tittanie tittanie komentáře u knih

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Moje oblíbená série. Musela jsem dlouho čekat než se na mě v knihovně dostalo a mohla jsem si ji půjčit. Vlastně jsem měla štěstí, že ji někdo vrátil v den, kdy jsem přišla do knihovny.
Musím říct, že první díl se mi líbil nejvíce, protože byl hodně o škole a školních lumpárnách, ale i tak byla kniha super a krásně se četla. Těším se na další díl.

29.05.2022 5 z 5

No co dodat autorka prostě umí. Psát i vybrat téma. Hodně zajímavé mi přišlo zpracování. Takový dokuromán. Loni jsem o Životicích četla Jizvu od Danuty Chlupové https://www.databazeknih.cz/knihy/jizva-477557 , která byla taková jiná víc románová.
Těším se na další knihu od Lednické. Doufám, že to nebude jenom další díl Šikmého kostela.

30.03.2022 5 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Krásná kniha. Dokonalé spojení dvou lidí, které velice obdivuju. Prezidenta Masaryka a spisovatele Karla Čapka.
Já vlastně ani nevím, co víc napsat. Ale jsem absolutně nadšená. Knihu jsem četla a zároveň jsem si vypisovala myšlenky, které se mi líbily, ale které tady vypisovat nebudu.
Kniha byla rozdělena na několik částí. V první části Masaryk popisoval svůj život. Druhá část byla rozhovor s otázkami, tato část mi přišla dost složitá a myslím, si že bych si ji měla přečíst za pár let znova, abych to všechno pochopila. A třetí část byly články z novin.
Poprvé mi u hodnocení chybí hvězdičky. A mám pocit, že čím víc jsem nadšená z knihy, tím divnější komentář napíšu. Ach jo.

23.03.2022 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Takhle kniha obsahuje dva příběhy, ze začátku detektivové řeší vraždu, ale pak dostanou drogový případ a já jsem na vraždu zapomněla. Ke konci jsem byla překvapená, když se k vraždě vrátili a já si říkala, no jo vlastně ještě musí vyřešit vraždu.
Jako vždy moc pěkné zkusím si dát pauzu než se pustím do dalšího dílu. Uvidíme jestli to vydržím.

08.03.2022

Příběhy památných stromů Čech a Moravy Příběhy památných stromů Čech a Moravy Marie Hrušková

Velice milé čtení. Jsou to pověsti o památných stromech. Poslouchala jsem knihu jako audioknihu a byla hezky načtená.

27.02.2022

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Nechci číst o válce, ale potřebovala jsem knihu do čtenářské výzvy a jinou jsem nemohla najít. Takže jsem se pustila do této knihy.
Kniha je napsaná drsně, neuspořádaně a rozervaně. Střídají se vzpomínky se současností. Chvilkami jsem nevěděla, kdo je popisuje.
A už jsem to psala několikrát, že doba po válce byla snad stejně hnusná jako válka. Je zvrácené, že Žid byl Němec. Tak byl nepřítel. I když se vrátil z koncentráku, kde mu nacisti zabili skoro celou rodinu. A pak ti co byli ti správní, ti hodní, se chovali jako ti, které odsuzovali a převzali jejich metody, aby dostali svůj podíl z kořisti, zabili ten zbytek rodiny.
Možná jsem čekala, že tam bude více ze soudu, ale je pravda, že do této knihy se to nehodilo, autorce asi šlo o popsání myšlenek a ne příběhu.

28.01.2022

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Mé nadšená stále trvá. Knihu jsem bohužel nesehnala v češtině, tak jsem ji musela poslouchat ve slovenštině. A nevadilo mi to, a to audioknihy moc nemusím.
Nadávala jsem kriminalistům, že nedokážou řešit vraždu v jedné kapitole a já si musím co nejrychleji překlikávat, abych se dozvěděla, jak to bude pokračovat.
Dobu jsem nezažila, ale zjistila jsem, že bych se měla podívat, jak to všechno vlastně probíhalo na Slovensku.
Asi si teď dám pauzu, abych se nepřetěšila na další díl.
Dokonce jsem porušila pravidlo, že když v jeden den dočtu knížku nebudu číst další, a když už tohle poruším, tak ať je ta knížka úplně jiného žánru, tak ani tohle nevyšlo.

10.01.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Prvních asi padesát stran jsem si říkala, že to nedám. Že knihu odložím, ale z nostalgie jsem knihu dočetla. Ze začátku jsou čtenáři neustále upozorňováni jaký je Ota děvkař. Tak moc až je to otravné. Díkybohu z Diviše nedělali urputné nemehlo jako minule a i Oldřich si hladil vousy méně než minule.
Co se týče příběhu, tak musím říct, že první knihy se autorovi dařili daleko více. Tady je to překombinované, moc mrtvých, vraždy mi přišly nelogické. Možná by autor měl ukončit tuhle sérii a vrhnout se do něčeho jiného nebo si dát třeba větší pauzu a na další knize opravdu zapracovat.

24.10.2021

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Úžasná kniha, která se četla absolutně perfektně. Akorát teda posledních asi 20 stran mi přišlo přitažených za vlasy. Ale i tak to bylo fakt super.
Je pravda, že jsem čekala, že to bude kniha o vězení v padesátých letech, ale byla o válce, ale hlavně z úhlu, ze kterého jsem o válce ještě nečetla. Z Ruska a z pohledu Čecha.
Dlouho jsem hledala odpověď na téma odsun Němců z pohraničí, a díky této knize jsem ji našla. Díky.
A zjistila jsem spoustu informací o naši zemi. A strašně se mi líbilo vlastenectví Pravomila a jak psal Vlast a ne vlast.
Jo a krásně jsem se pobavila, když Pravomil vyráběl výbušninu a přišli rodiče. On musel improvizovat a sousedovi se vymstila jeho lakota a vychcanost. :D
Krásný konec.

04.09.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zajímavá kniha. Nejvíce mě zaujala rozporuplnost paní důchodkyně z posledního příběhu. Četla jsem knihu Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji od Barbara Demick a proto jsem si chtěla přečíst další knihu o KLDR.

18.06.2021

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Skvělá kniha. Sviňští komunisti. Víc netřeba psát - kniha mluví za sebe sama.

01.05.2021 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Autorku mám ráda, tak jsem se ani nedívala o čem kniha je, jenom jsem po ní sáhla, byla jsem trochu překvapená tématem. Ale musím říct, že jsem se dlouho nesmála u knížky, jako teď. Hlášky mezi Hříšníkem a HumíříKraťasy byly velice zábavné. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

21.04.2021

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

K této knize jsem se dostala náhodou a musela jsem ji přečíst za den, protože jsem ji musela vrátit. Byla to výzva. Vadila mi postava Matildy a Wilhelma, ale tak v každém příběhu musí být potvory. Kniha mi hodně připomínala Panský dům do Anne Jacobs.

28.02.2021

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jsem mlád, je mi dvacet let, ale ze života znám jenom zoufalství, smrt, strach a skálopevnou alianci nejnesmyslnější povrchnosti s propastí utrpení. Vidím, jak národy jsou štvány navzájem proti sobě a mlčky, nevědomě, pošetile, poslušně, nevinně se pobíjejí.

18.12.2020

Velice zajímavá kniha. Opravdu dobře se mi četla. Po dlouhé době jsem hltala knihu. Dozvěděla jsem se opravdu spoustu informací o KLDR a jejich občanech. Zajímavý mi přišel i pohled severokorejského uprchlíka, který se snažil přivyknout životu na svobodě.

03.12.2020

Myslím, že spousta libí hodnotí knihu a film dohromady, protože jsem slyšela názor, že šestý díl je nejhorší, ale já si to nemyslím, možná není tak strašně akční, ale dozvídáme se toho tolik a kouzelnickém světě a hlavně o životě Voldemorta. Za mě parádně připravená půda pro další díl.

15.08.2020

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl. Když se mě někdo zeptal, který díl se mi líbil nejvíce, řekla bych třetí nebo pátý. Ale teď bych klidně řekla i druhý. U tohodle dílu jsem se nejvíce bála. Představa obřího hada prolézajícího potrubím a u toho se nese Já tě rozsápu... no brr. Je trochu paradox, že ke čtení mě přitáhl film HP a tajemná komnata, protože po přečtení knih, jsem už nikdy nebyla z filmů nadšená.
Líbila se mi propracovanost děje, který měl přesah do dalších dílů. Je vidět, že autorka měla knihu propracovanou.

14.08.2020

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Hrozně jsem se u čtení této knihy bála, ale četla jsem ji dál a dál až byl konec. Perfektní zápletka a konec.

28.07.2020

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Zvířata moc nemusím, ale příběhy malé Dášenky byly tak kouzelné. Krása.

28.07.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem četla k maturitě a byla jsem z ní opravdu nadšená. Velice zajímavé myšlenky, které jsou stále aktuální.

28.07.2020 5 z 5