Superman: Rudá hvězda

Tento komiks je svěžím vyprávěním z paranoidních dob studené války. V srdci Sovětského svazu přistává vesmírná loď přivážející na palubě maličké dítě. Chlapec je vychován v zemědělském družstvu, vyroste z něj symbol všeho sovětského lidu, v padesátých letech vstoupí ve známost jako Superman a celý svět změní takřka k nepoznání... Jenže se ocitá na druhé straně barikády než Batman, Lex Luthor a mnozí jiní staří známí. Nadšeně přijatý příběh z pera scénáristy Marka Millara a výtvarníků Davea Johnsona a Kiliana Plunketta nyní poprvé vychází ve zvětšeném vázaném formátu. Kniha obsahuje i rozsáhlou galerii skic od Johnsona, Plunketta a Alexe Rosse....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123932/big_superman-ruda-hvezda-a6t-123932.jpg 4.5133
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art

Superman: Red Son: The Deluxe Edition, 2009

Kniha Superman: Rudá hvězda

R47

Myslím, že skvělá odpověd na Marvelovské What if. I nefanoušci Supermana si tady můžou přijít na své. Vlastně to může být zajímavé i pro ty, kteří lidem v kostýmech nefandí.

Aleen
30.12.2020

Báječný nápad, který je velmi dobře zpracován a z komiksového pohledu i velmi uvěřitelný. Jsem přesvědčená, že "naivka" Superman by i ve skutečnosti naprosto a bezvýhradně věřil jakékoliv ideologii, do které by přistál. Batmana mám ráda a byla bych vděčná za větší prostor pro něj, ale i tak dobrý. Dobrý je přesně ten výraz, který bych použila na celý komiks. Místy dost tmavý a mírně nepřehledný, ale přesto dost dobrý. Jsem ráda, že jsem si jej přečetla, že jsem na něj byla upozorněna. Příjemně nepříjemný zážitek :-)

Ivan Kučera
20.10.2020

Ak by bežný komiksový scenárista mal napísať alternatívny príbeh, v ktorom Superman vyrastal na ukrajinskom družstve (!!!), skončilo by sa to ako nechcený vtip. U Marka Millara je to však šikovný východiskový bod pre zaujímavý, originálny a vzrušujúci dej, ktorý síce ku koncu trošku zbytočne zakčnieva, ale nie je to až tak hrozné, ako v niektorých iných príbehoch, to po prvé. A po druhé – oveľa dôležitejšia, než akcia, je vo finále miesto, do ktorého sa scenár vydáva. To miesto je dosť prekvapivé. Vlastne je veľmi prekvapivé.

Felipé
14.10.2020

Námět mě okamžitě zaujal, takže jsem se na tenhle komiks dlouho chystal. Musel jsem si ale počkat až na dotisk. Příběh se mi líbil, jen mě mrzí, že nedostal o něco větší prostor ruský Batman. K ladění seděla i kresba, která je poněkud temná. Kniha skvěle graduje do vynikajícího
a nečekaného finále, po kterém vám zůstane pusa otevřená dokořán.
I když se mi komiks celkově velmi líbil, věřím, že z tohoto námětu alternativní historie šlo vytěžit ještě o něco více. Čekal jsem přece jen o něco větší "poruštění" Muže z oceli.
Za mě ale určitě jeden z nejlepších komiksů se Supermanem!

KubaHanzelin
13.10.2020

Parádní příběh z alternativní historie!
Soudruh Superman měl grády, myslel to sice dobře, ale moc to nedomyslel, i když jsem mu fandil, aby nad Zemí zavlanul rudý prapor se zlatým kladivem a srpem.
Vskutku zajímavý kousek, který by měl zkusit každý fanoušek komiksu, protože je tohle přece jen inteligentnější věc než to co na nás poslední dobou sypou, kresba byla typická pro komiksy s ocelovým mužem. No a ten konec..no, k tomu nejde říct nic jiného než ironie!:)

tereza1198
03.09.2020

Soudruhu Supermanovi něco chybělo. Pěkná, i když temná kresba. Příběh mě moc nezaujal. Nápad to byl dobrý, ale nebylo to ono.

Wiedzmin
14.08.2020

Není to mistrovský Old Man Logan, ale tahle variace na sovětského Supermana mě bavila. Sám o sobě supermanovské komiksy neznám, a po tomhle jsem šáhl právě kvůli originálnímu námětu, a s klidem můžu říct, že mě děj nezklamal. Miller bravurně zvládá míchání postav a zakomponování Supermamana do stalinistického režimu mi sedlo v každém momentu příběhu. Supermanova proměna z nestraníka na politicko/totalitní zvíře byla logická a právě zadrnkání na totalitní vidinu z pohledu právě Supermana mi přijde jako výborný námět ke zpracování. Ať už je to Injustice, nebo právě Rudá hvězda. Superman je prostě nebezpečná osoba, a vždy mi přišel z DC světa jako právě nejlíp zmanipulovatelný charakter.

MartyManCZ
19.07.2020

Ty výstupy DC z komfortní zóny mě baví. Je to neotřelé a strašně to tomu hraje do karet. Je vidět, že když se udělá něco jen trochu jinak než klasika tak je z toho hit. OK, tady je toho trochu víc jinak než obvykle, ale ten nápad je skvělý. Pojetí výborné, příběh silný a zasazen do reálných politických dějin. Na druhou stranu nechybí tomu ta "komiksovost", což se mi líbí. eSko je prostě pořád stejnej, ale na druhé straně...no vlastně pak na pozici svrchovaného vládce, ale pořád je to on. A hodně mě bavil chytrý a vtipný Lex a vyvrhel Batman.