Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

Významný český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu, na který netrpělivě čekalo několik generací jeho věrných čtenářů. Fascinující život autora, který své etnografické výzkumy uveřejnil ve 42 knihách, jež vyšly ve 240 vydáních v nákladu převyšujícím 17 milionů výtisků, je dodnes opředen mnoha dohady a tajemstvími. Jak je možné, že v době neprodyšně uzavřených hranic procestoval 152 zemí celého světa? Proč si ho indiánský kmen ze Severní Ameriky vybral za svého náčelníka? Co mu pomohlo přežít děsivou námořní katastrofu u břehů Afriky během jedné z jeho osmi plaveb kolem světa? Během devatenácti let, která prožil za hranicemi své země, se mu svět měnil doslova před očima. Podívejte se v jeho vzpomínkách na průběh karibské krize přímo z obklíčeného ostrova nebo prožijte dramatickou cestu za neznámými indiánskými kmeny hluboko v neprobádaných pralesích Nové Guineje. O překvapivá setkání se slavnými krajany, vládci a světoznámými osobnostmi nebude nouze! Dlouho očekávaná kniha obsahuje 45 význačných dokumentů a fotografií uložených v dárkovém boxu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261306/stingl-miloslav-biografie-cestovate-9sA-261306.jpg 4.634
Biografie a memoáry
Vydáno, Jota

Kniha Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

karol.cadex

Skvost! Obsah a doplňky ke knize byly už prozrazeny v předchozích komentářích, takže nebudu opakovat.
Hrozně mě mrzí, že ji nemam koupenou v knihovničce, ale asi by mi tu knihovničku tahle cihla strhla. A taky mě mrzí, že se knihy nedožila moje babička, ta by teprve byla nadšená.
Opravdu krásná věc. Stingl byl krásnej člověk, jinak tenhle počin ani dopadnout asi nemohl.
Po dočtení mě napadá jediná otázka - na jakou osobnost z naší země z TÉHLE doby bychom mohli být ještě podobně pyšní? Kdo je teď tak lidsky a inteligenčně daleko jako byl pan Stingl? Nikdo???

kurama45

Kniha je obrovská, fotky sú nádherné a pre nadšencov to asi bude splnený sen.
Ja som doplatila na svoju neznalosť veľkého cestovateľa a ešte väčšiu reklamu. Dúfala som, že bude časť venovanú Ázii obšírnejšia, aj keď musím uznať, že tie dve krátke stránky o Japonsku boli fajn.

Marek.Sc

Veľmi pozoruhodná kniha o cestovateľskej legende. Kniha, o svetobežníkovi, ktorému sa podarilo dostať za hranice a vrátiť bez toho aby bol stíhaný alebo mu bolo odopreté cestovať. Je to ucelený autobiografický príbeh, ktorý odkrýva zákutia života pána doktora Stingla, ktoré by inak neboli asi zverejnené. Nahliadneme aj do jeho súkromného života, príprav a absolvovaní samostatných výprav. Prečo si ho indiánsky kmeň zvolil za náčelníka, aké boli peripetie odovzdávania náčelníckej čelenky americkým splnomocnencom za totality na pôde akadémie vied? A aké boli jeho útrapy na všetkých cestách? To sa určite dozviete, lebo kniha splnila svoj účel a myslím že splní aj očakávania každého cestovateľa. kniha je doplnená bonusmi, ako kópiou pasu M. Stingla, ilustrovanou mapou sveta, DVD aj CD s nahrávkami, a záložkou do knihy. "Pikošky" v nej obsiahnuté potešia. Mňa však jedna na záver, že Stingl, si s každej cesty doniesol kufor. A ten nikdy nevybalil. Zastohoval ho a stále tieto kufre a kufriská ležia v jeho dome. Takto má každý kufor svoju atmosféru a dušu cesty. Ale to ostatné.... až v knižke.

Nočnípták
18.08.2019

Candide to napsala opravdu výstižně - bibliofilské orgie. Tak ráda bych četla pomalu, pomaličku. Šetřila bych si knihu na ty zimní večery /jak už tady někdo psal/, ale protože jsem ji měla půjčenou, tak jsem ji rychle zhltla. I tak to byla nádhera.
A jako bonus to CD a DVD.

Díky pane Stingl, za to, že jste nám, čtenářům, udělal takovou velikou radost.

Výzva 2019 - 4. Cestopis
A panu Chroustovi poděkování, že k tomu pana Stingla přesvědčil.

Prazub
06.06.2018

Touto veleknihou jsem byl právě obdarován svou manželkou Katuškou a nestačím se divit. Nádherné zpracování, DVD, CD, pana Stingla úžasný cestovní PAS....Vysoce hodnocené reference. To je bez přehánění KNIHA ROKU!!! Už se velmi těším, jak ji budu po večerech pomaličku vstřebávat! A nebudu spěchat, ať mi ta krása vydrží.
Velmi děkuji nejen své milé manželce, ale i panu Stinglovi za takový SKVOST v mé knihovně.

lenisko
06.01.2018

Kniha je ve všech ohledech dobře zpracovaná, ale jen díky panu Stinglovi se z ní stává skvost. Miloslav Stingl je zkrátka geniální člověk, inteligentní, vtipný a co všechno prožil, je k neuvěření.. Je radost si číst o této cestovatelské legendě.

Děkuji za knihu. Je mi ctí ji vlastnit.

mgeisselreiter
30.09.2017

Mimořádná kniha, ztotožňuji se s komentářem Marcela52 s jedním rozdílem: kniha se nemusí číst pomalu, protože se čte krásně, je poutavá, zajímavá a těžko se od ní odtrhnete, takže jsem ji zvládl za pár dní včetně shlédnutí DVD a poslechu CD. Snad ještě dodám, že Chroust píše hodně věcně a suše, ale naštěstí začleňování Stinglových vtipných a zajímavých pasáží rozbíjí a oživuje monotónnost. 100%, 30.9.2017.

Marcela52
08.09.2017

Velmi dobře zpracovaná biografie jednoho z našich největších cestovatelů. Je to opravdu důležitá publikace, protože životopis této velké cestovatelské legendy chyběl. Ocenila jsem také doprovodný materiál ( DVD a CD) a rozhodně doporučuji pro dlouhé podzimní večery, protože je to publikace obsáhlá a je nutné číst pomalu a napsané si vychutnávat.

Jiná Gabriela Koukalová
Jiná Gabriela Koukalová