Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy

Malý David Jones má rád lodě, a ještě raději vyrábí jejich modely v lahvích. Jeho poslední výtvor, Zlatá jehla, je opravdu povedený. Když se v noci David ocitne na palubě mezi piráty, myslí si samozřejmě v první chvíli, že se mu to jen zdá. Brzy ale zjistí, že jde o skutečnost a stává se proti své vůli součástí velkého dobrodružství v boji o zlatou nit, pomocí níž loď Zlatá jehla svazuje dohromady všechny existující světy, aby unikly jisté záhubě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42777/zlata-jehla-aneb-dobrodruzstvi-mezi-svety-42777.jpg 418
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta

The Ship Between the Worlds

Kniha Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy

jarabr

Zajímavá myšlenka, ale tak špatně vyprávěný příběh, že jsem knihu nedokázal dočíst. Lehce za půlkou jsem to vzdal. Je to takové zkratkovité - než se nějaká dějová linka stačí trochu rozvinout, tak je rychle useknutá a skáče se jinam. Požitek z četby a příběhu je nula. Už dávno nejsem cílová skupina, ale mám pocit, že by mě to nebavilo ani jako desetiletého.
EDIT: Nakonec jsem se ke knize přece jen vrátil a v rychlosti dočetl - zbytek knihy pokračuje ve velmi podobném duchu a jen potvrdil to, co jsem už napsal.

Julia Golding

Julia Golding