Noční koupání přehled

Noční koupání
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518706/bmid_nocni-koupani-2Ns-518706.jpg 4 102 102

Vinen, nevinen série

1. díl

Městečkem Neapolis zmítá soudní proces s místním talentovaným plavcem obviněným ze znásilnění středoškolačky. Proces se těší obrovské mediální pozornosti a mezi množstvím reportérů, kteří se o něm do Neapolisu vydali informovat, je i autorka úspěšného true crime podcastu Rachel Krallová. Rachel je pod velkým tlakem. Nutně potřebuje, aby třetí sezóna podcastu předčila tu předchozí, a tak se vrhá do rozhovorů a vlastního vyšetřování – její pozornost ale odvádějí dopisy, které jí na nečekaných místech nechává žena jménem Hannah. Ta ji prosí o pomoc s vyšetřováním smrti její sestry, k níž došlo před dlouhými pětadvaceti lety. Minulost a přítomnost se nakonec začnou střetávat, když Rachel odhalí překvapivé souvislosti mezi oběma případy, které změní průběh soudního procesu i životy všech zúčastněných.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Night Swim , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noční koupání. Přihlašte se a napište ho.

85098211
07.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Vynikající, napínavá kniha, kterou nebudete chtít odložit ;-). Příběh se odehrává v Neapolis, kde se právě koná proces s mladým talentovaným plavcem Scottem, který je - možná neprávem - obviněný ze znásilnění. A potom je zde Rachel, autorka úspěšného true crime podcastu. Ta se o případ samozřejmě zajímá také, ale zároveň dostává dopisy od ženy jménem Hannah, týkající se činu z doby před dvaceti pěti lety, kdy došlo k úmrtí její sestry. Hannah totiž pevně věří, že se její sestra neutopila, ale byla zavražděna. Rachel je na začátku opatrná a neví, co si o tom všem myslet. Ale brzy jí to nedá a ona se spolu s Hannah pouští do pátrání po tom, co se tenkrát ve skutečnosti událo...
Autorka ve své knize střídá tyto dvě dějové linky - jednu ze současnosti, týkající se onoho již zmíněného procesu, a druhou z minulosti. A přestože se to původně nezdá moc pravděpodobné, ve finále se nejen všechno vysvětlí, ale také obě linie se (nečekaně) protnou. A já nemohu hodnotit jinak, než plným počtem a knihu doporučit ;-).

Evule *
30.06.2024 5 z 5

Napínavé, čtivé. Dva příběhy, které se na závěr propojí. Kniha se mi moc líbila a čtení jsem si užila.

Zdenas5
27.06.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je plná zvratů i myšlenek na přemýšlení, hlavní hrdinka je sympatická. Doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů, že nezůstane jen u toho jednoho, jak se to občas stává.

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Noční koupání (2002)