tereza8

Přečtené 108Tiché lži
květen 2019 (10.-23.)
Tiché lži 2018, S. Pinborough

Perfektní příběh. Po delší době kniha, která mě pohltila. Musela jsem číst a číst. Vědět, co bude dál. Tohle se povedlo!


Přiveď mě zpátky
duben - květen 2019
Přiveď mě zpátky 2019, B. Paris

Nejdříve mi děl přišel takový nudnější a opakující se. Ale poslední část to vylepšila. Četla jsem od autorky všechny kniha a tahle byla, podle mě, asi nejslabší.


Poslední nádech
leden - duben 2019
Poslední nádech 2015, L. Clarke

Perfektní. Kniha mě bavila od začátku do konce. Chvílemi mi připomínala film “Život jde dál”.


Lazar
listopad 2018 - duben 2019
Lazar 2018, L. Kepler

Neskutečné. Nevím, jak to spisovatelská dvojice dělá. Stále jsem na to nepřišla. A to jsem přečetla všechny jejich knížky. Že vás tak dokonale dokáží vtáhnout do děje a musíte číst. Číst a číst, dokud nedočtete poslední stránku. Lars Kepler mě ani tentokrát nezklamal. Ba naopak, po Lovci králíků byla toto kniha pořádná nálož plná napětí! 5*


Žena v okně
leden 2019 (27.-29.)
Žena v okně 2017, A. Finn (pseudonym)

Teda! Za mě paráda. Napínavé, akční. Kniha se četla sama. A nakonec to skončilo úplně jinak, než jsem si celou dobu myslela ;-)


Kompletní průvodce půstem
prosinec 2018 - leden 2019
Kompletní průvodce půstem 2018, J. Moore


Hana
leden 2019 (05.-25.)
Hana 2017, A. Mornštajnová

Kniha, která ve mě bude doznívat ještě hodně dlouho. Jeden z nejvíc silných a emotivních příběhů, které jsem zatím četla.


Ví o tobě
říjen 2018 (22.-30.)
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

Čekala jsem asi všechno, když jsem knihu četla, ale ten konec? Poslední stránky příběhu? To se nedá popsat. To si musíte přečíst, abyste pochopili. Dávám 4*.


Lež
říjen 2018 (03.-22.)
Lež 2016, C. Taylor

Za mě 3*. Čekala jsem asi malinko víc, už jen dle pozitivních hodnocení tady. Že se příběh odehrával v minulosti i přítomnosti mi nevadilo, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé až nudné. Poslední stránky knížky jsem se musela do čtení trochu nutit, abych ji vůbec dočetla.


Veselí
září - říjen 2018
Veselí 2018, R. Třeštíková

A mě to bavilo. Líbí se mi od začátku Radky ironický nadhled a humor. Také mě příběh donutil zamyslet se. Nad námi lidmi, nad životem, nad otázkami, které si v sobě každý neseme. Ale málokdy už je vyslovíme nahlas. Četla jsem od autorky všechny knihy. A podle mě je každá její knížka lepší a kvalitnější. Tato byla asi její nejvíc osobní, pustila čtenáře hodně blízko. Je těžké nezklamat čtenáře, protože lidé mají přirozeně s každou nově vydanou knížkou větší očekávání. Radka to podle mě zvládla. Dávám 5*.


Stíny nad zálivem
srpen - září 2018
Stíny nad zálivem 2018, L. Clarke

Knížka mne překvapila. Mile! Šlo o první dílo této autorky, které jsem četla a přesvědčilo mě, že nezůstanu pouze u jedné její knížky. Jedná se o psychologický thriller, kde se otevírá několik nelehkých témat. Dle mého názoru stojí za přečtení. Děj je svižný, nenarazila jsem na nudné pasáže. Jakmile se začtete, chcete knihu dočíst. Za mě 5*.


V pasti lží
srpen 2018 (10.-15.)
V pasti lží 2018, B. Paris

Druhé dílo od spisovatelky, které se mi dostalo pod ruce a rozhodně dávám 5*. Skvělá knížka, která mne bavila od začátku do konce. Super :-)


Ta přede mnou
červen - srpen 2018
Ta přede mnou 2017, J. Delaney (pseudonym)

Z prvu jsem se tak nějak nemohla začíst. Jsem ale ráda, že jsem knize dala šanci. Nakonec mne bavila. Chvílemi jsem jen čekala na takové to “bum” - zlom - pořádný zvrat. Ale každá knížka je jiná a právě tím originální. Dávám 4*. :-)


Najděte si svého marťana
červenec - srpen 2018
Najděte si svého marťana 2008, M. Herman

Za mě “povinná četba” pro každého - ať už rodiče či pedagoga :-) Nemám co vytknout. Lidsky a s nadhledem napsaná kniha - to je přesně to, co mě baví. Ke knize se budu určitě vracet.


Máš mě vůbec rád?
květen - červen 2018
Máš mě vůbec rád? 2016, F. Brizzi


Pod sněhem
březen 2018 (01.-05.)
Pod sněhem 2015, P. Soukupová

Byla to moje první knižka od této spisovatelky. Nemůžu si pomoct, ale měla jsem pocit, ze čtu knížku od R. Třeštíkové. Pod sněhem je trpký příběh. Chvílemi mi bylo smutno ze vztahů, které k sobě postavy mají. I mi přišlo, že některé pasáže jsou zbytečně dlouhé. Nicméně autorka umí zajimavě pracovat s psychologií hrdinů. Za mě takový lepší průměr.


Proč muži lžou a ženy pláčou
březen 2018 (03.-05.)
Proč muži lžou a ženy pláčou 2003, A. Pease


Za zavřenými dveřmi
únor - březen 2018
Za zavřenými dveřmi 2017, B. Paris

Po delší době mám z knížky pocity, které se slovy nedají vyjádřit. Silný psychologický příběh. Běhal mi mráz po zádech, cítila jsem často úplnou bezmoc. Několikrát jsem knihu chtěla jednoduše zavřít, už se k ní nevrátit a sáhnout po něčem oddychovějším. Ale nešlo to, já prostě potřebavala vědět, jak to bude dál a jak to celé skončí, nemohla jsem v tom hlavní hrdinku nechat jen tak samotnou. A dobře jsem udělala, že jsem ji neodložila, ochudila bych se. Myslím, že fráze ,,nic není takové, jak se na první pohled může zdát” je zde zcela na místě. Příběh promyšlený do poslední stránky. Dávám pět hvězd!


Někdo cizí v domě
únor 2018 (18.-25.)
Někdo cizí v domě 2018, S. Lapena

Parádní, to byla jízda! Čtivý a svižný příběh. Žádné zbytečnosti okolo, děj má spád, je svižný a napínavý. Jediné “mínus” je, že když se do příběhu začtete, vážně těžko se vám kniha odkládá. Doufám, že se brzy můžeme těšit na další hit od této spisovatelky.


Manželova žena
srpen - listopad 2017
Manželova žena 2017, J. Corry


Vraždy s monogramem
srpen 2017 (16.-25.)
Vraždy s monogramem 2014, S. Hannah

Tentokrát nemohu chválit. Za mě zklamání, bohužel. Je vidět, že autorem není A. Christie. Celou dobu jsem čekala, kdy se děj rozjede a nedočkala jsem se. V příběhu jsem se spíše ztrácela, nebavil mě. Chvíli jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Poirot mi byl vyloženě nesympatický a povýšený. Druhá kniha Zavřená truhla je lepší.


Manželé odvedle
srpen 2017 (09.-16.)
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Parádní a napínavé od první do poslední stránky! Žádné dlouhé nudné a zbytečné pasáže o ničem, žádná omáčka okolo. Děj jede, je akční a plný zvratů po celou dobu. Donutí vás číst dál a dál, takže jste za chvíli na konci (bohužel). Velice čtivá a zároveň jednoduše napsaná kniha. Nezamotáváte se do hrdinů ani časových linií. Příběh je dobře a zajímavě promyšlený. Knížka mě osobně bavila a mohu ji doporučit.


Vypravěčka
červenec - srpen 2017
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Opravdu silná kniha a ještě silnější téma holocaustu. Autorka se ho zhostila bravůrně a za to ji děkuji. Takových knih nebude nikdy dost a je potřeba, aby lidé znali minulost. Zaujalo mě, že příběh byl ve třech liniích/částech - a to - současnost, minulost a příběh o upírech, který měl v příběhu opodstatnění, ale tato část mi přišla místy až zdlouhavá, ale to je můj subjektivní dojem. Vypravěčka rozhodně stojí za přečtení, i když se jedná o těžší četbu.


100 dní štěstí
červenec 2017 (21.-26.)
100 dní štěstí 2014, F. Brizzi

Strašně krásný a zároveň strašně smutný příběh? To je kniha 100 dní štěstí. Opravdu se budete smát a plakat zároveň. Je to kniha ze života. Takový, jaký je. A tím si mě kniha získala. Uvědomíte si, že se často zabýváme a trápíme malichernostmi, na kterých ve finále ale vůbec nezáleží. Užívejme si každého dne, protože nikdy nevíme, kolik nám jich ještě zbývá. Dávám pět hvězd.


Před pádem
červenec 2017 (15.-21.)
Před pádem 2016, N. Hawley

Úžasná kniha. Skvěle napsaná. Mile mě překvapila, možná proto, že jsem od ní tolik neočekávala. Čtivá, napínavá, zajímavá a něčím prostě vyjímečná. Bylo mi až líto, že není delší. Knížka, kterou nechcete odložit, protože vás zajímá co bude dál. Doporučuji.


Love × Style × Life
18. červenec 2017
Love × Style × Life 2017, G. Doré (pseudonym)

Večery v Umbrii
červenec 2017 (09.-15.)
Večery v Umbrii 2017, M. d. Blasi

Pro ty, kteří mají rádi Itálii, jídlo, moudrost a lidské příběhy. Kniha o lásce, mateřství, životě a hlavně o zamilovanosti do jídla.


Osm
červenec 2017 (03.-06.)
Osm 2017, R. Třeštíková

Přečteno za tři dny. Asi zatím nejzajímavější knížka autorky, je vidět posun vpřed. Líbí se mi originální styl, jakým Radka píše - to asi ze všeho nejvíce. Zajímavá je i psychologie postav, i když některé části a souvislosti jsou až zbytečně křečovité a nevěřila jsem jim. Jde o jednoduché čtení ze života. Oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Vhodné i pro ty, kteří příliš nečtou. Detektivkou je Osm však jen okrajově.


Do vody
červen - červenec 2017
Do vody 2017, P. Hawkins

Po hitu Dívka ve vlaku asi mnozí očekávali další hit, včetně mě. Knížka na mě působila občas složitě, ztrácela jsem se v postavách a časových liniích. Líbil se mi silný psychologický podtext a hloubka. Rodinné vazby a vztahy vůbec jsou jedna velká záhada.


Osvětimská knihovnice
červen 2017 (15.-27.)
Osvětimská knihovnice 2013, A. G. Iturbe

Jestli existuje kniha o tématu holocaustu, kterou by si měl každý přečíst, tak je to právě tato. Smekám před autorem, který se příběhu ujal a zhostil se ho brilantně. Smekám především před všemi, kteří si tímto prošli, mají můj obdiv. Silný příběh a citlivé téma. Víc není třeba říkat.


Kuchařka ze Svatojánu
? - červen 2017
Kuchařka ze Svatojánu 2014, E. Francová

Paleo, cesta ke zdraví
? - červen 2017
Paleo, cesta ke zdraví 2016, I. Macri

Lovec králíků
únor - červen 2017
Lovec králíků 2017, L. Kepler

Po dlouhé době kniha, z které mám opravdu rozpačité pocity a nevím, co si myslet. Lars Kepler je pro mě srdcová záležitost. Četla jsem jejich všechny dosavadní knihy a byla jsem nadšená. Teď však nevím. Přijde mi, že Lovec králíků je z celé série tou nejslabší.


Kulka
leden - červen 2017
Kulka 2016, M. L. Kelly

Nemohu říct, že by mě Kulka vyloženě zklamala, ale ani ve mě nic hlubšího nezanechala. Přišlo mi, že od prvních stránek vím, co bude následovat dál. Uvítala bych větší napětí. Hodnotím ji spíše jako průměr. Moc se mi ale líbí obálka.


Body Book
březen - červen 2017
Body Book 2014, C. Diaz

Šik jako Francouzka
? - květen 2017
Šik jako Francouzka 2016, F. Veysset


Tuk - velké překvapení
listopad 2016 - březen 2017
Tuk - velké překvapení 2016, N. Teicholz

Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži
únor - březen 2017
Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži 2014, J. L. Scott


Francouzi nedrží dietu
? - březen 2017
Francouzi nedrží dietu 2012, W. Clower


Hygge - Tajemství spokojeného života
? - únor 2017
Hygge - Tajemství spokojeného života 2017, L. Thomsen Brits

1 2 3 >