Turante Turante komentáře u knih

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Moc dobrý příběh o Jacku Rozparovači a nejen o něm. Hlavní hrdinka je sympatická a člověk se dozví, jak se mohly některé ženy v tehdejší době cítit. Rozhodně půjdu i do dalšího pokračování ;)

27.06.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Opět úžasný příběh ze světa lidí, kde jsou také démoni a strážci, kteří hlídají rovnováhu dobra a zla. Svět tu sice není úplně originální, ale příběh vás vtáhne a nepustí. Autorka prostě psát umí a už se moc těším na pokračování!

26.05.2022 4 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Co na to říct? Četlo se to moc dobře, super napětí, dobře vykreslené postavy. Škoda jen, že to byla taková jednohubka. Tak snad nám nakladatelství brzy připraví nášup ;)

30.04.2022 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Knihu jsem již jednou četla, někdy okolo 15 let. Můžu říct, že za tu dobu je jen a jen lepší. A určitě mohu doporučit i shlédnutí filmu.

31.12.2021 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Ke knize jsem se dostala opravdu náhodou a jsem moc ráda. Myslím, že tu roste nová výborná a navíc česká autorka fantasy. Příběh krásně odsýpal, postavy byly sympatické a po dočtení, chcete pokračovat ;)

07.09.2021 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Moc pěkně napsaný příběh o tom, jak vznikají pohádky, o síle přátelství i o tom, že někdy zlo či dobro není to, co si myslíme. Spíše pro mladší čtenáře, ale i tak se mi to moc líbilo a určitě se pustím do dalšího dílu :)

01.08.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy Coates prostě umí vyprávět. Do děje se začtete a přestanete až na konci knihy. Bohužel, strašidelnost už taková není. Hlavní postavy jsou sympatické, ale chybí mi více psychologie, proč atd. Oproti Duchu domu Ashburnů je to slabší, v sérii strašidelných domů bych ji umístila někde mezi Carroweie a Folcrofty. Určitě doporučím, ale takový Kill Creek je jiné kafe ;)

14.05.2021 4 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Úžasný příběh, už dlouho jsem nenarazila na hororový příběh, který by byl opravdu horor a stál za to. Sympatické postavy, dobře gradovaný děj. Za mě super!

24.04.2021 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Moc pěkný příběh z nemocničního prostředí. Rozhodně se pustím i fo dalšího dílu.

14.08.2019 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Opět skvělý příběh se smrtkou. Krásně se to začíná rozjíždět, trochu mi chybí více objasnění, co vše má tedy Charley umět. A začíná mě tedy dost štvát, že je přede mnou už jen jeden díl, protože další u nás již nevyjdou : - (

08.04.2019 4 z 5

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Četla jsem Frosta až po Hitokiri, takže musím říct, že je opravdu o fous slabší. Ale jinak se mi příběh i humor hlavního hrdiny líbí. I když, ten epilog, ten epilog byl trochu moc no.

23.03.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavý námět, některé věci mi byli jasné, jiné mě překvapili. Četlo se to moc dobře a myslím, že pokud vyjde od autorky něco dalšího, tak si to ráda přečtu.

20.01.2019 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Klasika krále hororu, bylo fajn zase číst o chlapci z Osvícení, příběh měl spád, ale přeci jen mi tomu trošku chyběla jiskra.

10.11.2018 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Kniha se mi četla dobře, už jsem viděla předtím film, takže to pro mě nebylo překvapení, jen škoda, že je tak krátká :-)

23.08.2018 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Úžasná kniha, která vám pomůže otevřít oči a žít tak, jak máte, tedy být svobodní :-)

15.08.2016 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Moc pěkné a čtivé 3 povídky, které se odehrávají ještě před Hrou o trůny. Bylo mi líto, že kniha končí a příběh o rytíři Duncanovi už nepokračuje. Toto období mě zaujalo o trošičku víc než doba Hry o trůny :-D Doufám, že pan G. R.R. Martin napíše ještě nějaké povídky z doby Targaryenů :-)

06.01.2016 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Příběh byl velice zajímavý, cestování časem mě baví a vztah láska/nenávist mezi hlavními hrdiny je boží. Jen konec byl možná příliš uspěchaný a některé věci nebyli zatím vysvětleny. Chci rychle další pokračování!

11.09.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Ooo, tak to je další série z tohoto světa, kterou prostě musíte číst, dokud kniha neskončí. Sera je prostě úžasná, a Nyktos ještě lepší. Děj je plný akce a nenechá vás chvíli v klidu. Kdy že bude další díl?

28.03.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Jakože cože??? Tohle pokračování si prostě musíte přečíst. Je nacpané spoustou nových informací ze světa Midgardu a rovněž tak spousty akce. Jsou naznačeny nové linky (Tharion, Ithan, Rhune). Bryce a Hunt jsou jako vždy úžasní. Prostě tenhle díl stojí rozhodně za to, ale krucipísek, ten konec je infarktový :-O

26.10.2022 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Suprové pokračování série, Darcy prostě umí a tahle série mě neskutečně baví. Doufám, že na poslední díl nebudeme dlouho čekat!

28.08.2022 5 z 5