Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Tato série je silně návyková, rychle se čte a je napínavá, souhlasím s tím, že tento díl je ještě lepší než ten první. Umí udržet napětí od začátku až do konce.

08.03.2024 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

V tomto díle musela Kate oprášit svou amišskou minulost a zapadnout do osady Amišů v utajení, aby odhalila úmrtí mladičké dívky. Tento díl odhalil zase mnohem víc z amišské kultury a víry a Kate mêla v sobě zase náboj nesmrtelnosti jak je jejím zvykem. Spokojenost.

27.12.2023 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Perfektně propracovaný thriller, kde se ocitáme u soudního procesu v podcastu vypravěčky “Vinen, nevinen dva případy, které spolu zdánlivě nesouvisí. Je to velmi napinavě napsané a to tento thriller povyšuje do top kategorie. Mohu doporučit.

24.12.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po nějaké době přečteno podruhé a líbila se mi zase nejvíc z knih pana Hartla. Velké plus, že kniha začíná v 70 letech minulého století, takže predstavitelný příběh vrstevníků mych rodičů. A jejich dětí. Cely dej se točí kolem milostných zážitků a úletů hlavních příběhů, což by mohlo vyznívat lacině až vulgárně, ale s lehkostí a humorem vlastním panu Hartlovi, je to příjemná kniha, která se dobře čte.

07.11.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Jako vždy - moře. Vypadá to na úžasnou dámskou rozlučku se svobodou, ale každá žena skrývá své tajemstvi. Ovlivní ta tajemstvi svatbu? Konec je překvapivý.

28.09.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha, která nezklamala má velká očekávání, dávkovala jsem si ji po malých dávkách, aby dlouho vydržela. Tahle kniha si to určitě zaslouží. O špionkách, které nechtěly jen doma čekat ve válce na manžely jsem ještě nic nečetla, byly odvážné a chtěly být užitečné. Hodně riskovaly a určitě je hodně mrzelo, když nějaké těžce získané informace přišly na zmar.

21.09.2023 5 z 5

Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Lenka Kapsová

Když žena prožívá různá období svého života, tak se potýká i se specifickými rysy tohoto období a pokud vás čeká padesátka, je zajímavé se dočíst, že různé obavy má také někdo jiný podobného věku. Kniha je založena na rozhovorech a nehodnotí. Takže je to jako když sedíte s kamarádkami a povídáte si, možná o věcech, o kterých se moc nemluví.

01.09.2023 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Tentokrát se ke zločinu přidá přírodní katastrofa a Kate má o zábavu postaráno. Ale taky má velkou starost. Líbí se mi, jak se její osobní linka vyvíjí, i když mám pocit, že v tomto díle utíká velmi často hrobníkovi z lopaty. Není ona kočka, co má devět životů?

10.04.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Žádná kniha mě od této spisovatelky nezklamala, ani tato není vyjímkou. Pouto mateřství je silné, a je jedno, kdo je pravá matka, záleží na tom, kdo dá dítěti lásku a vybuduje si s nim vztah. Dojemný závěr.

02.04.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Úplně obyčejný příběh dívky, která jen touží po lásce rodičů. A je kvůli tomu schopna obětovat mnohé. Mám takovou jednu spolužačku. Nezůstalo to bez následků. Símka má ještě naději žít šťastný život… Napsané velmi fakticky, přitom velmi emotivně, ale rozhodně nenásilně. Kolik je dnes takových mladých lidí s jedním rodičem, který se zmítá v životních bouřích a tolik mladých trpí bez lásky, bez uznání a není divu, že psychická traumata postihují dnes mnoho těchto lidi. Dá se shrnout slovy básně J. Vrchlického - za trochu lásky šel bych světa kraj. A tak držím Símce palečky.

24.02.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jedním slovem úžasné. Já se s Lottií nikdy nenudím a ať má jakýkoliv případ, tak jsem napnutá jak kšandy až do konce. S touto sérií vím, že je to sázka na jistotu.

18.02.2023 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Vždy, když čtu knihu na základě skutečných událostí, tak mě to baví víc. O to víc v této knize, kdy holčička, kterou rodiče nedobrovolně nechali v Bukurešti je maminkou paní spisovatelky.Natálie se ve válečných letech dostane k adoptivním rodičům a láska hraje v celé knize hlavní úlohu. A jako bonus se člověk ještě dozví, jak to bylo doopravdy a prohlédne si autentické fotografie. Těžká doba a velká síla lásky.

28.01.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Komorní příběh Grahama a Quinn, normálním páru toužícím po rodině. Rozpitvaný do titěrných emocí až na dřeň. Quinn je mi sympatická, protože to s ní emocionálně mává jako s každou normální ženou v její situaci a Graham, to je pan dokonalý. Která z nás by si Grahama nepřála mít doma... Je tam jedno malé mínus, ale to je je subjektivní, nejsem nastavená na tenty typ knih, asi protože mnou zmítají jiné emoce v reálném životě. Takže možná číst, když je člověk v pohodě, pak si to víc vychutná. Mně slzy došly.

27.11.2022 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh rodiny Francovy, jejich děti a sadu v poválečných letech, kdy se k moci dostávali komunisté a ještě doznívaly dozvuky války. Paní spisovatelka je mým objevem roku a vypravěčka par excellence. Myslela jsem, že knihu Kyselé třešně nemůže překonat, ale je naprosto srovnatelná. Jsem naprosto nadšená.

09.09.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Já jsem si příjemně oddychla od těžších témat a tato kniha mě vtáhla rychle do děje a líbilo se mi, jak hlavní hrdinka o všech přemýšlela jako o možných pachatelích. Vlastně me tak zmátla, ze jsem ho jako vždy neodhadla a konec byl dramatický.

09.06.2022 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zajímavá zápletka jak si prohrával vrah s myslí a emocemi zúčastněných postav. Detektiv Frost je sympatický a další knihy mají u mě zelenou.

15.09.2021 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Těšila jsem se po dokonalých Černých leknínech na tuto knihu moc. Námět se mi moc líbil, ale občas jsem se v ději ztrácela. Něco mi tam scházelo, asi větší přehlednost a motivy postav, hodně času a myslím, ze zbytečně moc se rozebírala postava detektiva a chybělo mi víc emocí a propojení Emilie, Marca a jejich rodin.

09.09.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemohu jinak, než souhlasit se Šánkou, že se tato kniha přežene jako vichřice, i když ze začátku to je jen jemný větřík, který sled událostí rozfouká tak, že nevíme, kolik škod ještě způsobí. Styl psaní je velmi působivý, protože nechává čtenáře pracovat s fantazií, a kdo už četl nějaké válečné romány o Židech, tak si dobře umí představit, čím Zuzana prošla, i když zde její bolest vnímáme jako celek v průběhu čtení. Těžká doba, nezáviděníhodná.

03.01.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak opět stará dobrá a hlavně sebevědomější aristokratka zabodovala. Jsem ráda, že u Marie nastal významný posun vpřed a hlavně kniha zase dokázala pobavit příjemným humorem.

23.11.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi čtivě napsané, je to neradostné čtení plné emocí, německé versus české rodiny v pohraničí po válce, kde vše platí oko za oko, zub za zub. Lidé jsou plní naději a rozhořčení zároveň, v srdcích jsou plní pomstychtivosti a zároveň se bojí o své životy a do toho začínající komunistický režim.

12.05.2024 5 z 5