TheGoldenHill TheGoldenHill komentáře u knih

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tuto kuchařku jsem dostala jako dárek a mám z ní ohromnou radost - kniha je nádherná. Skvělé recepty, perfektně popsané postupy přípravy jídel, úžasné fotografie a velmi praktické rady, které ocení nejedna hospodyňka. Tato kuchařka na Vás dýchá pozitivní energií a při čtení se Vám sbíhají sliny.
Stala jsem se příznivcem spisovatelčina webu a e-mailového klubu.
Poděkování:
Paní Jano Florentýnko Zatloukalová mnohokrát Vám děkuji za jiný pohled na vaření, nakupování, ingredience, jídlo, stolování a otevřelo mi to úplně jiný svět - Svět Kuchařského Umění. Jídlo a vaření už pro mě není jen nutnost, ale hlavně požitek.
Děkuji!

03.02.2018 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

A zase kanadská vesnička Three Pines, malebná a přátelská, kde se všichni navzájem znají, tak že i přijdete do svého domu a ve vaší vaně se koupe Váš soused. Nikdo nikdy nezamyká, všichni se mají rádi... a jen tak mimochodem - zase se tam vraždí.
Detektivka se mi moc líbila, ale popravdě musím říci, že jsem se dlouhých 70 stran do ní nemohla vůbec začíst a dokonce jsem ji už chtěla vrátit do knihovny. Pak stačila jedna jediná věta a už jsem ji nepustila z ruky.

03.02.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další výborná severská detektivka, která vás nenechá v klidu jít spát. Napínavá a skvělá četba.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Zajímavá zápletka, napínavé čtení a Harry Hole je prostě nejlepší. Jo Nesbo mě zase překvapil, nikdy bych totiž nevěřila, že budu fandit i nájemnému vrahovi. Doporučuji!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tahle detektivka mě potěšila, velmi pěkně se četla a měla spád. Líbil se mi napínavý začátek a trochu mě překvapil i konec. Inspektorku Eriku Fosterovou a její nový tým jsem si oblíbila a těším se i na další knihu Noční lov.

26.10.2017 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Ani v této knize vás svérázná a energická Agatha nezklame. Její osobitý šarm vás totiž chtě nechtě dostane. Pod slupkou arogantní a paličaté dámy, se skrytá chytrá, láskyplná, ale trošičku zbrklá žena, která touží někam zapadnout a taky se usadit.
Ovšem, její seznamovací taktika s muži - nemá chybu. Po přečtení pasáže, kdy Aggie musí nutně navštívit hospodskou toaletu a všechno se tak nějak zvrtne, jsem se smíchy málem počůrala-:).
Aggie tentokrát nahání pohledného veterináře, který však nešťastnou náhodou umře. Aggie však nevěří, že jde o náhodu a pustí se spolu se svým sousedem do soukromého vyšetřování.

19.10.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tahle detektivka mě naprosto dostala. Napínavá od začátku až do poslední stránky. Miluji severské detektivky a tahle patří mezi ty nejlepší. Přečteno jedním dechem.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Bylo to moje první seznámení s inspektorem Armandem Gamachem a malebnou kanadskou vesničkou Three Pines. Ačkoliv jsem se ze začátku do knihy nemohla vůbec začíst /zdálo se mi to moc rozvláčně napsané/, pak jsem se najednou nemohla od knihy odtrhnout. Nakonec se mi tak líbila, že jsem si v knihovně rezervovala další knihy s hlavním inspektorem A.Gamachem.

21.01.2018 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Dcerka tuto knížku četla ve druhé třídě jako povinnou četbu. Moc se jí líbila a tak jsem si ji také přečetla a musím říci, že mě chytila za srdce. Milým a citlivým způsobem autorka popisuje nenápadné příznaky velmi vážné nemoci, kterou onemocní Honzíkům dědeček Eda. Dědečkova nemoc tak ovlivní i každodenní život celé rodiny.
A ačkoliv je knížka napsána humorným způsobem a u některých kapitol se ze srdce zasmějete, já jsem měla neustále slzy na krajíčku. Knihu vřele doporučuji všem čtenářům!

18.11.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejlepší a nejnapínavější detektivka od dua Keplerových. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi , který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý - ke kterému vedou všechny důkazy, již několik let ve vězení.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Miluji detektivky, thrillery a romány a tak jsem se na tuto knihu moc těšila. Právě jsem ji dočetla a tak mohu říci: nečekejte žádný bestseller, nečekejte rozvětvené věty, nečekejte, že si nějakou postavu oblíbíte, nečekejte, že se vžijete do role detektiva a nečekejte žádný zázrak. Ale co vás překvapí - jsou krátké a strohé věty, rychlé čtení a to, že knihu budete mít během pár dní přečtenou. Je to jako když čtete telegram. Přiznám se, že jsem ještě takovou podobnou knihu nečetla. V dobrém i v tom špatném smyslu. Nemáte žádné emoce, ale stále nad tím příběhem přemýšlíte.

24.10.2017 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Tento díl patří mezi mé nejoblíbenější knihy ze série o doktorech spisovatele Patricka Taylora. Humorné vyprávění a někdy i citlivé a dojemné chvíle z této knihy se mi zapsaly do duše. Prostě a jednoduše jsem si zamilovala všechny postavičky z městečka Ballybucklebo. Možná si ji za pár let s gustem přečtu znova-:).

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Napínavá detektivka, ale Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou však mnohem napínavější. Dávám ale také 5 hvězdiček, protože knížka se velmi dobře čte a tým oddělení Q mě baví.

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Nádherná knížka, která mě pohladila po duši. Humorná, citlivá a oba doktoři jsou velcí sympaťáci, baže jo:-) .

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Detektivka pro podzimní a zimní dlouhé večery - napínavá a velmi čtivá. Ale trochu více brutální než předchozí knihy ze série s detektivem Joonem Linnou. Severské krimi je sice mrazivé, chladné a brutalita je v každé knize, ale tady to fakt přehnali.

17.11.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zase jedna z lepších severských detektivek. Dobře napsaná, čtivá a napínavá. A ani trocha psychologického dramatu neuškodila. Kniha se mi líbila mnohem více než zfilmovaná krimi.

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

V tomto díle se znovu vracíme do malebné irské vesničky Ballybucklebo a sledujeme jak se svérázný, ale velmi obětavý doktor Fingal O´Reilly musí obejít bez pomoci mladšího kolegy doktora Barryho Lavertyho, který odjíždí na pár měsíců na kurz specializace v porodnictví a gynekologii. Na zástup přijíždí mladá a pohledná doktorka Jenny Bradleyová, která si vesnici a místní obyvatele též oblíbí. Ovšem ne všichni pacienti ji jako lékařku respektují.
Děj se prolíná se příběhem života v roce 1936, kdy mladý doktor Fingal O´Reilly začal pracovat v ordinaci pro chudinskou oblast v Dublinu po boku uznávaného doktora Phelima Corrigana.
I tento díl se mi velmi líbil, autor Patrick Taylor je vynikající vypravěč.

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Už po prvních přečtených stránkách této knížky jsem si uvědomila, že tohle je ta kniha, kterou jsem dlouho hledala. Milá a humorná a velmi hezky napsaná. Okamžitě jsem si zamilovala nového mladého lékaře Barryho Lavertyho, který přijíždí do malebné irské vesničky Ballybucklebo. Barry nastupuje na místo asistenta u postaršího praktického lékaře a majitele ordinace doktora Fingala O´Reillyho. Doktor O´Reilly je velmi zkušený lékař a chirurg a jeho svérázná a nevyzpytatelná postava vás natolik upoutá, že se těšíte na každou další stránku. Prožíváte s nimi humorné, ale i poučné situace a na konci si uvědomíte, že budete chtít mít také takové lékaře, jako jsou oni dva, pro které je pacient vždy na prvním místě.

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Klidná a pohodová letní dovolená inspektora Armanda Gamache a jeho milující manželky Reine-Maire se rázem změní, když je v hotelovém komplexu spáchán zločin. Inspektor se se svým týmem pouští do vyšetřování a podezřelých je tu požehnaně.

U detektivek spisovatelky Louise Pennyové jsem si zvykla, že se do začátků jejich knih nemůžu vůbec začíst, ale jakmile je spáchán zločin a nastává vyšetřování, tak pak se nemůžu od knihy odpoutat. Její detektivky nejsou žádné krváky.
Mají však v sobě něco, co se nedá přesně popsat. Vraždu vnímáte tak nějak pod povrchem a v duchu pomáháte při vyšetřování. A inspektor Gamache je fakt sympaťák!

05.02.2018 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Napínavé čtení - skoro do poslední stránky. Knihu doporučuji na dlouhé zimní večery. Za mě dávám 1* .

21.01.2018 5 z 5