Superman: Rudá hvězda

Tento komiks je svěžím vyprávěním z paranoidních dob studené války. V srdci Sovětského svazu přistává vesmírná loď přivážející na palubě maličké dítě. Chlapec je vychován v zemědělském družstvu, vyroste z něj symbol všeho sovětského lidu, v padesátých letech vstoupí ve známost jako Superman a celý svět změní takřka k nepoznání... Jenže se ocitá na druhé straně barikády než Batman, Lex Luthor a mnozí jiní staří známí. Nadšeně přijatý příběh z pera scénáristy Marka Millara a výtvarníků Davea Johnsona a Kiliana Plunketta nyní poprvé vychází ve zvětšeném vázaném formátu. Kniha obsahuje i rozsáhlou galerii skic od Johnsona, Plunketta a Alexe Rosse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123932/superman-ruda-hvezda-a6t-123932.jpg 4.6103
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art

Superman: Red Son: The Deluxe Edition (2009)

Kniha Superman: Rudá hvězda

Enforcer

Jeden z nejlepších komiksů vůbec. Alternativní historie světa od 50. let počínaje a daleko v budoucnosti konče. Lex Luthor jako v podstatě klaďas, Superman jako pomýlenec a Batman jako ruský disident s ušankou mezi netopýříma ušima :D

Wojta777

Nalaďte si ruskou hymnu a můžeme začít.
I když Supermana nijak moc nemusím, tak mi už z počátku připadal nápad geniální. Měl jsem veliká očekávání a víte co? Všechny má očekávání se naplnila. Děj je jednoduše skvělý a hned se do něj potopíte. Paralely a reference byly vskutku všude a já se nestačil divit. Postavy byli charismatické, obzvláště Superman a Lex Luthor. Kresba mi velice vyhovovala. Když bych to zkrátil, tak je to ten nejlepší komiks se Supíkem, který jsem kdy četl. Dávám 5 zcela zasloužených sovětských hvězdiček.

Hadati
04.10.2018

Ani nevím, proč jsem po tomhle komiksu sáhnul, když Supermana moc nemusím. Grafice není moc co vytknout, snad kromě toho, že bych u některých obrázků uvítal, kdyby nebyly tak tmavé. Co se týká příběhu, tak je zřejmé, že si scénárista nedělal hlavu logikou a jen převrátil nápad na to, co by se stalo, kdyby Supermana vychovali kolchozníci sovětského zemědělského družstva. Přesto, tradičním postavám ponechal tradiční vlastnosti, přestože je značně přehnal. Superman je tedy stále svatoušek, který se snaží nezabíjet a své nepřátele nechává v klidu pobíhat po světě. Naopak mu nečiní potíže poklonkovat Stalinovi, největšímu masovému vrahovi historie. Lex Luthor pak zůstává úhlavním nepřítelem Supermana, kdy scénárista jeho IQ vystupňoval do takové výše, že ho těžko můžete považovat za skutečnou osobu nebo dokonce člověka. Ani se tak nechová. Objeví se tu i ruský Batman, který je také v opozici proti Supermanovi. Tím výčet důležitých postav končí. Ostatní jsou jen přicmrndávači, kdy největším zklamáním byla Lois Laneová, která se zde z agresivní a inteligentní novinářky přerodila na domácí puťku, která si nechá všechno líbit. Posledním zklamáním pak byl závěr komiksu, kdy jsem na posledních stránkách očekával, že to bude vše vypointované tím, že tvůrci komiksu propojí tento alternativní svět se světem původního Supermana. Této možnosti však nevyužili, což mi přijde škoda. Když to shrnu, tak se jednalo o dobrý nápad, jak přijít s novým Supermanem, kde však pokulhává logika příběhu i jednání postav. Zbytečně promarněná příležitost.

lassse
30.08.2018

Tahle kniha nemá chybu! Nejdřív jsem k soudruhu Supermanovi, soudružce Wonder Woman a disidentovi Batmanovi přistupoval s despektem, ale pak mě příběh naprosto pohltil.

Schredel
16.08.2018

10/10
Impozantní

fvalek
20.07.2018

Komiks jsem měl vyhlédnutý déle a konečně se mi ho podařilo sehnat. Budu se prakticky opakovat, kniha je úžasně zpracovaná, kvalitně a doopravdy luxusně. Kresba je úžasná, vážná a dospělá, zároveň ale klasicky superhrdinská. Děj je časový průřez, který v sobě kombinuje mnoho prvků DC světa v novém podání. Velká sonda do alternativních dějin a sociologie. Líbilo se mi, že Superman si ačkoliv naprosto jiné výchově, prostředí a chodu světa zachoval své mravní ideály, které jak autor správně naznačil, mohou být s každou politikou pojaté jinak, ačkoliv jsou ve výsledku stejné. Amerika je nejdřív ta správná, zatímco Sovětský svaz špatný, ale postupně se situace otočí a USA je přesně v tom nepříjemném propagandistickém rozkladu, jak to v historii bylo se SSSR. Supermanovy ideály a srdce jsou věčné, Lois sice neměla šanci, ale pořád to bylo cítit. Ve finále mě hrozně překvapilo zpracování samotného Kryptonu a i "původ Supermana a Kryptonu", doopravdy je to jeden z nejlepších komiksů.

RaggamuffinSVK
17.10.2017

Na Rudú hvězdu som si robil zálusk hádam päť rokov, od kedy som prvýkrát videl obal a prečítal si, o čom príbeh vlastne je. Keď sa mi konečne dostal do rúk, absolútne ma odrovnalo spracovanie knihy a hlavne jej obal. K samotnému deju nemám výhrady, až na jeho koniec. Respektíve celá tretia časť mi prišla akoby iná, písaná narýchlo, nech sa to už ukončí, pričom si myslím, že sa z toho dalo vyťažiť viac. Kresba je veľmi pekná a za dizajn známych superhrdinov odetých v alternatívnych kostýmoch si jednoznačne zaslúži veľké plus. Zaujímavá je aj kritika celej studenej vojny a prístupu USA, kedy označia za nepriateľa všetko, čo na sebe nemá pásy a hviezdičky (nie že by druhá strana nebola rovnaká).

Lenka.Vílka
30.07.2017

Je to pták! Je to letadlo! Je to Lojza ze zemědělského družstva! Na tenhle komiks jsem se moc těšila. Takhle rozklepaná jsem ještě nikdy z pošty nedorazila. Špatně jsem pochopila obsah, tak jsem myslela, že Batman bude amík, ne rusák, ale i tak to bylo zajímavý rozdělení sil (a cenu za čepici roku dostává...Batman!). Nejlepší na tomhle komiksu je fakt, že Superman je prostě takovej jakej je, ať by spadnul kamkoliv. On to vždy myslí tak dobře, ale občas jsou věci ve výsledku akorát horší. Proto se mi líbil konec, když mu dojde, že... (přečtěte si to sami), to bylo epic. Rozhodně děkuji za odkazové spojovací body. Bez jejich znalosti to taky dává smyl, ale se znalostí se čtení stává ještě návykovější. A ta hlubší myšlenka příběhu je taky dobrou pointou.

O celá staletí později, po tisíci různých výkladech tohoto setkání, sepíše jeden slavný básník příběh z alternativního světa, v němž se s Lois Luthorovou staneme milenci. To vyprávění vyhraje Pulitzerovu cenu a stane se nejprodávanější fikcí všech dob.