tereza8 tereza8 komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Dokonale promyšlený, psychologicky laděný příběh. Závěr mi vyrazil dech.

12.08.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Typická Shari Lapena, moje oblíbená. Knihu jsem přečetla za chvíli, nešlo to jinak (což mě i mrzelo, že už je skoro konec). Děj je tak svižný a vtáhne vás, že ztratíte pojem o čase a zajímá vás jen jedno - kdo to udělal a proč. Dávám s radostí 5*.

15.07.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Začátek byl takový táhlý a “nic moc”, nemohla jsem se začíst, pak mě začala ale kniha bavit čím dál víc. Závěr byl pro mě překvapením. Originální příběh a námět.
... někdy stačí vteřina, aby se nám změnil život vzhůru nohama a už nikdy nebyl stejný ...

11.07.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

,,Zbylo jen ticho pod slovy. Jako když foukneš do pěny.”
Myslím, že spousta lidí je z knížky rozčarovaná kvůli tomu, že čekalo spíše letní oddechové čtení. Tato kniha je jiná, děj je možná pro někoho náročnější - tok myšlenek hlavní hrdinky, střídání minulosti a přítomnosti, vztahy, emoce a křivdy. Příběh jde do hloubky, tak ale i jako předešlé knížky od R. Třeštíkové.

20.06.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pamatuji si, jak jeden čas všude byla “Dívka v ledu”. Skoro každý ji četl a když o ni někdo zrovna nemluvil, tak jsem aspoň viděla plakáty a reklamy na každém rohu. Knížka mě zajímala, tento žánr je můj šálek kávy, ale odrazovalo mě právě to velké “haló” okolo. Tak jsem si počkala... Když jsem začala příběh číst, říkala jsem si: ,,No, co všichni na té knížce mají?”. Zprvu mi přišla taková “nic moc”, lepší průměr. To se ale po prvních kapitolách změnilo, začetla jsem se a byla během pár dní na konci a chtěla číst dál. Divila jsem se, jak rychle příběh běžel, jak dobře se četl. Už rozumím šílenství okolo autora a jeho knih. Samozřejmě, že mám v plánu postupně přečíst i další díly, už se na ně těším. ;-)

13.06.2020 5 z 5

Lhář Lhář Alex F. Brady

,,Každý, koho si myslíte, že znáte, se stane někým jiným, když se na něj podíváte dostatečně zblízka.”

Tohle byla jízda! Na knížku jsem narazila úplnou náhodou a zajímala mě především kvůli pozitivnímu hodnocení tady. A musím říct, že mi neuvěřitelně sedla. Jak příběhem, tak i stylem vyprávění, nešla odložit. Rozhodně doporučuji! Z posledních kapitol a vět mě mrazí ještě teď.

26.05.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Knihy od Samuela Bjørka mám moc ráda a ani Clona mě, naštěstí, nezklamala. Nedokážu říct, jestli byla lepší, nebo horší, než další dvě knížky od spisovatele. Ale na tom vlastně ani tak nezáleží. Líbí se mi severské detektivky a kdo to má stejně, věřím, že bude mít radost i tentokrát.

11.05.2020 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Musím říct, že ze začátku jsem příběhu nedávala moc šanci, přišlo mi to takové “táhlé”. To se ale v polovině zlomilo a knížka se četla sama a já byla zvědavá co bude. I samotný konec mě trochu překvapil. Všechno nemusí být takové, jak se nám na první pohled jeví...

13.03.2020 5 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

První půlka byla takový lepší průměr, stále jsem čekala, kdy se “to rozjede” a dočkala jsem se. Zajímavý příběh, co vše je člověk schopný udělat pro peníze.

17.01.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

“Povinná” četba pro všechny rodiče a pedagogy. Stejně jako předešlá knížka od M. Hermana. Víc takových knížek, prosím. :-)

17.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak tohle se povedlo! Kniha se četla jedním dechem. Kdybych mohla, dám 6*.

17.01.2020 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Příběh o mezilidských vztazích, přátelství, rodině, zvratu a překvapení. Hodnotím knihu spíše jako oddychovější čtení.

10.01.2020 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Perfektní příběh. Po delší době kniha, která mě pohltila. Musela jsem číst a číst. Vědět, co bude dál.

23.05.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Nejdříve mi děl přišel takový nudnější a opakující se. Ale poslední část to vylepšila. Četla jsem od autorky všechny kniha a tahle byla, podle mě, asi nejslabší.

09.05.2019 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Perfektní. Kniha mě bavila od začátku do konce. Chvílemi mi připomínala film “Život jde dál”.

13.04.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Neskutečné. Nevím, jak to spisovatelská dvojice dělá. Stále jsem na to nepřišla. A to jsem přečetla všechny jejich knížky. Že vás tak dokonale dokáží vtáhnout do děje a musíte číst. Číst a číst, dokud nedočtete poslední stránku. Lars Kepler mě ani tentokrát nezklamal. Ba naopak, po Lovci králíků byla toto kniha pořádná nálož plná napětí! 5*

06.04.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Teda! Za mě paráda. Napínavé, akční. Kniha se četla sama. A nakonec to skončilo úplně jinak, než jsem si celou dobu myslela ;-)

29.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, která ve mě bude doznívat ještě hodně dlouho. Jeden z nejvíc silných a emotivních příběhů, které jsem zatím četla.

25.01.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Čekala jsem asi všechno, když jsem knihu četla, ale ten konec? Poslední stránky příběhu? To se nedá popsat. To si musíte přečíst, abyste pochopili. Dávám 4*.

30.10.2018 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Za mě 3*. Čekala jsem asi malinko víc, už jen dle pozitivních hodnocení tady. Že se příběh odehrával v minulosti i přítomnosti mi nevadilo, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé až nudné. Poslední stránky knížky jsem se musela do čtení trochu nutit, abych ji vůbec dočetla.

22.10.2018 3 z 5