Toňula Toňula komentáře u knih

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Knihy Lucindy Riley nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Mají v sobě vše, co čtenář od knihy očekává, navíc přidanou hodnotu znalosti prostředí i historických událostí, které mistrně dokreslují samotný vrstevnatý příběh plný lidskosti. Každý díl série je snad ještě lepší než předchozí, pokud to vůbec lze. Je mi líto, že směřuje ke konci, je to jako opustit přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i zlém a které už důvěrně znáte. Je mi hrozně líto, že autorčin tvůrčí život se letos uzavřel, její knihy mi budou chybět, protože ona jimi přesně naplňovala to, čím je dobrý spisovatel!

15.12.2021 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Docela povedená a vtipná česká detektivka se sympatickou Josefínou.

18.09.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Autorčiny knihy nejsou rozhodně pouze thrillery - kromě napínavých příběhů ,které jsou vždy originální, jsou i psychologickými sondami do duší hrdinů a obvykle gradují do nečekaných závěrů..Ani tento román není výjimkou. Bravo, Lucy!

10.06.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po Mrazu, který mě naprosto pohltil dějem i atmosférou a Kruhu, který byl neméně čtivý a napínavý jsem se u Tmy od poloviny docela trápila..Opět napínavý příběh,ale pro mě místy překombinovaný a nepřehledný až k poměrně nereálnému vyústění..Škoda,ani Martin Servaz tu neměl tolik prostoru..

17.05.2021 3 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Stejně jako předchozí díly milá, čtivá a opět lidská knížka se sympatickými hrdinkami,které se kromě milostných problémů potýkají i s počínající válkou.

12.04.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Ačkoli prvotina J. Moyesové, rozhodně nezklamala. Opět skvěle vyprávěný příběh tří generací žen zasazený do zajímavých prostředí, opět hledání lásky,porozumění,odpuštění a také nalézaní nečekaných pokladů v lidech i sobě samotných

16.03.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Syrový, přesto hluboce lidský příběh několika generací žen, jejichž život rozhodně nepřipomínal pohádku,přesto se snažili jej žít a přežít..

23.10.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opět povedená kniha mé oblíbené autorky, tentokrát více v klasickém detektivním duchu. I když téma nebylo úplně originální, přesto autorka dokázala vytvořit napínavý příběh s nečekaným rozuzlením trochu ve stylu Agathy Christie.

29.04.2020 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Na to, že jde zřejmě o autorčinu prvotinu, kniha není vůbec špatná. Sice ve srovnání s "tichou dívkou" je trochu slabší, trochu rozkolísaný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, přičemž ta druhá je lepší, propracovanější. Přesto kniha stojí za přečtení, děj je napínavý, postupně graduje i díky zmiňovaným rovinám, pomocí kterých můžeme nejen sledovat tragické vyústění vztahů přátel z minulosti a také vývoj postav, který prodělali za uplynulé roky. Mám ráda tento typ příběhů pohybujících se na pomezí psychologického a společenského románu a thrilleru.

11.02.2020 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak tento Gamachův případ, to byla jízda, asi nejlepší z celé série..Zpočátku lehký rozjezd, uvedení do děje i připomenutí minulých událostí a traumat, posléze zlehka gradující vyprávění, které nepostrádalo napětí, navíc do poslední chvíle jsem netušila, jak moc má Gamache situaci pod kontrolou, a nakonec napínaé fiinále v tak malebné vesničce jako Three Pines..Přečteno jedním dechem.

10.12.2019 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Moc často nedávám plný počet bodů, ale knihy Diany Chamberlainové si je zaslouží. Mají hlubší téma, přesto jsou čtivé a plné lidskosti, nutí k zamyšlení a i po přečtení uvíznou v hlavě, abychom příběh vstřebali postupně. Stejně jako v tomto vyprávění odehrávající se v nedávné minulosti, přesto tak vzdálené dnešku, pohledem dvou hrdinek, jejichž osudy se protnou nejen tehdy,ale i v současnosti. Diane,bravo.

07.09.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Už u Lovce králíků jsem si říkala, že je té krve a brutality na mě trochu moc..Lazar byl čtivý, měl spád, napětí, děj gradoval až do úplného konce, ale...Opět spousta zbytečně brutálních scén,příliš mrtvol, navíc mě docela štvalo ono "zmrtvýchvstání"...Škoda, protože jinak mám "keplerovky" ráda a bohužel, teď si říkám, že prozatím si od Joony Linny ráda odpočinu..

26.06.2019 4 z 5

Naše paní doktorka Naše paní doktorka Meredith Appleyard

Lidský, čtivý příběh o hledání nového smyslu života, o odpuštění i o naději,ale hlavně o právu na lásku a životní štěstí. Hlavní hrdinka Laura je člověk z masa a kostí, nechybí jí odvaha i cit,ale hlavně je vnímavá vůči potřebám ostatních, což z ní dělá nejen dobrou doktorku, ale i hlavně sympatickou bytost, které jsem fandila od počátku do konce.

29.01.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla jedním dechem, děj má spád a napětí, hrdinka je sympaticky lidská, žena s chybami i silnými stránkami, postupně rozplétající záhadu smrti "dívky v ledu". Už se těším na další případ Eriky Fosterové..

09.05.2018 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Číst knihy L. Pennyové je jako vracet se ke starým přátelům - známé prostředí, stejné postavy, jen jiný, netradiční zločin, který opět bravurně a s rozvahou řeší inspektor Gamache.

02.01.2018 4 z 5

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Každá z knih D.Chamberlainové je originál, který potěší hloubkou příběhu, lidskostí, chápavým přítupem k chybám a omylům v životě. Také tento příběh byl takový a je jen škoda, že už mi zbývá tak málo nepřečtených knih od této autorky.

17.10.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knihy této autorky se mi líbí stále více, konkrétně tato mě oslovila zatím nejvíce - originální téma příběhu, ve kterém hrdinka hledá sama sebe a znovu buduje vztahy nejen ke své rodině,ale i okolí. Navrácená paměť jí vrátí nejen část svého,i když trochu horšího já, ale zároveň ji spojí s tím mladším, nevinným a teprvě díky tomu je z ní zralá, zkušená žena,která dovede milovat i odpouštět, ale i bránit své přesvědčení a názory.

29.05.2017 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Netradiční, velmi čtivý příběh prolínající vyprávění několika postav, který udržuje čtenáře v lehkém napětí, jak to tedy vše doopravdy bylo. Knihu jsem přečetla za pár dní, neboť jsem byla zvědavá na závěrečné vyústění. Opravdu povedené dílo autorky, kterou jsem tímto pro sebe objevila a určitě sáhnu i po dalších románech.

12.09.2016 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

U této série s Josie Quinnovou mám trochu problém si vzpomenout, co se odehrálo v dřívějších dílech..přesto si vždy užiju nový díl, ve kterém vždy autorka nenásilně stěžejní momenty z minulosti připomene aniž by nějak narušila právě vyprávěný příběh, ve kterém nikdy nechybí napětí, je čtivý a plný nečekaných zvratů. Určitě se s Josie nevidím naposledy..

23.03.2024 4 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Kniha si zaslouží plný počet hvězd. Čtivý příběh o těžkém osudu mladých lidí židovského původu,kteří uprchli před válkou do Palestiny. Přiznávám, že jsem o této historické skutečnosti neměla tušení, o to více pro mě kniha byla přínosem. Doslova jsem se ponořila do osudů hlavních postav a spoluprožívala jsem s nimi všechny ty nelehké situace, které je při strastiplné cestě potkaly.

12.03.2024 5 z 5