tereza8 tereza8 komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

A mě to bavilo. Líbí se mi od začátku Radky ironický nadhled a humor. Také mě příběh donutil zamyslet se. Nad námi lidmi, nad životem, nad otázkami, které si v sobě každý neseme. Ale málokdy už je vyslovíme nahlas. Četla jsem od autorky všechny knihy. A podle mě je každá její knížka lepší a kvalitnější. Tato byla asi její nejvíc osobní, pustila čtenáře hodně blízko. Je těžké nezklamat čtenáře, protože lidé mají přirozeně s každou nově vydanou knížkou větší očekávání. Radka to podle mě zvládla. Dávám 5*.

03.10.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Druhé dílo od spisovatelky, které se mi dostalo pod ruce a rozhodně dávám 5*. Skvělá knížka, která mne bavila od začátku do konce. Super :-)

25.09.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Z prvu jsem se tak nějak nemohla začíst. Jsem ale ráda, že jsem knize dala šanci. Nakonec mne bavila. Chvílemi jsem jen čekala na takové to “bum” - zlom - pořádný zvrat. Ale každá knížka je jiná a právě tím originální. Dávám 4*. :-)

25.09.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Za mě “povinná četba” pro každého - ať už rodiče či pedagoga :-) Nemám co vytknout. Lidsky a s nadhledem napsaná kniha - to je přesně to, co mě baví. Ke knize se budu určitě vracet.

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Knížka mne překvapila. Mile! Šlo o první dílo této autorky, které jsem četla a přesvědčilo mě, že nezůstanu pouze u jedné její knížky. Jedná se o psychologický thriller, kde se otevírá několik nelehkých témat. Dle mého názoru stojí za přečtení. Děj je svižný, nenarazila jsem na nudné pasáže. Jakmile se začtete, chcete knihu dočíst. Za mě 5*.

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Byla to moje první knižka od této spisovatelky. Nemůžu si pomoct, ale měla jsem pocit, ze čtu knížku od R. Třeštíkové. Pod sněhem je trpký příběh. Chvílemi mi bylo smutno ze vztahů, které k sobě postavy mají. I mi přišlo, že některé pasáže jsou zbytečně dlouhé. Nicméně autorka umí zajimavě pracovat s psychologií hrdinů. Za mě takový lepší průměr.

05.03.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po delší době mám z knížky pocity, které se slovy nedají vyjádřit. Silný psychologický příběh. Běhal mi mráz po zádech, cítila jsem často úplnou bezmoc. Několikrát jsem knihu chtěla jednoduše zavřít, už se k ní nevrátit a sáhnout po něčem oddychovějším. Ale nešlo to, já prostě potřebavala vědět, jak to bude dál a jak to celé skončí, nemohla jsem v tom hlavní hrdinku nechat jen tak samotnou. A dobře jsem udělala, že jsem ji neodložila, ochudila bych se. Myslím, že fráze ,,nic není takové, jak se na první pohled může zdát” je zde zcela na místě. Příběh promyšlený do poslední stránky. Dávám pět hvězd!

01.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Parádní, to byla jízda! Čtivý a svižný příběh. Žádné zbytečnosti okolo, děj má spád, je svižný a napínavý. Jediné “mínus” je, že když se do příběhu začtete, vážně těžko se vám kniha odkládá. Doufám, že se brzy můžeme těšit na další hit od této spisovatelky.

25.02.2018 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Tentokrát nemohu chválit. Za mě zklamání, bohužel. Je vidět, že autorem není A. Christie. Celou dobu jsem čekala, kdy se děj rozjede a nedočkala jsem se. V příběhu jsem se spíše ztrácela, nebavil mě. Chvíli jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Poirot mi byl vyloženě nesympatický a povýšený. Druhá kniha Zavřená truhla je lepší.

26.08.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Parádní a napínavé od první do poslední stránky! Žádné dlouhé nudné a zbytečné pasáže o ničem, žádná omáčka okolo. Děj jede, je akční a plný zvratů po celou dobu. Donutí vás číst dál a dál, takže jste za chvíli na konci (bohužel). Velice čtivá a zároveň jednoduše napsaná kniha. Nezamotáváte se do hrdinů ani časových linií. Příběh je dobře a zajímavě promyšlený. Knížka mě osobně bavila a mohu ji doporučit.

16.08.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Nemohu říct, že by mě Kulka vyloženě zklamala, ale ani ve mě nic hlubšího nezanechala. Přišlo mi, že od prvních stránek vím, co bude následovat dál. Uvítala bych větší napětí. Hodnotím ji spíše jako průměr. Moc se mi ale líbí obálka.

09.08.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Opravdu silná kniha a ještě silnější téma holocaustu. Autorka se ho zhostila bravůrně a za to ji děkuji. Takových knih nebude nikdy dost a je potřeba, aby lidé znali minulost. Zaujalo mě, že příběh byl ve třech liniích/částech - a to - současnost, minulost a příběh o upírech, který měl v příběhu opodstatnění, ale tato část mi přišla místy až zdlouhavá, ale to je můj subjektivní dojem. Vypravěčka rozhodně stojí za přečtení, i když se jedná o těžší četbu.

09.08.2017 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Strašně krásný a zároveň strašně smutný příběh? To je kniha 100 dní štěstí. Opravdu se budete smát a plakat zároveň. Je to kniha ze života. Takový, jaký je. A tím si mě kniha získala. Uvědomíte si, že se často zabýváme a trápíme malichernostmi, na kterých ve finále ale vůbec nezáleží. Užívejme si každého dne, protože nikdy nevíme, kolik nám jich ještě zbývá. Dávám pět hvězd.

26.07.2017 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Úžasná kniha. Skvěle napsaná. Mile mě překvapila, možná proto, že jsem od ní tolik neočekávala. Čtivá, napínavá, zajímavá a něčím prostě vyjímečná. Bylo mi až líto, že není delší. Knížka, kterou nechcete odložit, protože vás zajímá co bude dál. Doporučuji.

21.07.2017 5 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Pro ty, kteří mají rádi Itálii, jídlo, moudrost a lidské příběhy. Kniha o lásce, mateřství, životě a hlavně o zamilovanosti do jídla.

15.07.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po hitu Dívka ve vlaku asi mnozí očekávali další hit, včetně mě. Knížka na mě působila občas složitě, ztrácela jsem se v postavách a časových liniích. Líbil se mi silný psychologický podtext a hloubka. Rodinné vazby a vztahy vůbec jsou jedna velká záhada.

09.07.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečteno za tři dny. Asi zatím nejzajímavější knížka autorky, je vidět posun vpřed. Líbí se mi originální styl, jakým Radka píše - to asi ze všeho nejvíce. Zajímavá je i psychologie postav, i když některé části a souvislosti jsou až zbytečně křečovité a nevěřila jsem jim. Detektivkou je Osm však jen okrajově.

09.07.2017 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Jestli existuje kniha o tématu holocaustu, kterou by si měl každý přečíst, tak je to právě tato. Smekám před autorem, který se příběhu ujal a zhostil se ho brilantně. Smekám především před všemi, kteří si tímto prošli, mají můj obdiv. Silný příběh a citlivé téma. Víc není třeba říkat.

27.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po dlouhé době kniha, z které mám opravdu rozpačité pocity a nevím, co si myslet. Lars Kepler je pro mě srdcová záležitost. Četla jsem jejich všechny dosavadní knihy a byla jsem nadšená. Teď však nevím. Přijde mi, že Lovec králíků je z celé série tou nejslabší.

14.06.2017 2 z 5

Jezte! Nejezte! Jezte! Jezte! Nejezte! Jezte! Brad Pilon

Zajímavý pohled na metodu co se týče stravování a výživy. Autor klade důraz na to KDY jíst či nejíst. Tím se liší od řady publikací, které byly o výživě napsány a ve kterých se rozebírá hlavně CO JÍST. Pokud se o přerušovaném půstu chcete dozvědět víc, tak rozhodně doporučuji. Autor se opírá o mnoho podložených studií.

14.01.2017 5 z 5