tereza8 tereza8 komentáře u knih

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

,,Nejistota nás nechává otevřené pochybám, ano, ale také nás otevírá vznešenosti a radosti a úžasnému překvapení. Také kráse naděje. Nic není jisté, nic není známé, ale právě v těchto momentech naší největší nejistoty se stávají zázraky.

Musím říct, že poslední kapitoly a stránky mne bavily asi nejvíce z celé knihy. Když se nad tím tak zamýšlím a dávám si dohromady souvislosti, jde o těžké téma a vlastně smutný příběh. V němž se zároveň skrývá neskutečná síla, odvaha a naděje.

02.11.2023 4 z 5

To tajemství je pevný pár To tajemství je pevný pár Marek Herman

,,Prostě se chceme mít dobře, akorát jsme to trochu přeťápli.”

Další krásná knížka od pana Hermana. Miluju jeho pohled na život, výchovu a dnešní svět. Děkuji za ni.

20.09.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

První půlka mne nebavila a říkala jsem si, že knížka je úplně odlišná, než ty, které od autorky znám a tolik se mi líbí. Druhá polovina o něco lepší, ale i tak příběh celkově hodnotím spíše jako horší průměr.

19.09.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělý případ s Erikou Fosterovou. Svižné, čtivé, dobrodružné. Už se těším na další díl.

02.08.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Geniální jako vždy.

14.06.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Přečteno téměř jedním dechem během několika dnů. Moc se mi příběh líbil. Jak bylo vše chytře propleteno, jak do sebe vše zapadlo. Vraha jsem teda neodhalila, ale to mi vlastně vůbec nevadilo.

22.08.2022 5 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Zodpovědnost a péče o sebe a své zdraví je v první řadě na nás samotných. Nikdo jiný to za nás neudělá.

18.08.2022 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Dílo napsáno v dobách minulých, přičemž obsah je dnes více než aktuální, až z toho jde mráz po zádech.

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Četla jsem zatím od R. Treštíkové všechny knížky a každá se mi svým způsobem něčím líbila. Ale tahle mi zkrátka nesedla a ani ne v půlce jsem skončila a nedočetla, i když jsem se snažila.

18.08.2022 1 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Silný příběh nejen o výčitkách svědomí, lžích, nenávisti a únosu. Ale také o naději, silné mateřské lásce a odpuštění. Bylo zajímavé nahlédnout na děj z různých pohledů postav a odlišné časové linie.

18.08.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

To byla jízda! Nečekala jsem vůbec takové rozuzlení a konec. Přečteno za pár dní. Výborné.

15.08.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Zkrátka Shari Lapena. Perfektní příběh. Co vše mohou způsobit peníze. Nepřekombinované, zábavné, napínavé a svižné do poslední chvíle.

15.08.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Svižná četba, napínavý příběh. Mě se to líbilo a bavilo a nejspíš si přečtu i další díly.

01.08.2022 4 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Tak to mě bavilo! Příjemná, vtipná a sebeironická oddechovka ze života, která se četla sama. Nečekala jsem tolik mouder a věcí k zamyšlení, které jsem v knížce našla.

15.06.2022 5 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Vauuu, dočteno… a já si tak říkám, co vlastně napsat. A napíšu asi jediný: přečtěte si to! Příběh o tom, že naděje opravdu umírá jako poslední.

16.05.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Bohužel trochu zklamání. Čekala jsem asi víc. Příběh spíše táhlý, někdy až moc komplikovaný. Někdy jsem se až ztrácela. Předchozí knihy autorky znatelně lepší.

11.04.2022 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Zapeklité, zamotané, propojené (v pozitivním slova smyslu) … to je pro mě kniha První chyba. Napínavé do poslední stránky.

01.04.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další příběh s Erikou Fosterovou, který mě zatím bavil asi nejvíce. Svižný děj, super zápletka a výborné rozuzlení na konci. Přečteno za pár dní a četla bych dál.

19.03.2022 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Zajímavý příběh i téma. Co vše může způsobit nezdravý fanatismus… za mě 5 hvězdiček.

29.12.2021 5 z 5

Plodnost Plodnost Helena Máslová

Kniha je poklad. Děkuji, že se mi dostala do rukou.

22.12.2021 5 z 5