Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

Významný český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu, na který netrpělivě čekalo několik generací jeho věrných čtenářů. Fascinující život autora, který své etnografické výzkumy uveřejnil ve 42 knihách, jež vyšly ve 240 vydáních v nákladu převyšujícím 17 milionů výtisků, je dodnes opředen mnoha dohady a tajemstvími. Jak je možné, že v době neprodyšně uzavřených hranic procestoval 152 zemí celého světa? Proč si ho indiánský kmen ze Severní Ameriky vybral za svého náčelníka? Co mu pomohlo přežít děsivou námořní katastrofu u břehů Afriky během jedné z jeho osmi plaveb kolem světa? Během devatenácti let, která prožil za hranicemi své země, se mu svět měnil doslova před očima. Podívejte se v jeho vzpomínkách na průběh karibské krize přímo z obklíčeného ostrova nebo prožijte dramatickou cestu za neznámými indiánskými kmeny hluboko v neprobádaných pralesích Nové Guineje. O překvapivá setkání se slavnými krajany, vládci a světoznámými osobnostmi nebude nouze! Dlouho očekávaná kniha obsahuje 45 význačných dokumentů a fotografií uložených v dárkovém boxu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261306/stingl-miloslav-biografie-cestovate-9sA-261306.jpg 4.628
Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota

Kniha Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy

Prazub
06.06.2018

Touto veleknihou jsem byl právě obdarován svou manželkou Katuškou a nestačím se divit. Nádherné zpracování, DVD, CD, pana Stingla úžasný cestovní PAS....Vysoce hodnocené reference. To je bez přehánění KNIHA ROKU!!! Už se velmi těším, jak ji budu po večerech pomaličku vstřebávat! A nebudu spěchat, ať mi ta krása vydrží.
Velmi děkuji nejen své milé manželce, ale i panu Stinglovi za takový SKVOST v mé knihovně.

lenisko
06.01.2018

Kniha je ve všech ohledech dobře zpracovaná, ale jen díky panu Stinglovi se z ní stává skvost. Miloslav Stingl je zkrátka geniální člověk, inteligentní, vtipný a co všechno prožil, je k neuvěření.. Je radost si číst o této cestovatelské legendě.

Děkuji za knihu. Je mi ctí ji vlastnit.

mgeisselreiter
30.09.2017

Mimořádná kniha, ztotožňuji se s komentářem Marcela52 s jedním rozdílem: kniha se nemusí číst pomalu, protože se čte krásně, je poutavá, zajímavá a těžko se od ní odtrhnete., takže jsem ji zvládl za pár dní včetně shlédnutí DVD a poslechu CD. Snad ještě dodám, že Chroust píše hodně věcně a suše, ale díky začleňování Stinglových vtipných a zajímavých pasáží to rozbíjí a oživuje monotónnost. 100%, 30.9.2017.

Marcela52
08.09.2017

Velmi dobře zpracovaná biografie jednoho z našich největších cestovatelů. Je to opravdu důležitá publikace, protože životopis této velké cestovatelské legendy chyběl. Ocenila jsem také doprovodný materiál ( DVD a CD) a rozhodně doporučuji pro dlouhé podzimní večery, protože je to publikace obsáhlá a je nutné číst pomalu a napsané si vychutnávat.

Drahomirka
25.07.2017

cestovatelská legenda - jeho přednášky a knihy miluji :)

Arlenka
09.07.2017

Velice zajímavě psaný životopis našeho "pana"cestovatele a hlavně jeho zážitky z cest mě bavily tak, že jsem se vždy těšila až usnou mé děti a budu moc večer zas číst.

Candide
28.06.2017

Bibliofilské orgie!

denisa9263
24.03.2017

pripájam sa... Stingl je skutočná legenda medzi etnografmi tak ďakujme pánu Chroustovi že na to Stingla "ukecal", keďže donedávna o svojej biografii nechcel ani počuť. Úžasná kniha, perfektné spracovanie.

cestovatelé Magnesia Litera

Autor knihy