tereza8

Příspěvky

Tiché lžiTiché lžiS. Pinborough

Perfektní příběh. Po delší době kniha, která mě pohltila. Musela jsem číst a číst. Vědět, co bude dál. Tohle se povedlo!

23. května


Přiveď mě zpátkyPřiveď mě zpátkyB. Paris

Nejdříve mi děl přišel takový nudnější a opakující se. Ale poslední část to vylepšila. Četla jsem od autorky všechny kniha a tahle byla, podle mě, asi nejslabší.

09. května


Poslední nádechPoslední nádechL. Clarke

Perfektní. Kniha mě bavila od začátku do konce. Chvílemi mi připomínala film “Život jde dál”.

13. dubna


LazarLazarL. Kepler

Neskutečné. Nevím, jak to spisovatelská dvojice dělá. Stále jsem na to nepřišla. A to jsem přečetla všechny jejich knížky. Že vás tak dokonale dokáží vtáhnout do děje a musíte číst. Číst a číst, dokud nedočtete poslední stránku. Lars Kepler mě ani tentokrát nezklamal. Ba naopak, po Lovci králíků byla toto kniha pořádná nálož plná napětí! 5*

06. dubna


Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Teda! Za mě paráda. Napínavé, akční. Kniha se četla sama. A nakonec to skončilo úplně jinak, než jsem si celou dobu myslela ;-)

29. ledna


HanaHanaA. Mornštajnová

Kniha, která ve mě bude doznívat ještě hodně dlouho. Jeden z nejvíc silných a emotivních příběhů, které jsem zatím četla.

25. ledna


Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Čekala jsem asi všechno, když jsem knihu četla, ale ten konec? Poslední stránky příběhu? To se nedá popsat. To si musíte přečíst, abyste pochopili. Dávám 4*.

30.10.2018


LežLežC. Taylor

Za mě 3*. Čekala jsem asi malinko víc, už jen dle pozitivních hodnocení tady. Že se příběh odehrával v minulosti i přítomnosti mi nevadilo, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé až nudné. Poslední stránky knížky jsem se musela do čtení trochu nutit, abych ji vůbec dočetla.

22.10.2018


VeselíVeselíR. Třeštíková

A mě to bavilo. Líbí se mi od začátku Radky ironický nadhled a humor. Také mě příběh donutil zamyslet se. Nad námi lidmi, nad životem, nad otázkami, které si v sobě každý neseme. Ale málokdy už je vyslovíme nahlas. Četla jsem od autorky všechny knihy. A podle mě je každá její knížka lepší a kvalitnější. Tato byla asi její nejvíc osobní, pustila čtenáře hodně blízko. Je těžké nezklamat čtenáře, protože lidé mají přirozeně s každou nově vydanou knížkou větší očekávání. Radka to podle mě zvládla. Dávám 5*.

03.10.2018


V pasti lžíV pasti lžíB. Paris

Druhé dílo od spisovatelky, které se mi dostalo pod ruce a rozhodně dávám 5*. Skvělá knížka, která mne bavila od začátku do konce. Super :-)

25.09.2018


Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Z prvu jsem se tak nějak nemohla začíst. Jsem ale ráda, že jsem knize dala šanci. Nakonec mne bavila. Chvílemi jsem jen čekala na takové to “bum” - zlom - pořádný zvrat. Ale každá knížka je jiná a právě tím originální. Dávám 4*. :-)

25.09.2018


Najděte si svého marťanaNajděte si svého marťanaM. Herman

Za mě “povinná četba” pro každého - ať už rodiče či pedagoga :-) Nemám co vytknout. Lidsky a s nadhledem napsaná kniha - to je přesně to, co mě baví. Ke knize se budu určitě vracet.

25.09.2018


Stíny nad zálivemStíny nad zálivemL. Clarke

Knížka mne překvapila. Mile! Šlo o první dílo této autorky, které jsem četla a přesvědčilo mě, že nezůstanu pouze u jedné její knížky. Jedná se o psychologický thriller, kde se otevírá několik nelehkých témat. Dle mého názoru stojí za přečtení. Děj je svižný, nenarazila jsem na nudné pasáže. Jakmile se začtete, chcete knihu dočíst. Za mě 5*.

25.09.2018


Pod sněhemPod sněhemP. Soukupová

Byla to moje první knižka od této spisovatelky. Nemůžu si pomoct, ale měla jsem pocit, ze čtu knížku od R. Třeštíkové. Pod sněhem je trpký příběh. Chvílemi mi bylo smutno ze vztahů, které k sobě postavy mají. I mi přišlo, že některé pasáže jsou zbytečně dlouhé. Nicméně autorka umí zajimavě pracovat s psychologií hrdinů. Za mě takový lepší průměr.

05.03.2018


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Po delší době mám z knížky pocity, které se slovy nedají vyjádřit. Silný psychologický příběh. Běhal mi mráz po zádech, cítila jsem často úplnou bezmoc. Několikrát jsem knihu chtěla jednoduše zavřít, už se k ní nevrátit a sáhnout po něčem oddychovějším. Ale nešlo to, já prostě potřebavala vědět, jak to bude dál a jak to celé skončí, nemohla jsem v tom hlavní hrdinku nechat jen tak samotnou. A dobře jsem udělala, že jsem ji neodložila, ochudila bych se. Myslím, že fráze ,,nic není takové, jak se na první pohled může zdát” je zde zcela na místě. Příběh promyšlený do poslední stránky. Dávám pět hvězd!

01.03.2018


Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Parádní, to byla jízda! Čtivý a svižný příběh. Žádné zbytečnosti okolo, děj má spád, je svižný a napínavý. Jediné “mínus” je, že když se do příběhu začtete, vážně těžko se vám kniha odkládá. Doufám, že se brzy můžeme těšit na další hit od této spisovatelky.

25.02.2018


Vraždy s monogramemVraždy s monogramemS. Hannah

Tentokrát nemohu chválit. Za mě zklamání, bohužel. Je vidět, že autorem není A. Christie. Celou dobu jsem čekala, kdy se děj rozjede a nedočkala jsem se. V příběhu jsem se spíše ztrácela, nebavil mě. Chvíli jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Poirot mi byl vyloženě nesympatický a povýšený. Druhá kniha Zavřená truhla je lepší.

26.08.2017


Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Parádní a napínavé od první do poslední stránky! Žádné dlouhé nudné a zbytečné pasáže o ničem, žádná omáčka okolo. Děj jede, je akční a plný zvratů po celou dobu. Donutí vás číst dál a dál, takže jste za chvíli na konci (bohužel). Velice čtivá a zároveň jednoduše napsaná kniha. Nezamotáváte se do hrdinů ani časových linií. Příběh je dobře a zajímavě promyšlený. Knížka mě osobně bavila a mohu ji doporučit.

16.08.2017


KulkaKulkaM. L. Kelly

Nemohu říct, že by mě Kulka vyloženě zklamala, ale ani ve mě nic hlubšího nezanechala. Přišlo mi, že od prvních stránek vím, co bude následovat dál. Uvítala bych větší napětí. Hodnotím ji spíše jako průměr. Moc se mi ale líbí obálka.

09.08.2017


VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Opravdu silná kniha a ještě silnější téma holocaustu. Autorka se ho zhostila bravůrně a za to ji děkuji. Takových knih nebude nikdy dost a je potřeba, aby lidé znali minulost. Zaujalo mě, že příběh byl ve třech liniích/částech - a to - současnost, minulost a příběh o upírech, který měl v příběhu opodstatnění, ale tato část mi přišla místy až zdlouhavá, ale to je můj subjektivní dojem. Vypravěčka rozhodně stojí za přečtení, i když se jedná o těžší četbu.

09.08.2017


100 dní štěstí100 dní štěstíF. Brizzi

Strašně krásný a zároveň strašně smutný příběh? To je kniha 100 dní štěstí. Opravdu se budete smát a plakat zároveň. Je to kniha ze života. Takový, jaký je. A tím si mě kniha získala. Uvědomíte si, že se často zabýváme a trápíme malichernostmi, na kterých ve finále ale vůbec nezáleží. Užívejme si každého dne, protože nikdy nevíme, kolik nám jich ještě zbývá. Dávám pět hvězd.

26.07.2017


Před pádemPřed pádemN. Hawley

Úžasná kniha. Skvěle napsaná. Mile mě překvapila, možná proto, že jsem od ní tolik neočekávala. Čtivá, napínavá, zajímavá a něčím prostě vyjímečná. Bylo mi až líto, že není delší. Knížka, kterou nechcete odložit, protože vás zajímá co bude dál. Doporučuji.

21.07.2017


Večery v UmbriiVečery v UmbriiM. d. Blasi

Pro ty, kteří mají rádi Itálii, jídlo, moudrost a lidské příběhy. Kniha o lásce, mateřství, životě a hlavně o zamilovanosti do jídla.

15.07.2017


Do vodyDo vodyP. Hawkins

Po hitu Dívka ve vlaku asi mnozí očekávali další hit, včetně mě. Knížka na mě působila občas složitě, ztrácela jsem se v postavách a časových liniích. Líbil se mi silný psychologický podtext a hloubka. Rodinné vazby a vztahy vůbec jsou jedna velká záhada.

09.07.2017


OsmOsmR. Třeštíková

Přečteno za tři dny. Asi zatím nejzajímavější knížka autorky, je vidět posun vpřed. Líbí se mi originální styl, jakým Radka píše - to asi ze všeho nejvíce. Zajímavá je i psychologie postav, i když některé části a souvislosti jsou až zbytečně křečovité a nevěřila jsem jim. Jde o jednoduché čtení ze života. Oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Vhodné i pro ty, kteří příliš nečtou. Detektivkou je Osm však jen okrajově.

09.07.2017


Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceA. G. Iturbe

Jestli existuje kniha o tématu holocaustu, kterou by si měl každý přečíst, tak je to právě tato. Smekám před autorem, který se příběhu ujal a zhostil se ho brilantně. Smekám především před všemi, kteří si tímto prošli, mají můj obdiv. Silný příběh a citlivé téma. Víc není třeba říkat.

27.06.2017


Lovec králíkůLovec králíkůL. Kepler

Po dlouhé době kniha, z které mám opravdu rozpačité pocity a nevím, co si myslet. Lars Kepler je pro mě srdcová záležitost. Četla jsem jejich všechny dosavadní knihy a byla jsem nadšená. Teď však nevím. Přijde mi, že Lovec králíků je z celé série tou nejslabší.

14.06.2017


Jezte! Nejezte! Jezte!Jezte! Nejezte! Jezte!B. Pilon

Zajímavý pohled na metodu co se týče stravování a výživy. Autor klade důraz na to KDY jíst či nejíst. Tím se liší od řady publikací, které byly o výživě napsány a ve kterých se rozebírá hlavně CO JÍST. Pokud se o přerušovaném půstu chcete dozvědět víc, tak rozhodně doporučuji. Autor se opírá o mnoho podložených studií.

14.01.2017


ZmizeláZmizeláG. Flynn

Brilantní dílo, nemám slov. Jedním dechem přečteno, protože musíte číst prostě dál, nevíte na čí straně být, na každé další stránce vás čeká další překvapení a jste strašně zvědaví, jak to celé dopadne. Nečekala jsem, že to skončí, jak to skončilo, i to pro mě bylo překvapující, až do poslední chvíle nevíte, jak příběh vlastně dopadne. Více takových knih!

14.01.2017


VážkaVážkaM. Bussi

Zajímavý příběh i téma. Byla jsem napnutá a konec překvapil. Přečteno během pár dní. Vážku mohu doporučit.

02.01.2017


1 2