Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tři hvězdy, protože knížky Mariany miluju, a přece jen je to pořád nadprůměrné slowburn. Ale... Tohle je první, která mi od ní nesedla. Prvních 150 stran byla fakt hrozná nuda a já se poprvé přistihla při myšlence, že to snad ani nedočtu. Pak se to zlepšilo a do konce to hezky utíkalo, ale ten začátek to zvrátit nedokázalo. A i když Jsem vážně velká fanynka Marianiných knih, tak tohle na mě bylo moc popisné. Hrozně moc myšlenek hrdinky a málo dialogů (ve "S láskou, Lukov" mi to nevadilo, ale tady už toho bylo moc).

Vanessa je fajn hrdinka, řekne, co si myslí a nenechá se sebou zametat. Na druhou stranu není tak výrazná jako Marianiny ostatní hrdinky, což je v tomto případě dobře. Opravdu jsem si ji oblíbila. Na druhou stranu Aiden byl docela zklamání. Ze začátku se vážně choval jako idiot a zlepšovalo se to jen velmi velmi pomalu. Konec dobře, ale na mě to bylo málo. Po tom, co jsem se zbláznila do Lukova, jsem prostě čekala něco víc.

Takže na to, jak Marianiny knížky můžu číst po nějaké době znova a znova (v pořadí "S láskou, Lukov", "Kulti", "Rytmus, já a Malychin"), tak k Wall of Winnipeg se vracet neplánuju.

03.06.2022 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Je to milé a nenáročné. Přečíst to trvá tak půl hodinky, možná hodinku. Nejisté, zamilované...Prostě ideální na krátký relax.

19.05.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Bylo to milé a velmi čtivé. A konečně se k tomu někdo nepostavil stylem: "Jo, nesnášeli jsme se, ale teď se tak moc přitahujeme, že to hodíme za hlavu." Delila byla skvělá postava, autorce se výborně podařilo vysvětlit její motivace, a její chování bylo naprosto uvěřitelné. Když se do vás někdo celou dobu dospívání (v nejzranitelnější době) strefuje, prostě mu nevěříte, když najednou dělá, že je z vás celý pryč. Ale ty dopisy by mě taky přesvědčily :-) I Macon nebyl špatný. Nebude patřit k mým nejoblíbenějším hrdinům, ale byl milý a chtěl o Delilu bojovat. Takže za mě super knížka, líbila se mi víc než Jax.

17.05.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Za mě nejlepší kniha série. Žádné velké nesmyslnosti jako v předchozích dílech, všechno hezky plynulo bez větších problémů. Jen ale třeba tu žádost o ruku jsem vůbec nepochopila. Proč? A proč zrovna v tu chvíli? Colinův duševní vývoj pro mě byl většinu času dost matoucí, ale Penelope jsem si moc oblíbila. Škoda, že její charakter seriál zatím dost przní.

08.04.2022 4 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Příběh Merritt a Keira do série moc nezapadá. Lisa by měla udělat novou sérii, protože dětí mají ještě Čekanky spoustu. Za mě ale další skvělá kniha, která naplní úplně všechna očekávání, která od Lisy máte. Více v recenzích.

05.04.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Milé a absolutně odpočinkové. Z průměru to ale nijak nevybočuje.

25.02.2022 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Ještě lepší než první díl, tohle jsem si užila od začátku do konce. Gabriel je skvělý a i když je Sophie hodně trhlá, musíte si ji hned oblíbit. K téhle knížce se určitě ještě vrátím.

14.02.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Dlouho jsem nečetla romantickou knížku, která by mi takhle sedla. Měla všechno, co jsem od takové knížky chtěla. Mělo to chytré dialogy a postavy, které si snadno oblíbíte. Všichni kluci ze skupiny jsou skvělí, asi nejvíc se mi líbil Whip. Libby i Killian jsou skvělí a uvěřitelní, myslím, že toto bude nejlepší série o hudební kapele, kterou jsem kdy četla.

14.02.2022 5 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Mrzí mě, že je to velmi krátká brožurka, opravdu nic víc než upravená přednáška. Postřehy jsou sice hezké a zcela pravdivé, ale celé je to kusé a zkratkovité. Ty myšlenky by bylo třeba víc rozvést, aby si z nich čtenář něco odnesl. Možná jako úvod pro muže dobré, ale jinak nic moc...

17.01.2022 3 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Jediný díl z trilogie, který byl smysluplný. Scarlet i Bridger byli skvělí, snažili se přežít a se vším se vyrovnat sami, aby nebyli druhým na obtíž, což je mi blízké. Děj je občas trochu přitažený za vlasy, ale dá se to přežít. Milé, příjemné, oddechové.

12.01.2022 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

(SPOILER) No, příběh to byl čtivý a rychle to odsýpalo, ale! Tohle bylo úplně špatně. Hlavní hrdina, který podvádí svoji přítelkyni s hlavní hrdinkou. Je jedno, jaké má důvody a jestli se přítelkyně chová jako mrcha. Má se s ní rozejít a teprve pak zkoušet něco s nějakou jinou. A tyhle myšlenky jako "vždyť jsme toho zase tolik nedělali" a "vážně mi na ní záleží" jsou to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu četla. Takže hlavní hrdina měl u mě od poloviny knížky nula sympatií. To, že je hlavní hrdinka blbá, že si s hlavním hrdinou něco začne, i když ona je do něj zamilovaná a on má přítelkyni, mě taky děsně rozčilovalo, ale měla jsem pro to aspoň malé pochopení. Takže za mne ne, s takovým člověk nebýt, i kdyby vypadal jako bůh.

11.01.2022 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ne, tahle autorka není pro mě. Bylo to zdlouhavé a příliš srdceryvné. A nesnáším chlapy, kteří podvádí svoje partnerky. Ať už jsou jakékoli, takže Mike si moje sympatie nemohl získat, ať už se pak choval jakkoli.

10.01.2022 2 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

Bylo to milé. Prosté, žádné velké drama a přeslazený konec, ta erotika na konci tam za mne vůbec nemusela být. První kniha od autorky, dám jí určitě ještě šanci.

09.01.2022 4 z 5

Za prvé musím říct, že to bylo lepší, než jsem čekala. Předpokládala jsem, že to bude pouze jednostranný pohled pana Šlachty, ale tím, že to bylo formou rozhovoru, tak ho pan Klíma dokázal s určitými věcmi konfrontovat, čímž podle mě vznikl mnohem lepší výsledek. Obecně je ta kniha velmi zajímavá i velmi poučná, protože jsou tam popsány postupy policie, které se jinak dostávají k lidem skrze média poněkud zkresleně. A ačkoli jsou novináři hlídací psi demokracie, z vlastní zkušenosti vím, že co se týká práva a postupů správních orgánů nebo orgánů činných v trestním řízení, vůbec tomu novináři nerozumí, a proto se nedivím panu Šlachtovi, že k nim zaujímá tak kritický postoj. Část s politickými kauzami byla také obohacující, s mnoha souvislostmi, které si člověk jen tak nespojí. Reorganizace policie byla podána poněkud jednostranně, ale znělo to docela věrohodně. Za mne kniha, kterou by si mělo přečíst co nejvíce lidí, ačkoli i mne plnila z počátku velká nedůvěra.

09.01.2022 4 z 5

Audience Audience Václav Havel

Je v tom kus geniality. Opakující se pasáže a motání se stále v kruhu zvýrazňují absurdnost i trapnost situace a doby. Krátké, ale přesné.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Křehký příběh o lásce v těžké době. Tragický konec? Ano i ne, jak se to vezme...

04.01.2022 4 z 5

Absolutně triviální příhody trojice rozmazlených britských gentlemanů. Milé, vtipné, lehké, odpočinkové.

Baskervillský pes Baskervillský pes Arthur Conan Doyle

Úžasná atmosféra a královsky vykreslený příběh. Vše, co má člověk na SH rád, v koncentrované podobě. Na tento příběh si vždycky znovu a znovu najdu chvilku času.

04.01.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Film jsem ještě neviděla, ale od knihy jsem čekala asi trošku něco víc. Větší provázanost, větší ovlivňování osudů navzájem, větší propojení hlavních hrdinů, tohle napojování mi přišlo trochu slabé. Zápisník skvělý, i když lehce předvídatelný. V dopisech mě tak strašně štval hlavní hrdina, nenašla jsem na něm sympatický ani vlas, bylo mi úplně jedno, co se s ním stane. Záhada byla fajn, ale ich forma šla autorovi mnohem lépe než er forma, chvílemi to bylo trochu neobratné. Utrpení byla zábavná, příjemná absurdnost vůbec nevadila. Somni byl skvělý příběh, ale závěrečný zvrat byl ale jako vykradený z Orwella. Postapo na mě bylo hodně brutální, ale asi to příběh potřeboval. Celkové vyznění bylo však takové nijaké, čekala jsem, že na mě kniha víc zapůsobí.

13.12.2021 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Za mě ne. Nezdravý vztah od začátku do konce. Milovat někoho, kdo vám jen ubližuje je peklo a Rikker si zasloužil něco lepšího. Graham mě rozčiloval od začátku do konce, jeho rychlý přerod na konci jsem autorce vůbec nevěřila. Na On to nemělo ani zdaleka...

13.12.2021 3 z 5