Frost

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/338533/frost-tma-338533.jpg 3.327
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

buitenlander

Solidní brak, v tom dobrém slova smyslu. Nečekejte žádné náročné popisy ani vysvětlení, pokud tam trochu je, tak spíš zdržuje, tahle akčňárna se prostě valí. Hlášky to celkem vtipně odlehčovaly, jen někdy už byly tak metaforické, že jsem se sotva chytala.

Anjesis

První polovina knihy zaujala, vtipný, i když na můj vkus trochu sebestředný a sexistický hlavní hrdina a zajímavé vedlejší postavy (především ženské), i sympaticky známé české prostředí, nicméně ve chvíli, kdy se začala kromě současnosti a minulosti do příběhu patlat i budoucnost, bylo suše oznámeno, že zatímco si "hrdinové" užívali (ve více smyslech toho slova) na druhé straně časové přesmyčky dva dny zevlingu, uběhly v jejich čase čtyři roky, během nichž Českem prolýtla občanská válka... a celej svět už odmítá jakýkoliv jazyk, kromě angličtiny a jakési jiné hatmatilky, a s nikým okolo to v podstatě ani nehnulo, bylo toho na mě už poněkud moc, a ono řádění, kdy se všichni účastníci rozhodli srovnat se zemí půlku středověkého Česka hypermoderními zbraněmi, čistě aby si jistý cápek mohl pohonit své ego (a opět to vlastně nikomu v podstatě nebylo divný) jsem už fakt nevěděla, co si o panu autorovi má myslet (bez urážky, jde vidět, že ten pán má rozhled a povědomí o spoustě věcí, jenže tady toho do toho příběhu narval prostě moc - spatlat do sebe kombinaci magie, současnosti, co nejvíc detailů z dějepisu, moderní zbraně, mýtickou bestii, cestování časem, dlouhověkost a techniku budoucnosti na méně, než 200 stránkách tak, aby to čtenáře nezahltilo, je fakt těžký). Alespoň, že konec smysl dával, velké plus a jedna z mnou udělených hvězdiček je za již jednou zmiňovaný vtip, jen to chce ještě pilovat... a uvědomit si, že někdy prostě méně může znamenat více ;-)

Polariss

Hodně slabá česká fantastika. Nebo co to vlastně mělo bejt. Na psaní tohohle žánru by snad měli rozdávat povolenky. Marně čekám na něco českého, co by konečně výrazně vybočilo z řady. Tento rok to zvládla zatím jen jedna kniha a Frost rozhodně nebude tou druhou.

Jacinda
10. srpnaodpad!

Extremne desna knizka, ktera me vubec nezaujala. Nechapu zdejsi pozitivni komentare. Pribeh je tuctova urban fantastika po cesku, z velke casti ale bohuzel jeji parodie. Nesedl mi jazyk, vyjadrovani ani postavy. Hromada nelogicnosti a nesmyslu, autor absolutne placal pate pres devate. Hlavni postava radoby borec trousici hlasky. Bohuzel hlasek az presprilis, navic lacine frky kopírující asi kotletu nebo koprivu. Ja nevim. Uz mam nejak hlasek dost. Forma jazyka nizka, jo a popisovat postavy jako "zrzka zvedla pistoli" to uz mi prijde jaksi predpotopni. Posledni hvezdu strhavam za ten pokus o erotickou scenu. Porno podane timhle (slabym a trapnym) zpusobem jsme kdysi chytali tajne na kanalu spice nebo jak se to jmenovalo. Avsak s cilem smat se tomu. Zcela nedoporucuji.

Dragell

Akční fantasy protkané historickými prvky. Svižné, čtivé, tak akorát teď během letních dnů k vodě. Psáno z pohledu hlavního hrdiny jeho vlastním jazykem - hovorovou češtinou.
Celá kniha je jedno velké dobrodružství plné zbraní, přestřelek a osobitého humoru, který si utahuje snad ze všeho, protože hlavní hrdina je takový ten klasický nepřemožitelný machýrek, co to o sobě ví. Nemluvě o jeho slabosti pro krásné ženy.

milunka21

Pro mě zase něco nového. Žádná omáčka kolem, jen pořádný příběh a autor čtenáře hodí hned do akce. Za mě skvělá kniha. :-)

Endor

Oddechové čtení na nedělní odpoledne. Za ty peníze určitě doporučuji.

TheWerewolf

Byla to jízda, kterou jsem si celou vychutnal. Ale skončila příliš brzy, proto sice dávám pět hvězdiček, ale realističtější by bylo nejspíš 4,5 hvězdičky. Postavy vtipné, Sigi tvrďák a Wolfi láska.
Jinými slovy, berte dokud je.

Marry123

Zajímavé počtení... lehce erotické zakončení alá Sigi má harém :D Knížka mě bavila, ne jednou jsem se musela zasmát a nejvíc mě asi rozsekala scéna na policejní stanici :D to prostě nevymyslíš. I když mě ty ženské lehce štvaly asi by to bez nich nemělo takovou "šťávu" :D Nicméně Sigi, Wolfi a Temná jsou borci každým coulem :)