Hotel Atlantic přehled

Hotel Atlantic
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519629/bmid_hotel-atlantic-n7R-519629.jpg 4 163 163

Když ti život roztrhá válka, trefíš ještě domů? Na konci listopadu 1940 se v přístavu v palestinské Haifě potopil zaoceánský parník Patria, na jehož palubě byly skoro dva tisíce židovských uprchlíků. Mezi nimi i velká skupina Čechoslováků. Tajemná katastrofa lodi rozdělí i osudy čtyř dospívajících přátel a důkladně zamíchá jejich vztahy. Dvě dívky a dva chlapci na útěku z Čech do Palestiny za sebou nechávají nebezpečí válečné Evropy, ale netuší, že jim osud připravuje řadu nových těžkých zkoušek. Dočkají se všichni konce války a najdou ztracený domov?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hotel Atlantic. Přihlašte se a napište ho.

hana1070
09.06.2024 5 z 5

Kniha o rychlém dospívání, zkoušce charakterů, prověřování přátelství, prvních láskách, to vše za okolností, které si nikdo z nás neumí ani představit. Ač se knihám o válce programově už nějakou dobu vyhýbám, tahle kniha se mi líbila. Autorce se děsivost války a holokaustu podařilo zachytit bez toho, aby se vyžívala v hrůzných a srdcervoucích scénách. A možná je to tou špetkou naděje, která je z ní narozdíl od řady jiných podobných knih, přece jen cítit.

Marika Vanova
03.06.2024 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, napsaná velmi čtivě. Doporučuji.

Mandlevest
31.05.2024 4 z 5

Už autorčiny Samotářky se mi moc líbily a tak jsem byla na její další román zvědavá. A bylo to moc zajímavé čtení. Na reálných historických faktech, odchodu židovských uprchlíků do Palestiny, vystavěla autorka opravdu zajímavý, napínavý příběh s přidanou hodnotou, já třeba o této cestě za záchranou, která se odehrála v prvních letech války, vůbec nic nevěděla. A vypomohla si fiktivními postavami několika kamarádů, kteří z různých důvodu tuto cestu podstupují. Z nich se soustředila především na osudy dvou hrdinek, umírněné Ferdy a živelné Charlotty, které obdařila velkou měrou autentičnosti, obě jsem si oblíbila. Nebezpečná cesta prověří charaktery hrdinů, jejich vnitřní i fyzickou sílu a odolnost. A jak tato cesta skončí a jak souvisí s karlovarským hotelem Atlantic? Ano, i tento hotel má v románu své místo a své hrdiny. Výborné čtení, které nenudilo ani chviličku. Plné hodnocení nedávám za , pro mě, trochu useknutý závěr, ráda bych si ještě pár stran přečetla. Nic to ale nemění na tom, že jsem objevila , pro mě, novou českou autorku, jejíž tvorbu budu vyhledávat.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hotel Atlantic v seznamech

ve Čtenářské výzvě52x