Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Dvacet jedna pravd o lásce Dvacet jedna pravd o lásce Matthew Dicks

Jsem z ní taková rozpačitá. Styl psaní je příjemný, hlavní hrdina je milý trdlo, ale to je tak všechno. sem tam je to vtipný, ale ve většině je to nudný a dlouhý. Začátek fajn, ale pak se to hrozně vleče a vy čekáte, kdy se bude konečně něco dít. Konec je taky fajn, ale nic světoborného. Už dlouho se mi nestalo, abych počítala stránky do konce knihy. Tady bohužel jo…

25.02.2021 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Jak celým srdcem miluju první díl a každou malou jednotlivost v něm, tak zbožňuju první část druhého dílu. Příběh Froda se Samem ráda moc nemám, ale vše ohledně Rohanu a Fangornu bych mohla číst znovu a znovu.

23.02.2021 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Nemůžu se rozhodnout, kterou Hlídku mám nejradši, ale Nohy z jílu jsou v Top 3. Už jen ta příjemná okolnost, že se Pratchett inspiroval pražskou legendou, přidává příběhu plusové body. Jako vždy perfektně strukturovaný a propracovaný příběh. Kvůli těm jemným detektivním propletencům mám Hlídku tak ráda. A jako třešnička okouzlující Pleskot. Tahle kniha má všechno :-)

23.02.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

A máme tu poslední díl rodiny Ravenelů (v červenci bude další díl, ale ten se už netýká přímo Ravenelů, ale Merrit). Byl krásný, mnohem hezčí, než jsem čekala. Lisa provedla Cassandře to, to žádné jiné hrdince před ní: zničila jí pověst a navíc to ještě rozmázla v novinách. Ale naštěstí se zjevil neromanticky romantický hrdina Thomas a vše zachránil. Tom byl zvláštně rozkošným hrdinou. Nevěděl, co se sebou, ale nechal se svými pocity naprosto vláčet. Cassandra byla ze všech hrdinek nejméně výrazná, ale i tak plně obstála. Jejich vyjednávání bylo úplně kouzelné. Trochu mi tento díl připomínal příběh Poppy a Harryho Rutledge, jen byl o něco příjemnější. Tahle série je moje nejoblíbenější, jen kousek za ní zaostávají Čekanky. Baví mě ta rodinná pospolitost a naprostá vzájemná podpora. Ráda se budu vracet.

22.02.2021 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Vůbec se mi k tomu nic nechce psát. Precizní práce s fakty, výborně napsáno. Jen...někoho takového jsme si pustili do čela země...

18.01.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Než začnete číst, projděte si zdejší komentáře. Dost vám to usnadní rozhodování, zda opravdu číst, případně vám to usnadní i samotné čtení. Když se oprostíte od toho, že by to měla být romantická kniha a čtete to jen jako erotický příběh, který vás má vzrušit (jako jakékoli jiné erotické povídky zdarma na internetu), tak to není tak zlé. A tím závěrem to dostává krásný ujetý smysl. Takže je to takové příjemné fantazy porno, málo děje, málo oblečení. Ale kdyby to dala radši autorka zadarmo na net, tak bych to spíš pochopila. Peníze bych za to ale nedala. (čteno v angličtině)

21.10.2020 3 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Nejprve k názvu knihy - doslovný překlad Štěněcí láska by nebyl přitažlivý, chápu, ale přijde mi necitlivé dát do názvu Štěstí má čtyři tlapky, když Seraf, který je dal dohromady, má tlapky jen tři...
Jinak to byla zcela průměrná romance. Většina knížky byla dost utahaná a konec zase strašně useknutý. Cade je tak dokonalý hrdina, až to bolí, Avery jako hrdinka vlastně taky - krásná, milá, strašně schopná, všichni ji hned milují, jenom je chudinka sama sebou strašně nejistá. No prostě klasika. Jedinou přidanou hodnotou je tady Hailey, ta vytahuje knihu z průměru. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

22.09.2020 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Mělo to spoustu klišé, ale četlo se to příjemně. Milostné scény do filmu tlačila autorka stejně urputně a okatě jako hlavní hrdina. Cole je sladký hrdina, i když ze začátku je typická hollywoodská hvězda. Jeho vztah ke Kokymu je jedinečný. Summer je celou dobu trochu nesympatická, ale zase není žádná blbka. Fajn příběh, který bez větších zvratů plyne k neodvratnému šťastnému konci.

21.09.2020 4 z 5

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Mám rozporuplné pocity. Ze začátku mi ta knížka přišla strašně smutná. To, co zažívala O Mi Suk, matka Či Jong, mi přišlo úplně strašlivé. A to nebyla žádná vyvolená hrdinka drcená osudem, ale úplně obyčejná korejská žena. Ani Či Jong to neměla na žádné škole a v dospívání vůbec jednoduché. Ale s tím, co se jí dělo po tom, co nastoupila do práce a vdala se, za to už si trochu mohla sama. Chápu, že ji výchova a společnost do jisté míry umlčely, ale od manžela žádné ústrky nesnášela, jen s ním prostě neuměla komunikovat. Když byl jako chlap vychován v takové společnosti, spousta věcí ho ani nenapadla, že by ji mohla zraňovat, nebo jí vadit. Starší rodina je pak samozřejmě něco jiného. Ale ani ke svému okolí nedokázala být ani trochu asertivní, všechno, co si myslela, prostě spolkla. A tím se to postupně zhoršuje a ona si pak každý ústrk bere víc a víc. Taky si myslím, že to, co Či Jong zažívala v práci (upřednostňování mužů, nespravedlivě vyšší plat mužů, sexuální obtěžování ze strany mužů z pozice síly atd.) se děje i ženám u nás. Ne tak výrazně, ale děje. Což je vážně hrozné, zvlášť když si myslíme, že jsme v rovnoprávnosti mnohem dál, než tradiční Korea. Nejsme.
A ještě něco. Na celém tom příběhu je jedna věc pozitivní. Spěje to k lepšímu. O Mi Suk musela pracovat v továrně, aby vydělala na školné pro své bratry. Či Jong si mohla vybrat, na kterou vysokou půjde a v klidu ji dostudovat. Kdo ví, třeba v příští generaci si ženy nebudou muset vybírat mezi kariérou a dítětem, nebo budou více ve vedoucích pozicí (ale to se zatím neděje ani tady). Rovněž přístup mladých mužů se očividně mění. Oba její kluci se k ní chovali moc hezky, stejně jako potom manžel, který se ze začátku staral o domácnost víc než Či Jong. Ten incident s kamerou v práci je opravdu hrozná věc, ale nemyslím, že by to tak probíhalo jen v Koreji. Myslím si, že takto by to bohužel probíhalo kdekoli na světě. Takže situace žen v Koreji je špatná, ale i kniha dává indicie a naději, že bude líp.

11.09.2020 4 z 5

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Stephanie Laurens (p)

Bylo to krásné, ale docela zdlouhavé. Hrdinové si svá vnitřní stanoviska a myšlenky omílali pro sebe pořád dokola a pořád se stejným výsledkem. Ale příběh měl všechno, co měl mít. Julian byl ochranitelský typ až na samou hranici únosnosti, Miranda byla zase skoro stejně (ne)snesitelně svéhlavá, samostatná a odvážná. Roderick se Sarah by si podle mě zasloužili mnohem víc prostoru (na úkor vnitřních úvah hlavních hrdinů). Ještě, co mi docela vadilo, bylo, že všechny kroky v jejich vztahu musela udělat Miranda, protože Julian "to po ní nemohl chtít". No, aspoň něco udělat mohl...

08.09.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Elle žeru, ale tohle byl krok vedle. Prostě tomu chybělo to hokejové prostředí a testosteronová přátelství. Tohle bylo ploché, ne moc zajímavé ani propracované. Šlo jen o sex a konec byl hodně uspěchaný. Nic moc...

18.08.2020 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Lepší než jednička. Příběh je tedy nejklasičtější klasika ze všech klasik, ale i tak to bylo fajn. Motiv s Louisou byl předvídatelný od první stránky, ale nevadí to. Příjemná jednohubka. Maddox vypadá víc než lákavě.

04.08.2020 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Rozkošná záležitost. Miloučké, sladké, mělo to tu správnou atmosféru. Katie nikdy nezklame.

30.07.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Vůbec to nebylo špatné. Kailyn je zvláštní holka, ale její charakter mě bavil (až teda na tu její ublíženost kvůli něčemu, co ji nakonec vůbec neovlivnilo). Dax je zlatíčko se všemi klišé romantického hrdiny a příliš ochranářského bratra v jednom. Emme je úplně skvělá. No a rozuzlení s Lindou je jasné už od čtení závěti, ale v tomhle případě nikdo složitou zápletku neočekává.

29.06.2020 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Stejné jako první díl. Pokud ji celou dobu tak hrozně miloval, tak to mohl říct Ianovi i Gabi a všichni by se s tím nějak v klidu vyrovnali. Ale to bychom přišli o spoustu srdceryvných myšlenek jako "byl jsem prázdný, protože ta, kterou jsem jedinou chtěl, zase odešla", apod. Jako u spousty těchto knížek, kdyby spolu uměli mluvit, nebylo by žádné drama. Jinak to byla příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

19.06.2020 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Překvapivě mě to bavilo. Bylo to svižné, vtipné, z pohledu hlavního hrdiny to bylo atraktivnější, než by bylo z jejího. Nejprve jsem si říkala, že je jen namachrovanej deb**, ale postupně se to lepšilo. Blake byla taky fajn. Zápletka už tu byla stokrát (pomáhám ti získat koho chceš, i když tě chci jen pro sebe) a nepřinesla vůbec nic nového, ale i tak mě to bavilo. Třeba Návrh je na tom podobně, ale mě chytil mnohem víc. Druhý díl si určitě přečtu.

17.06.2020 4 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Autorka se označuje za hysterku a já nechápu proč. Jasně, nemám ji doma, ale podle knížky hysterka není. Takhle se totiž, vážení, ženská, která nemůže otěhotnět, opravdu cítí. Takže díky za tuhle knížku. Díky ní si uvědomíte, že nejste sebestředná mrcha, protože co se týká dětí, jsme takové všechny. Tuhle knížku bych doporučila úplně všem. Třeba by pak ubylo neurvalých dotazů, divných pohledů a nevyžádaných rad.

10.06.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Miluju Julii a její romantické útěky, ale tomuhle něco chybělo. Ta pevná nová přátelství a vůně pečených dobrot. Tady mi kromě ústřední dvojice nikdo extra sympatický nepřipadal, snad kromě Billa a jeho rodiny. Navíc byli všichni dost šablonovití a i zápletka byla předvídatelnější než dřív. Chorvatsko je zde líčeno jako úplně jiný svět a chápu, že to tak angličanům připadá. Sama se ale radši znovu vydám do Kodaně nebo Paříže.

01.06.2020 4 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

No, mohlo to být klidně o sto stran kratší. Ale nebylo to špatné. Byla to nejnormálnější kniha, kterou jsem od Reynarda četla. Autor opět nechává příběh protknout uměleckými díly a náboženstvím. Neváhá filosofovat o postavení života a smrti v islámu ani ve vyhrocené chvíli v marocké kobce. Acacia byla vážně tvrďák, což oceňuju. Nesnáším ty nemožné naivní hrdinky, asi proto jsem tak nemohla vystát Gabrielovu Julii. Nicolas taky není takový magor jako Gabriel, jinak je Reynardův typický hrdina. Galantní a starostlivý až za hrob. Jen je zvláštní, že to píše muž. Na jednu stranu nechává svého hlavního hrdinu být okouzlující a pečující o každou ženinu potřebu, na druhé straně nechává hrdinku tyto kvality naplno oceňovat a říkat, že takoví muži jsou vzácní. Chápala bych, že ženské autorky po takovém muži touží, od muže se mi to zdá zvláštní.

27.05.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Taková průměrná romance. Přišlo mi to hrozně podobné jako Whats wrong with secretary Kim?, jen tamto mělo propracovanější děj a šlo tam víc o lásku. Tady jde v první, druhé a ve třetí řadě o sex a až pak o tu lásku. Takže se to spíš blíží knížce Božský bastard. Ale to nevadí. Oddechovka na jedno odpoledne.

21.05.2020 3 z 5