Terinka14 Terinka14 komentáře u knih

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Knížka spíše průměrná, jsem si jistá, že by se toho dalo napsat víc. Neutkvěla mi v hlavě a po pár dnech jsem na ni zapomněla, ale je to takové příjemné počteníčko.

01.01.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle kniha mě naprasto uchvátila. Od autorky jsem už četla knížku V šedých tónech a ta se stala mou srdcovkou. Proto když jsem na obálce spatřila autorčino jméno, nemohla jsem jinak, než si knihu pořídit. A jaké to překvapení, když jsem ji shledala svou další srdcovkou! Emilia se mi okamžitě a jako první ze všech těch propracovaných postav dostala pod kůži. Miluji autorčin styl psaní i její smysl pro nalézání světla v těch nejtemnějších dobách. Ráda bych citovala jednu větu z knihy, která mi utkvěla v mysli. „A uprostřed toho všeho plivl život smrti do obličeje." Vřele doporučuji.

19.02.2017 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Knížka je velmi pěkná. Příběh je sice dost velké klišé, ale proč se občas nepustit do klasiky, která nezklame? Obě postavy velmi sympatické a propracované, autorka si na nich dala záležet a vyplatilo se to. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tohle je naprosto úžasná knížka. Věděla jsem to už po prvních pěti stránkách. Děj mě pohltil. Bylo to surové a jemné, plné štěstí a naděje, stejně tak žalu a zoufalství. Naprosto mě to pohltilo a nepustilo do posledního dechu. Ráda bych řekla, že to bylo temné, ale nemůžu. Bylo to opravdu V šedých tónech. Bylo to tak šedé, až se každá barevná jiskřička rozhořela v plamen naděje a štěstí. VELICE DOPORUČUJI.

15.09.2016 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Naprosto úžasná kniha. Nejsem tak úplně zvyklá číst tento žánr, ale asi změním názor. Musela jsem se nutit, abych nepřeskakovala řádky, a pro jednou to nebylo z nudy. Musela jsem krotit svůj hlad po dalších slovech, která nevyprávěla pouze obyčejný příběh, ale stávala se uměním, které mnou prostupovalo v návalech lásky a nenávisti. Když jsem tuto knihu četla, cítila jsem se provinile, že jen tak ležím na posteli a čtu. Myslím si, že každý tuhle knížku může pojmout úplně jinak a pro každého se stane něčím výjimečným. Doporučuji.

01.07.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka je úžasná. Celé mě to do sebe vtáhlo a já jsem se jen mohla nechat unášet emocemi, které já sama a spousta jiných lidí prožívá. Je to jedna z mála knih, která vám nejen něco dá, ale pomůže odhalit něco, co ve vás vždycky bylo. Doporučuji.

20.03.2016 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha se mi líbila. Nebyla sice tak strašidelná, jak jsem očekávala, ale nakonec byla úplně celá jiná, než jsem očekávala. Myslela jsem si, že to bude horor, ale pokud bych to za horor pokládala, byl by to dost špatný horor. Pokud knihu beru jako typický JUNG ADULT příběh s nádechem duchařiny dala bych čtyři a půl, ale je to originální kniha, takže...

10.07.2015 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Když jsem začala číst tuhle knížku, nikdy bych si nemyslela, že jí dám 5 hvězdiček. Eadlyn mi připadala neskutečně rozmazlená a v některých věcech opravdu naivní, ale naprosto jsem jí chápala. Zamilovala jsem si ji i její bratry, hlavně Ahrena. Posledních 10 nebo 15 stran jsem brečela. Brečela a zírala z okna. Nejen smutkem, ale i dojetím a štěstím. Láskou, a taky všemi pocity, které snad můžu znát. V knížkách už se staly věci, kvůli kterým bych měla větší důvod brečet, ale teď jsem si nemohla pomoct, Kiera Cass to prostě umí. Další díl si pořídím hned potom, co vyjde. Doufám, že vyjde!

06.07.2016 5 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Knížka byla hezká, ale průměrná. Příjemné počtení.

20.03.2016 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Podle mého názoru dobrá kniha. Není to nic světoborného, ale jako oddechovka od některých knih, nad kterými člověk musí velmi přemýšlet, je to úžasné. Atmosféra mě do sebe vtáhla a nechala jsem se unášet pohodovostí Zedovi rodiny. Doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha mě strhla hned od začátku, stále jsem si musela říkat ,,Ano, tohle se opravdu stalo. Stalo se to a děje se to pořád." Tím, že to celé bylo nespisovné a plné slangových výrazů jsem se rázem ocitla v těle Christiany a prožívala to, co ona, i když si zároveň neumím ani v nejmenším představit, jak bych to zvládla. Souhlasím s názorem, že by kniha měla být zařazena do povinné četby jako prevence před závislostí.

20.04.2017 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Tahle kniha odhalila lidskou povahu tak syrově, jak jsem to ještě nezažila. Bylo to zvrácené. Všechno to dávalo smysl a přitom to nemohlo být víc nepochopitelné. V některých pasážích se mi chtělo vyloženě zvracet. Byl a stále to je silný zážitek,

20.04.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Takové příjemné počtení, ale rozhodně bych vytkla jednu věc. Tři tečky, které autorka používala v přímé řeči, zejména u Mallory jsem ještě pochopila, ale proč je cpát všude? Vnímala jsem je jako velmi rušivý element, ale jinak jsem si čtení této knihy užila, postavy měly nádherně propracovaný charakter a já jsem mohla sledovat jejich duševní vývoj v průběhu celé knihy.

01.01.2017 4 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Velmi dobrá kniha, vlastně obě dvě. Jelikož jsem od autorky četla už sérii Legenda, velmi jsem toho od Mladých vyvolených čekala. Nezklamala jsem se. Marie Lu se ve svém oboru očividně vyzná a její styl psaní je velmi propracovaný, stejně tak charakter postav i celá společnost. Adelinu jsem si velmi oblíbila, nebyla falešná ani přikrášlená. druhý díl je také velmi povedený. Opravdu temný a za to autorku velmi obdivuji, protože jen málokdo by se tak dobře popral s opravdu negativní knihou. Miluji Adelinu, Raffaela i Magiana. Sérii doporučuji a neúnavně doufám v přeložení dalšího dílu.

17.12.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Dobrá knížka, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby autorka vynechala ,,detektivní zápletku" a raději se více a do hloubky věnovala schizofrenii. Postavy jsou ale sympatické.

30.10.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Opravdu úžasná knížka. Hlavní hrdinku i ostatní jsem si velice oblíbila a působili na mě realisticky. Děj ubíhal a já byla neschopná se byť jen na vteřinu odtrhnout. Autorka dokázala příběh napsat tak, že jsem chvílemi nemohla dýchat napětím, jindy jsem zase brečela smíchy. Opravdu doporučuji a já sama se co nejdříve vrhám na další díl.

13.06.2016 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knížka byla průměrná. Příběh byl sice napínavý, ale hlavní hrdinka byla až neskutečně protivná. Celá kniha mi přišla příliš krátká. Oddechové čtení.

13.06.2016 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Naprosto úžasné. Celý jejich svět je tak propracovaný, že se mi nechce věřit, že by mohl být jen vymyšlený. Postavy jsou velmi realistické a hned mi byly sympatické. Další díl jsem si přečetla ihned po přečtení prvního a nelitovala jsem. Hrozně se těším na další díl. tohle je jedna z knih, které bych si mohla číst pořád dokola jen proto, abych zase na chvíli prožívala to, co Paige. Vřele doporučuji .

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Velmi dobrá knížka. ze začátku mě uchvátil první příběh, no když jsem dočetla celou knihu, nemohla jsem si mezi nimi vybírat. To, jak jsou propojené se mi zalíbilo. Doporučuji.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha se mi velmi líbila. Nápad to byl opravdu originální. Postavu jsem si oblíbila a moc mě potěšilo, že vždy nejednala správně a racionálně. Sice mě zklamalo, že kniha skončila tak, jak skončila, že tam nebylo nadpřirozeno nebo co já vím, ale to nic nemění na tom, že kniha je velmi dobrá. Všem doporučuji.

20.07.2015 5 z 5