tereza8 tereza8 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Brilantní dílo, nemám slov. Jedním dechem přečteno, protože musíte číst prostě dál, nevíte na čí straně být, na každé další stránce vás čeká další překvapení a jste strašně zvědaví, jak to celé dopadne. Nečekala jsem, že to skončí, jak to skončilo, i to pro mě bylo překvapující, až do poslední chvíle nevíte, jak příběh vlastně dopadne. Více takových knih!

14.01.2017 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zajímavý příběh i téma. Byla jsem napnutá a konec překvapil. Přečteno během pár dní. Vážku mohu doporučit.

02.01.2017 5 z 5

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle Dallas Hartwig

Pro všechny, kteří přemýšlejí o jídle a chtějí udělat něco pro své zdraví.

02.01.2017

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Vynikající! Stejně skvělé jako předchozí díl 'V lese visí anděl'. Knížka, která je plná napětí a akce, děj má spád. Velice povedené.

02.01.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem právě dočetla a musím říct, že konec mě skoro až dojal, ačkoli celý děj byl pořádně akční a popisoval drsné okamžiky. Knížka a celý příběh na mě zapůsobil tak moc dobře, že už v půlce jsem věděla, že to není moje poslední knížka od Bjørka a samozřejmě jsem si koupila 'Sovu'. Knížku hodnotím velice kladně, čte se dobře, děj má spád, nenarazila jsem na žádné nudné pasáže, do příběhu jsem se vžila a byla zvědavá, jak to bude dál. Něčím mi autor připomíná výborného Larse Keplera. Myslím, že se ještě máme na co těšit, autor má talent.

03.11.2016 5 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Nádherně ilustrované! Krásné a poučné a to nejen pro děti.

16.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Klobouk dolů! Strhující a napínavý příběh i děj. Knížka mě prostě dostala, je to tak. Dlouho jsem zvažovala, zda ji vůbec mám číst, trošku mě odrazovalo mediální haló okolo knihy a také rozpoluplné názory, že pro mnohé byla knížka spíše zklamáním, atd. Pro mě tedy ne, naopak! Nemohla jsem se od ni odtrhnout, líbil se mi styl vyprávění i pohledy různých postav, prožívala jsem situace s nimi, knížka mě donutila zamýšlet se, zkrátka ve mě něco zanechala a teď vím, že kdybych si Dívku ve vlaku nepřečetla, tak bych se ochudila. Myslím, že si právem zasloužila i filmové zpracování, i když knížka je knížka.

16.10.2016 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Velmi pěkný a poutavý příběh. Rozuzlení na konci bylo skvělé. Celý děj jsem si vlastně představovala jako film. A také se mi podařilo odhalit vraha. Za mě skvělé!

08.10.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Na Playground jsem se strašně těšila. Všechny předchozí knížky od Keplera jsem doslova zhtla jedním dechem a i na tuhle jsem se pochopitelně třásla nedočkavostí. Ale… Tady mi prostě chyběl Joona Lina, chyběla mi ta klasická detektivka, kterou od Larse Keplera mám tak ráda. Knížka mě vyloženě nezklamala, ale ani jsem si z ní "nesedla na zadek" jako třeba z bezvadného Stalkera nebo jiných knížek od této úžasné dvojice. Podle mého, detektivky jim jdou přeci jen lépe. Oceňuji, že se dvojice nebála zkusit něco nového, jiný žánr, než na co jsme zvyklí a vrhla se tak do mysteriózního příběhu s prvky fantasy (i když já osobně tento žánr tolik nemusím). Myšlenka - ,,co se děje, když se zastaví srdce?" - jako taková se mi líbila a zajímala mne, příběh byl velice poutavý… ale souboje a boje - to už tolik ne.

16.09.2016 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Krásný dojemný příběh o lásce a boji do poslední chvíle. Příběh také hezky psychologicky rozebírá vztah matka - dcera, mateřskou lásku a líčí závažnou nekompromisní nemoc. Knížka je čtivá, líbí se mi způsob psaní autorky. Místy černý humor, kterým popisuje hrdinka svoji těžkou nemoc, celý příběh tak "příjemně" odlehčuje, jelikož se jedná o tak smutný příběh. Líbily se mi dopisy z Knihy vzpomínek, ty mě bavily moc. Knížka je hodně silná, neumím si představit, že takto těžká nemoc potká tak mladou, úspěšnou ženu se šťastnou rodinou...

03.08.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Strhující příběh. Jojo Moyesová to zase dokázala na výbornou a dostala mě do kolen, ostatně i jako její jiná díla, tak i tohle je TOP! Knížka vypraví o osudu rodiny se kterou se život moc nemazlí, je to příběh, který se může stát právě Vám nebo mě. Letní oddychovku moc nečekejte, tohle je realita… někdy možná tvrdá až moc, ale je. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, chtěla jsem vědět, co bude dál, věřila jsem spisovatelce každé slovo, fandila hlavním postavám, litovala je, soucítila s nimi, obdivovala je, radovala se s nimi, prožívala vše s nimi, smála se i brečela zároveň. Příběh ve mě něco hluboko zanechal. Tolik emocí najednou. A o tom to je. Příběh o tom, že to nikdy nesmíte vzdát a že ,,dobrým lidem se opravdu dějí dobré věci." Děkuji za to!

28.07.2016 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Od Alexandry Potter jsem četla všechny její knížky a tahle patří mezi ty TOP. Jedná se o nenáročné romantické čtení, když chcete vědět, že láska vždy zvítězí a pokud máte rádi šťastné konce. Knížka je čtivá, vtipná a asi každý se v ní v některých pasážích najde :-) Ideální oddychová četba na pláž.

25.07.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Spíše zklamání. Negativa převažují, ačkoliv jsem se na knížku těšila. Po Netopýrovi, ze kterého jsem byla nadšená, jakožto z první knížky od Nesba, tak ale tato pro mne byla daleko slabší knížkou, která mi přišla táhlá a zdlouhavá. První polovina byla snad i záživnější, u druhé části jsem se skoro až nudila. Stále jsem čekala na takové to "bum", které ale za celou dobu nepřišlo. Celkově ve mě příběh nic moc nezanechal.

14.07.2016 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér. První kniha od skvělé dvojice pod pseudonymem Lars Kepler a zároveň i kniha díky které jsem se doslova zamilovala také do všech dalších od tohoto spisovatelského páru. Příběh je svěží, nápaditý, napínavý… nemohla jsem se odtrhnout!

11.07.2016 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Na knihu jsem se těšila, ale byla pro mne zklamáním. Stále jsem ji dávala šanci, jestli mě "nechytne", ale nedočkala jsem se, nechytla. Bohužel jsem ji v půlce odložila a už nedočetla. Nevím, přišlo mi, že to není ta stará dobrá Bridget, kterou máme rádi... Dost mi i v knize vadilo používání výrazů z Twitteru apod. Škoda :-)

11.07.2016 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tuto knihu jsem četla od Radky jako druhou, hned po Bábovkách a nezklamala mne. Líbila se mi i víc, než Bábovky a to svou hloubkou. Psychologicky hodně silný příběh, který se může stát, bohužel, i každému z nás. Někdy, musím říct, že osud hrdinky byl tak silný, až mě mrazilo. Za mě palec nahoru, tohle se povedlo.

10.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavé a silné příběhy. První knížka, kterou jsem si od Radky přečetla. Kniha se čte sama, je jednoduchá. Překvapila mě a upoutala, že bych ji nejradši přečetla na jeden zátah. Líbí se mi autorčin styl psaní, který je originální i vtipný.

27.06.2016 3 z 5