Toledo Toledo komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Neotřelé téma, které se krásně četlo.
Podle názvu naprosto neodhadnete, co v sobě kniha skrývá. Moc mě to bavilo a ani jednou jsem se u knihy nenudila.

15.06.2023 5 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Kniha je parádním shrnutím spousty důležitých milníků v historii. Moc se mi líbilo rozdělení na regiony.
Zároveń velký respekt autorovi, který i ve velmi pokročilém věku má elán, pouštět se do takto složitých a obsáhlých knih, které však zaujmou jak historickou přesností, tak i jeho postřehy.

07.06.2023 5 z 5

Tohle byla jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Informativní, zajímavá, skvěle napsaná a čtivá. P.Etzler dokáže popsat situace tak, že vás do nich vtáhne, přidá detaily, které rozhodně nejsou nudné a zprostředkuje vám tak svoji práci a atmosféru Číny na jedničku.
Také mi přijde, že je to člověk, který se s ničím moc neser... (omlouvám se za jazyk, ale tady to podle mě nejde jinak napsat), má své hodnoty přesně dané a podle nich jede stůj co stůj.
Parádní čtení, doporučuji všema deseti !

31.05.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Moc jsem se na (pro mě) novou detektivní serii těšila, ale nějak mě neoslovila. Občas jsem se ztrácela v množství postav a celkově pro mě nebyl příběh atraktivni a moc mě ani nebavila hlavní vyšetřovatelka Lottie.
Do dalších dílu už se tak pouštět nebudu, protože mám na seznamu x dalších knih co si přečtu raději.

21.05.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tohle bylo občas náročné čtení, nedoporučuji si to otevírat při obědě...
Z mého pohledu si myslím, že chtěla autorka upozornit na krutý život zvířat, co jdou na porážku a jak to nejlépe udělat, než že nám to naservíruje v podobě kanibalismu. To je alespoň můj názor. A povedlo se jí to skvěle, protože některé pasáže se čtou fakt těžce. No a konec byl pak, páni, ani nevím jak tu větu ukončit, síla.

12.05.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Páni, tak ten konec mě úplně rozsekal
Nějak ani nevím co napsat, abych nespoilerovala, protože to si proste musíte přečíst a prožít sami. Geniální trilogie, která má úplně všechno.
Škoda, ze to byl poslední díl, každopádně pani autorku mam v hledáčku a těším se na další její díla.

08.05.2023 5 z 5

Devadesátky and Případy prvního oddělení jsem neviděla, tudíž pro mě byly všechny historky nové a zajímavé.
Pan Mareš na mě působí jako fajn zásadový chlap, který se nebojí říct věci tak jak jsou. Bylo mi to velmi sympatické a proto hodnotím knihu kladně.

02.05.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Tak to byla tedy rychlost. Než se člověk rozkouka, už je konec. Děj byl tak rychlý, ze nejste ani napjati ani zvědaví, protože hned na další stránce se dozvíte vše co potřebujete.
Ale i tak jsem si čtení užila, líbili se mi krátké kapitoly. Jak už tady bylo parkrat zmíněno, trochu mi chybělo vysvětlení, jak se ženy dostaly k sobě a vše vymyslely, ale ve finále je to asi jedno.

26.04.2023 3 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Pokud mate rádi egyptologii, budete nadšeni. Pokud to není váš šálek kávy, asi vám pasáže zasazené do Egypta přijdou zdlouhavé.
Ja osobně jsem byla knihou okouzlena! Boston i Káhira měli své kouzlo, čekala jsem jak a kdy se dějové linky protnou (chvilku jsem i premyslela, zdali není hlavní postava po smrti a nejsou to pouze co by kdyby scénáře).
Prekrasna kniha na kterou asi jen tak nezapomenu, má to krásný příběh.

25.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Četlo se to jedním dechem, nebyli tam žádné hluché pasáže. Občas jsem si při čtení vzpomněla na knihu "Kde zpívají raci". Sissi mi svou osamělostí postavu trochu připomínala. Trochu jsem věřila v lepší konec, ale co už.

24.04.2023 5 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Trochu se divím tomu nízkému hodnocení, protože já jsem byla z knihy nadšená. Četlo se to samo a nemohla jsem příběh odložit, zase úplně něco jiného.

12.04.2023 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Útlá knížka o pár stránkách, ale má v sobě mnoho.

06.04.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Opět další díl nabitý akcí, tentokrát je tam požehnaně mrtvol a vykreslení jednotlivých vražd je dost brutální....si říkám, jestli tou rychlostí s jakou umírají v každé knize lidi jim tam za chvilku nějaké postavy zbydou.
Četlo se to samo, pořád se něco děje, takže opět super díl.

05.04.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Čekala jsem krásnou přírodu a lásku, ale dostala jsem honbu za pokladem s akci a zbraněmi, která mě tedy moc neoslovilaza mě průměr, který neurazi ani nenadchne.

02.04.2023 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Každý nový díl mě vtáhne do děje hned od začátku a i když komisař vlastně bojuje odpočátku proti jednomu a tomutéž nepříteli, pořád mě to baví a každý díl je jiný, vždy zajímavý.
Jen je mi Martina často líto, protože stále si s ním Julian hraje jako s myší.

31.03.2023 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Milé čtení, kde se prolíná tak půl napůl historie (mladá léta hlavních postav) a současnost kdy se po 10ti letech opět potkají. Měla jsem to přečtené za odpoledne, pěkně to ubíhalo a nebylo tam žádné velké drama.

23.03.2023 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Musím jít trochu proti proudu a dat jen 3*. Líbilo se mi spojení s basničkou a také jsem tápala kdo je vrah, ale uchvacena dějem jsem nebyla. Konec byl fajn, skvěle vymyšlené, ale zase, nic z čeho bych si sedla na zadek.

21.03.2023 3 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Pěkné, rychle se to četlo a hlavní postavy byly super. Musím přiznat, že se mi romány od autorky moc líbí. Je to už druhý co jsem četla a opět povedené.
Souhlasím s pár komentáři níže, protože náctiletí teenegery se zde opravdu chovali velmi vyspěle. Za mě však jedině plus, protože u minulých TA románu jsem psala, že mi tento žánr už zas tak nesedí, právě kvůli chování hlavních postav.

20.03.2023 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Nebylo to špatné, ale už jsem asi na TA kniha stará :) každopádně jsem rada, ze sérii čtu s přestávkami, baví mě to pak o trochu víc.

18.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Hrozně jsem se na další pokračování této série těšila, ale musím podotknout, že to občas mělo hluchá místa a nebavilo mě to tolik, jako dříve.
Neříkám, že mě to odradí od čtení dalších dílů (pokud budou), ale čekala jsem víc.

15.03.2023 4 z 5