nejlepe by to slo prirovnat k rozhovoru se zarytym pesimistou, ktery z vas vysaje energii do posledni kapky. Beznadej, smutek, nekonecna deprese a prazdnota v dusi.
Knihu se mi docist nepodarilo, ale doposlechla jsem si ji v aplikaci MujRozhlas, kde je ted na mesic k poslechu zdarma.

20.11.2021 3 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Tento pribeh mam uz leta moc rada jako film. Ironicky vtipna psycholozka v podani Daniely Kolarove a sverazny kovboj Jaromir Hanzlik mi prirostli k srdci.
Letos jsem si poprve precetla knizni podobu a jsem nadsena. Celou dobu jsem pred ocima mela film, ktery je naprosto identicky s knihou, ale nadherne popisy prirody pro me zazitek dostaly jeste na dalsi uroven. Krasna, odpocinkova knizka, ktera vas prenese do letnich dnu.

26.05.2021 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Úžasná kniha!!! Fuksovy horory mě svojí ponurostí a vykreslením postav, které si zamilujete, nebo nenávidíte, ale nic mezi tím, dokážou vtáhout a nepustit. Osoby v příběhu se zdají až zvláštně povědomé. Děj se pomalu odkrývá, opakující fráze a příběhy působí až hypnoticky a atmosféra houstne, aby vyústila v naprosto šokující závěr.
Miluju knihy, kde několikrát odhaduji konec, abych pak zjistila, že jsem byla pokaždé úplně vedle. A Pan Fuks mě dokáže zmást dokonale. :)

09.02.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Ocenuju, ze autor sel s kuzi na trh. Velice zajimava zpoved z pritialkoholni lecebny. Poznavame jak autora, tak sverazne charaktery jeho spolu-pacientu. Kniha byla v roce 2018 zfilmovana. Oboji (jak kniha, tak film) je velice zdarile.

14.11.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Napsano je to ctive, precetla jsem za jediny den a je fakt, ze jsem se od ni nemohla odtrhnout. Moc me zaujaly i ilustrace, ty me ke knize vlastne pritahly. Ale tim asi muj vycet pozitiv konci.
Nelibilo se mi cernobile vykresleni postav. Dej se mi zdal plochy a moc nevim, co si jako ctenar z knihy mam odnest, krome horkeho pocitu. Zaver me nedojal, protoze jsem si k zadne postave nevytvorila vztah a prisel mi tam dost na silu. Vadi mi, ze jsme se nedozvedeli co stalo za chovanim postav. Pripadalo mi, ze si autorka psala asi jen tak bez nejake koncepce. Pasaze s vranami jsem asi nepochopila, pripadaly mi, ze se tam vubec nehodi.
Celkove knize proste neco chybelo. Jako by byla napsana narychlo. Nechapu ten povyk kolem knihy a prehnane jasajici recenze. Ale sto lidi, sto chuti...

17.05.2021 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvela detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Uz se tesim na dalsi dily!

18.09.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Klasicka detektivka. Sice trochu predvidatelna a dejovou linkou vpodstate prumerna, ale prece jen tam bylo neco, co me nutilo porad cist dal. Na pokracovani s Erikou se tesim.

08.07.2020 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Konecne dobra detektivka! Velice sympaticka dvojka vysetrovatelu. Pribeh ma hlavu a patu. A ten konec me navnadil na dalsi dil. Skvele!

11.01.2023 4 z 5

Tak silny a velky pribeh na tak malem rozsahu! Tady nebylo vubec nic navic. Naopak jsem si prala, aby kniha mela vice stranek. Krasny, dojemny - ale vubec ne kycovity pribeh. Tak verohodne vypraveny, ze se zda jako by byl opravdu ze zivota. Doporucuji!

21.11.2022 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Vubec nechapu v cem je kniha sokujici. Tedy, abyste mi rozumeli, ja to chapu, ale nerozumim tomu, ze to v dnesni dobe jeste muze nekoho sokovat. Tak zpet, tomu taky rozumim, protoze ziju v pruderni a super-korektni Americe. A mozna prave proto pro me byla kniha spis osvezujici.
Ano, autor otevira temata, ktera jsou provokativni. Ale clovek prece necte tento druh beletrie, aby se dokonale ztotoznil s autorem nebo hlavnim hrdinou. Jde o to, aby ctenar dostal podnety k zamysleni a mozna i trochu jiny uhel pohledu. Ja mam takove knihy proste rada.

04.10.2022 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Precteno do Ctenarske Vyzvy a byla jsem prekvapena, jak je misty drsna (uhorela kotatka z maminciny pohadky, smrt rodicu, kmotricka atd.). Pamatuju si, ze uz jako male mi ta knizka docela nahanela hruzu a uz asi vim proc. Broucka mi bylo casto hodne lito. Tolik vycitek. V dnesni dobe uz se takova "vychova" nenosi.
Moc se mi libil zastaraly jazyk a popisy prirody z pohledu broucku.

02.09.2022 2 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Temne, hluboke, uhrancive. Mam chut si ji precist nebo poslechnout znova! Trochu mi to pripominalo Houbarku. Ctenarum, kteri miluji prirodu, bylinky a neboji se pribehu, ktere jdou az na dren, muzu vrele doporucit.

06.08.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Po Selskem baroku, ktere me vubec nenadchlo, je Rybi krev velice prijemne prekvapeni. Tady tu Magnesii Literu chapu.

Mistrovsky napsano a zarazuji mezi knihy, ktere si rada prectu znova.

19.10.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Uzasna kniha, ktera o tom, co je to svoboda. Ty barvite popisy prostredi a pocitu! Nemohla jsem se odtrhnout. Nutne potrebuju dalsi dil!

15.11.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

(SPOILER) Dalsi skvely dil! Bergmanovi tady poprve v serii jde pri vysetrovani o zivot! Zajimavy, napinavy pribeh na pozadi drsne prirody za polarnim kruhem. Moc jsem si cteni uzila. Podle me si serie stale udrzuje vysokou latku a ja se moc tesim na dalsi dil.

06.07.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Libila se mi jak kniha, tak audiokniha.
Pribeh je uveritelny, postavy uzasne propracovane a dej tak krasne zamotany, ze vam neda spat, dokud knihu nedoctete do konce. Tesim se na dalsi!

07.04.2022

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

V posledni dobe me tento typ knizek proste bavi. Prostredi zamku/hradu mam moc rada a tady je popsano kouzelne. Vtipna oddechovka u ktere clovek nemusi na nic myslet. Jen me nekdy vytaci chovani hlavnich hrdinek. Jenze ted z odstupu to prece jen vidim trochu jinak, nez jak bych to videla v puberte. Asi jsem nebyla o moc jina. Nechapu, jak to pan autor mohl tak verohodne napsat!

10.11.2021 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Vetsinu rikanek umim dodnes zpameti. Ilustrace pana Trnky mi v detstvi pripadaly trochu desive, ale ted po letech jsem si je rada pripomnela. Krasny navrat do detsvi, kdy jsem se prave z teto knizky ucila cist. :)

07.07.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Stara dobra klasika a stale stejne krasna.

14.12.2019 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pohodove cteni, ktere pohladi na dusi.

27.10.2023 4 z 5