Naše paní doktorka

Naše paní doktorka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335529/mid_nase-pani-doktorka-BmQ-335529.jpg 4 61 26

Osud nemilosrdně zasáhl do Lauřina života. Plna zármutku odcestuje do Austrálie a začne tam pracovat v malém městečku jako lékařka. Spřátelí se s vážně nemocným Neillem i jeho nedůtklivým synem Jakem. Pokud Laura prchla před vlastním neštěstím, není jistě bezpečné ani chytré zaplést se nanovo do sítí smutku a tajemství. Ale srdci se nedá poručit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Doctor Calling , 2016

simca9342
12.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Romaticko- dramatický příběh s vůní přírody plné klokanů a romantiky, ale také drobného zápachu smrti a nepříjemných vzpomínek.
Laura se přestěhuje do sluncem zalité Austrálie ,aby skryla svou minulost
Je lékařka a tím pádem má zanedlouho plno přátel. Jednoho z nich Neila zná už z dřívějška , protože mu chodí venčit psa. Díky tomu se při ranním běhu nešťastnou náhodou seznámí s jeho nevl. synem Jakem (jak se později ukáže ) a oba zjistí, že mají svou minulost hodně společnou. Krásný oddechový příběh.

malina097
10.05.2023 4 z 5

Austrálie,doktorka a začátek nového zivota ano to je přesně kniha co mě baví.Sice je děj hodně předvídatelný a trochu naivní,ale je krásně,léto tak se zivot má trochu odlehčit a někde u vody si počíst.Baví mě knihy z Austrálie,kdysi jsem četla Létající lékařku a to se mi také líbilo.Takže vzhůru do romantiky a zapomenout aspoň na chvilku na všední starosti těch mame každý až dost!!!Jo a první díl mám už přečteny taktéž.

Aghatte
25.07.2022 odpad!

Předpokládám, že se ten stopětaosmdesát centimetrů vysoký jedinec mezi jeji dokonalé nohy nakonec dostane, nehodlám to ale číst.

Evaho73
11.06.2022 4 z 5

Celkom dobrý ženský román z austrálskeho vidieka. Najskôr ma upútal námet, a keď som začala čítať zapáčil sa mi aj štýl autorkinho písania, ktorý ma nútil otáčať jednu stránku za druhou.
Spočiatku nevýrazné postavy sa vyvíjali iba pozvoľne až ma ku koncu prekvapili svojou ľudskou prirodzenosťou.
Autorka okrem iného poukázala aj na problémy so zdravotným zabezpečením na austrálskom vidieku, kde je veľmi ťažké nahradiť starých odchádzajúcich lekárov tými mladými.

Nelička
03.03.2022 4 z 5

Mám ráda náměty hlavních hrdinek/ů v nových městech, zabydlují se, seznamují, rekonstruují, zvelebují, uzdravují se.... V případě této knihy to nebylo jinak. Byla mi ještě o to sympatičtější, jelikož se jednalo o příběh zdravotnice :-).
Myslim, že pro lepší hodnocení by si víc vedlejších postav zasloužilo rozpracovat a trochu víc rozvést jejich životy, aby to celé nebylo tak lehce jednotvárné. Ale neva. I tak mě čtení docela bavilo, ale upřímně "nic, o čem bych psala domů....."

Knihomolka506
13.12.2021 5 z 5

Kam se ukrýt před světem? Nebo nejlépe před tím, co se kdysi stalo?
Laura si vybere poklidnou Austrálii, která jak zjistí není zas tak klidná...

Kudík
03.07.2021 4 z 5

Jedná se moji první knihu od této autorky, která mě ve výsledku nezklamala. Přišlo mi to jako příběh ze života, kde proběhlo pár ztrát a hlavní hrdinové se připravují na další. To, že se děj odehrává v Austrálii a je z lékařského prostředí, je bonus navíc. Laura byla velmi zručná jak na poli profesním, tak i při opravách domu. A pravdou je, že čas a práce léčí.

Jessybelle
19.04.2021 5 z 5

Taková příjemná oddechovka, tak trochu předvídatelná svou romantickou linkou, nicméně osud hlavní hrdinky je velmi pěkně vyprávěn, byla mi opravdu sympatická, jak se poprala s životem...
Takže za mě ano, přečtěte si ji.

Martina157
28.02.2021

pohodová oddychovka

Arsi
21.01.2020 4 z 5

Pěkná oddychovka. Sice celkem předvídatelné, ale dobře se četla. Určitě sáhnu po další knize od této autorky.

Ivetaa
02.01.2020 5 z 5

Krásný příběh ze života a mé milované Austrálie. Autorku si přidávám do oblíbených a těším se na další romány od ní.

Toňula
29.01.2019 4 z 5

Lidský, čtivý příběh o hledání nového smyslu života, o odpuštění i o naději,ale hlavně o právu na lásku a životní štěstí. Hlavní hrdinka Laura je člověk z masa a kostí, nechybí jí odvaha i cit,ale hlavně je vnímavá vůči potřebám ostatních, což z ní dělá nejen dobrou doktorku, ale i hlavně sympatickou bytost, které jsem fandila od počátku do konce.

knihovniceS
05.03.2018 1 z 5

Knihu mám rozečtenou a nějak se nemohu začíst. Jsem u sedmé kapitoly a přemýšlím jestli to nevzdám ...

Uplynuly 3 týdny - nedočetla jsem, vzdala jsem to. Za ty 3 týdny jsem přečetla jiné 3 knihy s chutí ...

Mickey103
27.02.2018 5 z 5

Bezva oddechovka , moc bavila. Krásně stručně psaná.

josska
11.01.2018 4 z 5

knížka mě moc bavila a dobře se četla,taková odychovka

Gibis
04.01.2018 3 z 5

Myslím, že téhle knize nejvíc ublížil poněkud kostrbatý překlad. A abych si to vychutnala jako příjemnou oddechovku, na to tam bylo příliš smutku a nemocí.

zdehan
13.12.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila taková oddechovka na zimní večer jak dělaná.

sabca
06.11.2017 5 z 5

Přesto, že zde některé komentáře nejsou zrovna kladné, mně se kniha moc líbila. Příběh doktorky Laury, která po ztrátě maminky a manžela upadla do deprese a odjela na venkov, kde jí nikdo nezná aby se takzvaně "vyléčila" tím že pracovala na domku, který zdědila a to se jí také podařilo. Doporučuji

Evka27
05.10.2017 2 z 5

Celkem nudná kniha, trošku medicíny, depresí, bezmocnosti a pro zjemnění rádoby náznak happyendu. Kdysi jsem četla Létající doktorku, děj z Austrálie, předválečná a válečná doba, hodně případů a ta byla moc fajn, tak jsem se těšila na něco podobného, ale Naše paní doktorka byla dost velké zklamání.

Šárka5875
03.09.2017 4 z 5

Chtělo by se říci při pohledu na obálku, že si projdeme dějem tak trošku jako z červené knihovny. Jde však o silný příběh, kde, bohužel, sehrává velkou roli smrt. Smrt, která někdy přichází naprosto nečekaně bez varování, jindy nás nechá se na ni zdánlivě připravit, ale stejně námi otřese. Na smrt se asi nedá nijak přichystat, přestože víme, že je v případě nevyléčitelné nemoci nevyhnutelná, a záhy nás dostihne.

Kniha se mi četla dobře, přestože bych našla několik slabších míst, kdy jsem se tak trošku možná nudila. Ovšem obsahuje také spoustu silných pasáží, kdy budete mít téměř na krajíčku. Určitě se do knihy pusťte, pokud máte chuť se na chvíli přesunout do tropických teplot australského venkova. Přestože příběh zpracovává vážná témata života a smrti, rodinných vztahů, mileneckých vztahů, nevyznívá nijak depresivně. Opravdu platí, že s každým koncem něco nového začíná.

Austrálie lékařské prostředí rodinné vztahy

2015  80%Doktorka z konce světa
2017  79%Naše paní doktorka