Příběhy památných stromů Čech a Moravy

Příběhy památných stromů Čech a Moravy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136617/bmid_pribehy-pamatnych-stromu-cech-a-mor-FZg-136617.jpg 3 25 10

Dvacet pět příběhů nejznámějších českých památných stromů doplněných přehlednou kreslenou mapou, podle níž se mohou orientovat čtenáři, kteří by chtěli stromy vidět na vlastní oči. Kniha tak může sloužit nejen k poučení a zábavě, ale také jako jedinečný průvodce českou krajinou a jejími přírodními zajímavostmi. Součástí knížky jsou i perokresby portrétů stromů, které ztvárnil Jaroslav Turek.... celý text

Arev122
11.06.2023 3 z 5

Hezké a historické téma spojené s místními pověstmi. Ale mohlo to být více rozvinuté.

boxas
01.01.2023 2 z 5

Spíchnuto horkou jehlou. Bez větších literárních ambicí.

janina66
26.07.2022 4 z 5

Krásné příběhy a pověsti o stromech naší země v minulosti. Hezky načtená audiokniha.

tittanie
27.02.2022

Velice milé čtení. Jsou to pověsti o památných stromech. Poslouchala jsem knihu jako audioknihu a byla hezky načtená.

Křovinka
30.01.2022 5 z 5

Milá jednohubka ... Navíc je to rodinné čtení, které zabavilo i moje děti ... Na dva stromy jsme se dokonce už zajeli podívat ...
Autorce, paní Hruškové, nezbývá než za tento typ knih poděkovat, protože je dle mého opravdu důležité zaznamenávat takovéto zajímavosti :-)

popeluška
14.12.2021 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Pověsti byly zajímavé a k tomu krásné ilustrace.

evineckY
18.05.2021 4 z 5

Krásné příběhy . Každý je na motiv konkrétního stromu. Byly by z toho zfilmované krásné pohádky.

Ťapulka
09.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha, takové malé pohlazení pro duši! Památné stromy obdivuji, ráda se procházím pod jejich korunami a objímám jejich kmeny, takže příběhy o některých z nich mě moc potěšily. Byly zajímavé, poučné a přinesly mi krásné chvíle. Kniha je napsána s láskou a obdivem.

ivana02
07.04.2017 5 z 5

Milá knížečka s pověstmi, které se váží k jednotlivých památným stromům. Perokresby jsou povedené. Inspirovala jsem se a už máme naplánovaný výlet :-)

jaja1989
07.04.2017 odpad!

Jak to mohl někdo vydat a přitom je to takové hezk= téma

stromy památné stromy

Marie Hrušková