Batman: Zatracení

Joker je mrtvý O tom není pochyb. Jedinou záhadou zůstává, jestli mu ten jeho hubený krk konečně zlomil sám Batman, nebo jestli za tím stojí jiná gothamská zlověstná síla. Problém spočívá v tom, že Batman si na nic nevzpomíná... a čím více se noří do labyrintu tohoto případu, tím více pochybuje o všem, co se dozvídá. A kdo může být vhodnější k tomu, aby to všechno rozpletl, než... John Constantine? Háček je v tom, že i když John miluje záhady, je jedna věc, kterou má ještě radši – a to je pohrávání si s lidmi. A tak se nesourodý pár začne s Johnovou „pomocí“ hrabat v nechutných vnitřnostech Gothamu... a brzy se přiblíží šokujícímu odhalení, kdo doopravdy zavraždil Jokera. BATMAN: PROKLETÝ je průlomový hororový příběh s prvky nadpřirozena vyprávěný dvěma předními tvůrci moderního komiksu: Brianem Azzarellem (100 NÁBOJŮ, HELLBLAZER, BATMAN: EVROPA) a Leem Bermejem (HELLBLAZER, JOKER). Vydání v pevné vazbě obsahuje sešity BATMAN: PROKLETÝ 1–3 a galerii s pohledem na průběh tvorby opatřenou doslovem Briana Azzarella....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428447/big_batman-zatraceni-faV-428447.jpg 3.956
Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

Batman: Damned, 2019

Kniha Batman: Zatracení

Petr Dudek

Mám opravdu rád Briana Azzarella, jeho Constantine i Joker patří k tomu nejlepšímu, co jsem v češtině kdy četl. Proto jsem se hodně těšil na spojení prvně jmenovaného s Batmanem. A přišlo velké zklamání. Brian pořád dokáže přinést zajímavý pohled na věc, jít mnohem dál, než zbytek mainstreamu. Skoro jakoby se vůbec nejednalo o superhrdinský comics. Tady zajímavou myšlenku bohužel dodá až v závěru, aby mě naprostou většinu času nudil noční můrou. Někomu to určitě sedne (v podstatě všechny ostatní komentáře), ale já tyhle neuchopitelné věci nemám rád. Pokud vy ano, užijete si výbornou knihu s překvapivým koncem, kam se Batman, alespoň myslím, zatím nevydal.

Ivan Kučera

„Jenom další temná noc, kdy vylítajj netopýři.“ Radikálna blacklabelovka s parádnym vzhľadom (ten priehľadný obal!), ktorá sa skutočne nesie miestami až v hororovom, okultnom, ponurom duchu. Tomu plne odpovedá geniálna Bermejoova kresba, ktorá bola fantastická už v grafickom románe Joker a tu je ešte realistickejšia (Batman tu pôsobí fakt ako psychopatická nočná mora, ktorá nepatrí do sveta normálnych ľudí). Batman: Zatracení je mimochodom pokračovanie Jokera, odohráva sa v podstate len pár minút po jeho drsnom konci. Azzarelloov scenár je miestami príliš náročný na pozornosť, ale podstatnou mierou ho oživujú slávne nečakané cameá a prekvapivá prítomnosť Constantinea, ktorý je značným spôsobom nepredvídateľný a tak netušíte, či to s Batmanom myslí dobre, alebo hrá svoju vlastnú hru, ktorej pravidlá pozná len on sám.

Arkagas
08.12.2020

Perfektní! Nemám moc co víc dodat. Je to temné, je to filosofické, aneb otázka toho, kdy je vlastně doopravdy konec. Končí duše se smrtí? Skvělým bonusem jsou postavy navíc - čarodějka v podobě Enchantress, která láká Batmana na svou stranu a proti ní Constantine, který se snaží Batmanovi pomoct - nebo snad ne? Jako bonus hodně rozzuřená Harley, která nese Jokerovu smrt velmi špatně a nikoho asi nepřekvapí ani jiní démoni, skrývající se na hřbitově.
Svižný, rychlý příběh s dokonalou kresbou, který jsem si užila od první do poslední stránky. Skvělý doslov, kde je vysvětleno, proč kniha vyšla až 10 let po jejím vytvoření.

tereza1198
04.12.2020

Krásná a precizní kresba, která vás okamžitě vtáhne do temného děje. Přítomnost Constantina mě udělala velkou radost. Ale příběh jsem moc nepochopila. Přišlo mi ti jako by si Batman šlehnul a prožil pořádnou noční můru. Hodně filozofie, výkřiky do tmy. Já vlastně pořádně nevím, co si o tom myslet. Líbilo se mi to? Ano. O čem to bylo? Opravdu těžko říct.

Aleen
17.10.2020

Ach ta kresba....ta atmoška...boží! Nejsem klasický čtenář komiksů, prostě mám jen občas období, kdy je vyhledávám a nemám žádný systém v jejich výběru. Tentokrát to bylo na doporučení mého kolegy - odborníka. Dobrá volba, já jsem si "pochutnala". Co mě opravdu potěšilo byla přítomnost Johna Constantina, což je má oblíbená postava. I když věřím, že Batmana příliš nepotěšil... Prostě jsem si to celé zcela subjektivně užila! SUPER bylo VŠECHNO.

jarynek
08.09.2020

Kresba super, to jsem si užíval každou stránku, každý jednotlivý obrázek. Naopak příběh mne vůbec nezaujal. Jakou úlohu tam měl Constantine a některé další postavy? Co tím vším chtěl autor říct? Jediná zajímavá linka se týkala Brucova dětství. Celkově ke konci jsem se na text už ani moc nezaměřoval, prostě nebavilo. Ale jen kvůli té kresbě stojí za to se na knihu podívat.

fvalek
31.08.2020

Tak úplně nechápu nižší hodnocení, protože já jsem tedy plně spokojený. Krásná temná kresba plně prezentující Black Label, atmosféra hodná Oscara a příběh, který je sice trošku složitější a v některých částech nepochopitelný, ale hodně silný a poutavý. Ačkoliv poměrně novinka, hodně se vrací ke stylu třeba Království tvé a dalších pecek z minulého tisíciletí, a to jak kresbou, tak hloubkou textů.

Ano, trošku mi vadí zbožná atmosféra, která je prezentovaná hlavně Deadmanem. Tak úplně jsem nepochopil celkové vyznění, i když mi velmi pomohly autorovy poznámky na konci coby dodatek, to moc oceňuji. Vůbec nejlepší pro mě byl výskyt několika zajímavých postav, nejen Justice League Dark, Bažináč, Zatanna, Enchantress, Constantine a další, to potěšilo hodně, i když Constantine byl někdy na ránu.

I když příběh s neustálými moudry, religiózním filozofováním a zbožnými poznámkami byl sem tam trošku otrava, přečetl jsem ho tahem a zaujal mě. Moc hezky bylo zpracované Batmanovo potemnělé dětství, které není tak zlatavé jako v běžných sériích. V dospělém Brucovi se zase zrcadlilo zoufalství, touha po konci a ono zatracení, které je hlavním motivem. Jak už jsem psal výše, nevím, jestli jsem vše stoprocentně pochopil, ale pokud ano, tak to bylo opravdu velkolepé. :)

GoodGames
01.07.2020

Zatracení dokáže určite zaujať svojím drsným až hororovým scenárom a má aj pár fajn momentov, ale ten príbeh ako celok sa až tak úplne nevydaril a v niektorých momentoch ho zachraňuje hlavne luxusná kresba.
"část textu obsahoval SPAM a byl odstraněn"