Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

Významný český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu, na který netrpělivě čekalo několik generací jeho věrných čtenářů. Fascinující život autora, který své etnografické výzkumy uveřejnil ve 42 knihách, jež vyšly ve 240 vydáních v nákladu převyšujícím 17 milionů výtisků, je dodnes opředen mnoha dohady a tajemstvími. Jak je možné, že v době neprodyšně uzavřených hranic procestoval 152 zemí celého světa? Proč si ho indiánský kmen ze Severní Ameriky vybral za svého náčelníka? Co mu pomohlo přežít děsivou námořní katastrofu u břehů Afriky během jedné z jeho osmi plaveb kolem světa? Během devatenácti let, která prožil za hranicemi své země, se mu svět měnil doslova před očima. Podívejte se v jeho vzpomínkách na průběh karibské krize přímo z obklíčeného ostrova nebo prožijte dramatickou cestu za neznámými indiánskými kmeny hluboko v neprobádaných pralesích Nové Guineje. O překvapivá setkání se slavnými krajany, vládci a světoznámými osobnostmi nebude nouze! Dlouho očekávaná kniha obsahuje 45 význačných dokumentů a fotografií uložených v dárkovém boxu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261306/big_stingl-miloslav-biografie-cestovate-9sA-261306.jpg 4.743

Kniha Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

arrek

Reprezentativní publikace o cestovatelské legendě dr.Miloslavu Stinglovi.Zatímco ve Stinglových knihách jsou hlavním tématem domorodé civilizace,které navštívil a studoval,v této knize je hlavním hrdinou dr.Stingl sám-jeho život,cesty,výzkumy a publikační činnost.Vše dopodrobna a čtivě zpracováno.Potěší i vložená mapa cest,DVD,CD a další artefakty.Kniha zaujme jak čtenáře,kteří znají Stinglovy knihy,tak ty,kteří se s jeho rozsáhlým dílem zatím nesetkali.

Romana698

Nádherné ilustrace, perfektně zpracované, psané zábavně ale i faktograficky. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Super!

houbaaa
29.12.2020

Musím se přiznat, že až do spatření této knihy jsem o panu Stinglovi nikdy neslyšel a nikdy od něj ani nic nečetl. Přesto mě jeho životní příběh velice uchvátil a dověděl jsem se o zajímavých místech naší planety tak, jak je zažil a viděl on a dnes už s velkou pravděpodobností v této podobě nikdo nepozná. Taky jsem však mohl alespoň trochu nahlédnout do osudu člověka skromného, ušlechtilého, inteligentního, toužícího objevovat svět, až mě mrzí, že o lidech jako byl on (nebo např. stále žijící Miroslav Zikmund případně David Attenborough) se veřejnost nedozvídá ve větší míře, protože jsou svými postoji hodni následování.

tereza1198
20.11.2020

Co říct? Ta kniha je strašně krásná. Zpracováním i obsahem. Sice je fyzicky náročná na čtení, ale co jsou bolavé ruce, když se před námi otvírá celý svět. Kniha ve mě vzbudila velkou chuť někam vyrazit. Tak snad se to brzy povede.

karol.cadex
28.09.2020

Skvost! Obsah a doplňky ke knize byly už prozrazeny v předchozích komentářích, takže nebudu opakovat.
Hrozně mě mrzí, že ji nemam koupenou v knihovničce, ale asi by mi tu knihovničku tahle cihla strhla. A taky mě mrzí, že se knihy nedožila moje babička, ta by teprve byla nadšená.
Opravdu krásná věc. Stingl byl krásnej člověk, jinak tenhle počin ani dopadnout asi nemohl.
Po dočtení mě napadá jediná otázka - na jakou osobnost z naší země z TÉHLE doby bychom mohli být ještě podobně pyšní? Kdo je teď tak lidsky a inteligenčně daleko jako byl pan Stingl? Nikdo???

kurama45
03.05.2020

Kniha je obrovská, fotky sú nádherné a pre nadšencov to asi bude splnený sen.
Ja som doplatila na svoju neznalosť veľkého cestovateľa a ešte väčšiu reklamu. Dúfala som, že bude časť venovanú Ázii obšírnejšia, aj keď musím uznať, že tie dve krátke stránky o Japonsku boli fajn.

Marek.Sc
20.04.2020

Veľmi pozoruhodná kniha o cestovateľskej legende. Kniha, o svetobežníkovi, ktorému sa podarilo dostať za hranice a vrátiť bez toho aby bol stíhaný alebo mu bolo odopreté cestovať. Je to ucelený autobiografický príbeh, ktorý odkrýva zákutia života pána doktora Stingla, ktoré by inak neboli asi zverejnené. Nahliadneme aj do jeho súkromného života, príprav a absolvovaní samostatných výprav. Prečo si ho indiánsky kmeň zvolil za náčelníka, aké boli peripetie odovzdávania náčelníckej čelenky americkým splnomocnencom za totality na pôde akadémie vied? A aké boli jeho útrapy na všetkých cestách? To sa určite dozviete, lebo kniha splnila svoj účel a myslím že splní aj očakávania každého cestovateľa. kniha je doplnená bonusmi, ako kópiou pasu M. Stingla, ilustrovanou mapou sveta, DVD aj CD s nahrávkami, a záložkou do knihy. "Pikošky" v nej obsiahnuté potešia. Mňa však jedna na záver, že Stingl, si s každej cesty doniesol kufor. A ten nikdy nevybalil. Zastohoval ho a stále tieto kufre a kufriská ležia v jeho dome. Takto má každý kufor svoju atmosféru a dušu cesty. Ale to ostatné.... až v knižke.

Nočnípták
18.08.2019

Candide to napsala opravdu výstižně - bibliofilské orgie. Tak ráda bych četla pomalu, pomaličku. Šetřila bych si knihu na ty zimní večery /jak už tady někdo psal/, ale protože jsem ji měla půjčenou, tak jsem ji rychle zhltla. I tak to byla nádhera.
A jako bonus to CD a DVD.

Díky pane Stingl, za to, že jste nám, čtenářům, udělal takovou velikou radost.

Výzva 2019 - 4. Cestopis
A panu Chroustovi poděkování, že k tomu pana Stingla přesvědčil.