tannasja tannasja komentáře u knih

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Pro mě to byla hodně nevyrovnaná kniha. Chvílemi mě bavila moc, chvílemi jsem se tím musela doslova prokousávat. Stejný dojem na mě udělalo filmové zpracování. Na svou dobu to ale autor napsal hodně odvážně a otevřeně, to je nutno ocenit.

18.03.2019 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Myšlenka stvořit Járu Cimrmana je geniální a neopakovatelná. Nenapodobitelná.

16.03.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Dle mého názoru nejlepší drama historie divadla. Nepřekonatelné. Je v něm všechno.

16.03.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamleta jsem viděla v několika adaptacích na divadle. A nedalo mi to a musela si přečíst i textovou verzi. I přes určitou dobovou pečeť, pro nás těžko přijatelnou, je to příběh, který se silně dotkne lidského nitra.

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Skvělá kniha, poutavě a zábavně napsaná. Líbila se mi i jevištní adaptace Divadla v Dlouhé. A mám pocit, že se líbila i Pratchettovi :)

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nesmírně čtivá a nesmírně zábavná knížka. Autor se efektně vyhnul nevkusu, který někdy čiší z pokusů o moderní pojetí pohádek. Místo toho zapojil suchou anglosaskou ironii, která bývá vždy funkční.

Jakub a obří broskev Jakub a obří broskev Roald Dahl

Inteligentně napsaná pohádka pro děti všeho věku.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Knížka je moc hezky napsaná, byť jsem možná čekala poněkud propracovanější pointu. Tohle vyznělo malinko do prázdna, což není pro Dahla úplně typické.

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Vtipné a velice svérázné čtení.

15.03.2019 4 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Hodně panková kniha, dobře ulítlá. V létě na terase se to četlo moc dobře :)

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Kniha jsem četla na pokračování, protože to je fakt špalek. Ale moc zajímavé čtení, načerpala jsem z něj i spoustu zajímavých informací.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Viewegh píše čtivě, zajímavě, po svém. To se mi líbí. Byť ne vždy se mi líbí to, o čem píše. Ovšem zrovna tato kniha patří mezi ty z mého pohledu hodnotnější.

14.03.2019 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha ani nenadchla, ani vysloveně nezklamala. Rozuzlení mi přišlo poněkud ulítlé. Ale jako oddechovka do dopravních prostředků je to celkem použitelný kus čtiva.

14.03.2019 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Příjemná oddechovka na dovolenou. Pěkně podle osvědčené šablony, všechno probíhalo tak nějak předvídatelně ...

14.03.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kdo nečetl Máj, neví co je poezie. Poezie, pro niž se musí vystoupat až do hlubin duše.

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Čtivý příběh, ale až moc dobově melodramatický. Místy jsem se musela shovívavě pousmát. Ve srovnání s Májem toto dílko neobstojí.

09.03.2019 3 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Přes všechny drobné výhrady považuju tuhle knihu za jednu z nejlepších Čapkových prací. Velice působivé a hlavně nadčasové čtení.

09.03.2019 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Hebká, plyšová knížka nejen pro děti ...

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších knih, co jsem četla. Teda aspoň dle mého "blondýnovského" názoru :).

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Vtipná kniha, protkaná štiplavou ironií, která udělala z Hlavy XXII trhák.

09.03.2019 4 z 5