Najít Sky

Patnáctiletá Sky Brightová je na první pohled typická Angličanka, která se právě spolu s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada. Wrikenridge zase vypadá jako typický americký zapadákov, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky si jako malá prožila peklo a brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá ze sněhem zapadlého městečka Wrikenridge zatraceně horké a nebezpečné místo. A to i tehdy, když v sobě objevíte netušené mimosmyslové schopnosti. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nichž jeden se neštítí únosů, vražd ani ovládání cizích myslí.... Sky a Zed budou muset sáhnout až na dno svých sil, pokud chtějí přežít, dodělat školu a aspoň trochu ošidit ruletu v padouchově hotelu v Las Vegas!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145353/najit-sky-6Q5-145353.jpg 4227

Benedict (1.)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Plejáda

Finding Sky (2010)

Kniha Najít Sky

soltera

Na margo nespokojných komentárov len poznámka, nemali by ste znevažovať autorku kvôli mizernému prekladu, ktorý mení zmysel viet.

oblakaknih

Zklamání!
Kniha má velmi slabý námět, kopírující Harryho Pottera.
Postavy jsou nijaké a trapné. Děj je urychlený, přesto se zbytečně táhne. Celý příběh byl jedno velké trapné klišé s minimálními fantasy prvky.
NESKUTEČNÉ množství chyb, které byly naprosto zbytečné a bijící do očí. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval.
Rozhodně jedna z nejhorších knih, co jsem četla. Navíc je přeložený pouze tento díl. Do dalších se pouštět nehodlám.
Jediné, co se mi líbilo byly zmínky Hvězdných válek.

JankaV80

Všechno, co tu bylo o knize napsáno je pravda. Její podobnost se ságou Stmívání je víc než patrná (do malého města se přestěhuje holka, která si o sobě myslí, že je zcela průměrná a zrovna ona zaujme chlapce, který je velmi sexy a tajemný), je čtivá, týká se něčeho ne zcela normálního ... a přece. A přece se autorce podařilo zvolit takové fantasy, které je pro člověka pochopitelnější - telepatie. Takové, u kterého si člověk říká, že by to bylo možné. Dříve lidé více využívali své schopnosti, víc poslouchali, víc si vyprávěli, tak proč by tomu tak nemohlo být. Prostě Savanti jsou víc uvěřitelní než upíři a vlkodlaci. Je opravdu veliká škoda, že u nás v ČR asi druhý díl nikdy nevyjde :-(

Co mě na knize mrzelo, byly překlepy. Alespoň já jsem jich měla v knize, kterou jsem držela, opravdu hodně. Nebyla snad stránka, kde by se nějaký nevyskytl.
No a pak se v knize sem/tam objevil nějáký ten nesmysl ... zda to je způsobené překladem nebo si autorka nevšimla, co napsala o chvíli dřív, těžko říct :-( Ale třeba na konci str. 158 je napsané, že Sky Gator přiváže nohy k židli. Na str. 159 je ale však popisované, jak Sky při čekání na příhod Zeda zůstává zticha, přitahuje si kolena k hrudníku. A takových nesrovnalostí je tak více.

Nicméně i přesto všechno knihu doporučuji, čte se opravdu lehce a jako odpočinkové čtení je to super :-)

Andeli978

Kniha se mi velice líbila. Dokonce bych i řekla, že byla obsahově originální, což mě velice potěšilo. Do děje jsem se bez problémů vžila a knihu jsem přečetla za necelé dva dny. A byla bych opravdu ráda za pokračování.

Eliška13
11.08.2018

Kniha je pěkná a čtivá, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, určitě moc doporučuji

Irsaf
31.03.2018

Bavilo me to.
Chci další díly... :(

speciale88
22.03.2018

Pro čtenáře co mají rádi to fantasmagoria (napřirozeno). Bez problémů jsem se ponořila do děje knihy. Kniha mě bavila jen škoda, že nejsou a zřejmě nebudou další díly ráda bych si přečetla jak to celé dopadne.

lucik2773
13.02.2018

Do knížky jsem se začetla úplně lehce, děj byl zvláštní, ale dobrý. Bude vůbec pokračování?