tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Batman: Můj Temný princ Batman: Můj Temný princ Enrico Marini

Joker má pocit, že je mu ta holčička nějaká povědomá.
Temný Gotham, temný rytíř, zelený Joker a trochu naštvaná Harley, která chce k narozeninám pořádný dárek. Joker se projevuje jako oddaný přítel a tak chce sehnat něco pořádnýho. Jenže mu to Batman, Catwoman a starej gang kazí. Jak tohle dopadne? Asi nějakou pořádnou bitkou!

05.12.2020 4 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Krásná a precizní kresba, která vás okamžitě vtáhne do temného děje. Přítomnost Constantina mě udělala velkou radost. Ale příběh jsem moc nepochopila. Přišlo mi ti jako by si Batman šlehnul a prožil pořádnou noční můru. Hodně filozofie, výkřiky do tmy. Já vlastně pořádně nevím, co si o tom myslet. Líbilo se mi to? Ano. O čem to bylo? Opravdu těžko říct.

04.12.2020 3 z 5

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

Co říct? Ta kniha je strašně krásná. Zpracováním i obsahem. Sice je fyzicky náročná na čtení, ale co jsou bolavé ruce, když se před námi otvírá celý svět. Kniha ve mě vzbudila velkou chuť někam vyrazit. Tak snad se to brzy povede.

20.11.2020 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Příběh nabitý událostmi. Láska, zrada, sekvoje, stany, hadi, sekvoje, jeskyně, kondomy, hory, údolí a další sekvoje. S hlavním hrdinou bych hned vyrazila do divočiny. Je to mistr přežití a sympaťák. Hrdinka mi kapku šla na nervy. Totální oddychovka.

14.11.2020 4 z 5

Nespoutaný čas - Vzpomínky na Greenwich Village 60. let Nespoutaný čas - Vzpomínky na Greenwich Village 60. let Suze Rotolo

Tady se musím přiznat, že jsem úplně zírala, jaká kniha se mi dostala do ruky. Já si ji vybrala kvůli názvu a sympatické obálce. Já netušila, kdo je Bob Dylan. Znala jsem jen jeho jméno a věděla, že získal Nobelovu cenu. Takže jsem si musela jeho tvorbu naposlouchat a zjistila jsem, že spoustu jeho písní znám. Ale on je v knize stejně vedlejší. Důležitá je Suze. Suze bez obalu mluví o svém životě, problémech, tehdejší společnosti a hlavně hudbě. Je to milá a příjemná vypravěčka, která se nepřiživuje na slávě bývalého přítele. Je dost zajímavá sama o sobě. Kniha má skvělou atmosféru a já si poslechla mnoho hudebníků o kterých se v knize mluví.

12.11.2020 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil méně než předchozí. Ale pořád to je nadprůměrné čtení a mé mladší já by z toho zešílelo.

06.11.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Když jsme přečetla Šest vran, tak mi bylo líto, že neznám Grišu. Takhle mi unikalo pár odkazů a byla škoda, že nevím víc o postavách z Ravky. Kniha Světlo a stíny se mi líbila (Šest vran to není). Temný Temnyj, dívka v nesnázích, osud světa. Nic moc nového, ale děj je pěkně napsaný a dobře odsýpá. Určitě se brzy pustím do dalšího dílu.

05.11.2020

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Parádní jízda. Napínavý příběh plný různých podfukářských kliček. Postavy jsou skvěle vykreslené a člověk jim musí fandit až do poslední stránky. Četla jsem až mě bolely oči, protože jsem potřebovala vědět, jaký je další plán.
Těším se na seriál z tohoto světa, který by měl dorazit v roce 2021. Zvlášť na Kaze.
EDIT: Květen 2021 - seriál opravdu nezklamal. I když neobsahuje děj z knih Šest vran a je propojený s Grišou.

01.11.2020 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Moc se mi to líbilo. Je velká škoda, že jsem si tyhle knihy nemohla přečíst jako mladší. Je to bezvadně napsané, poučné. Paráda.

26.10.2020 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Taková jednohubka, kde je všechno jasné už od začátku. Hlavní hrdina je sexy, milý, neuvěřitelně talentovaný kluk. Jordan roztomilá a extrémně hodná holka z milionářské rodiny, která pracuje v kavárně, protože chce zažit normální život. On studuje hudbu, ona režii. Rozumění si od první vteřiny a jediná překážka je, že Nate je zadaný a ona si vybírá za kluky kretény. Jak tohle může dopadnout? Přesně tak jak všichni čekáme.
Jediné co mě vytáčelo bylo množství chyb a překlepů. Většinou si toho nevšímám, ale psát, že hrála píseň "Maddony" - to by se královna popu zbláznila.

26.10.2020

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Řada nešťastných a nepravděpodobných příhod, které ukazují, že karma je svině. Tři ženy v životě jednoho muže a pohár trpělivosti už přetekl. Dobrý námět, ale příběh je hrozně nepravděpodobný. Vůbec jsem necítila žádné napětí.

17.10.2020 2 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Moc roztomilé. Víc se mi líbila Ze života knihomolky, protože jsem se v ní víc našla. Prostě nejsem introvertka. Jsem jen divná.

08.10.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Od časů co jsem hltala fantasy už pár let uběhlo. Tohle byl parádní návrat k žánru. Postavy nejsou úplně černobílé, mají minulost a určitý vývoj. A před sebou nemožnou misi. Chápete jejich rozhodnutí a problémy. Sice bych jim hádala věk od dvaceti pěti výš, ale chápu, že na ulici se dospívá rychleji a že musí být blízko věku svých čtenářů. Dávám plné hodnocení, i když zločinecká parta mého srdce je z knihy Lži Lockeho Lamory. Těším se na další díl.

04.10.2020 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Absolutní pecka. Už čtu podruhé v několika dnech. Skvěle nakreslený příběh. Harleen se pomalu a úplně uvěřitelně psychicky hroutí a nechává se ovládnout psychopatem. Jen ona věří, že uvnitř takový není a jen ona ho vyléčí, to ona ho změní. Takových holek bylo a bude. Ale když je váš vysněný protějšek Joker, tak to postupuje ještě na vyšší level. Líbil se mi i Joker. Byl dostatečně psychopatický, ale zároveň přitažlivý, abych chápala, že se slečně doktorce líbil (na rozdíl od stříbrozubého Jareda Leto).

04.10.2020 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Opět tu máme pár propletených osudů. Lidé míří do minulosti a dokonce budoucnosti. Některé postavy známe, jiné jsou úplně nové. Líbilo se mi. Nemůžu se zbavit dojmu, že kavárna je poměrně neútulná. Podle popisu na mě působí dost omšele. Ale popis vůně kávy a její příprava to vynahrazuje.

24.09.2020 3 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

Moje historicky založená matka mi vysvětlila, že Julius II. vrátil papežství autoritu a nebyl gay. Asi nikdy neviděla tenhle komiks. Nádherná kresba, děj má spád, hodně homo hrátek a ještě víc lží a podvodů.

22.09.2020

Karty jsou rozdaný Karty jsou rozdaný Garth Ennis

Tady musím uznat, že seriál je o dost lepší. Moc dobrá kresba, ale jinak průměr.

19.09.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Začátek se mi moc líbil. Nemocnice, Itálie, pronásledování. Pak to ztratilo kouzlo. Měla jsem určité podezření, které se vyplnilo. Nezdolný Landon přežil minuty pod vodou, zjistil sexuální preference Ježíše, skočil z vrtulníku, zvládl jít půl předchozí knihy chodbou ve Washingtonu a teď v této knize konečně bojuje o osud světa. Má super chytrou pomocnici, které musí všechno vysvětlit a schopnost být neviditelný pro armádu když se schová do stínu. Opět se mi nejvíce líbily historické zajímavosti. Brown by měl psát literaturu faktu. Jinak klišé na klišé. Žádné překvapení. Ale stejně si přečtu další knihu o superhrdinovi v tvídovém saku.

16.09.2020 3 z 5

Cartier na Pražském hradě Cartier na Pražském hradě kolektiv autorů

Když byl Cartier v Praze, tak jsem tuto výstavu navštívila. A byl to zážitek. To nejsou jen šperky, jsou to umělecká díla a já jsem byla úplně očarována vším tím leskem. Proto jsem byla ráda, že jsem ta tuto knihu narazila. Jde jen o málo textu a plno krásných fotografií, ale je to krása.

10.09.2020 5 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Soudruhu Supermanovi něco chybělo. Pěkná, i když temná kresba. Příběh mě moc nezaujal. Nápad to byl dobrý, ale nebylo to ono.

03.09.2020 3 z 5