Divadlo Járy Cimrmana

Divadlo Járy Cimrmana https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184232/bmid_divadlo-jary-cimrmana-eEo-184232.jpg 5 83 13

Kniha obsahuje úvodní přednášky a texty celkem osmi her, jež byly uvedeny na scéně Divadla Járy Cimrmana v prvním desetiletí jeho existence: Akt, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Hospoda Na mýtince, Vražda v salonním coupé, Němý Bobeš, Cimrman v říši hudby, Dlouhý, široký a krátkozraký, Posel z Liptákova a doslov Vladimíra Justa „Smysluplná hra s nesmyslem“.... celý text

Julia284
23.08.2021 5 z 5

Na to, že tato kniha patřila do poliček s povinnou četbou, se v ní našlo spoustu vtipných divadelních příběhů. Dále na tomto vydání oceňuji zajímavosti, které byly vložené mezi jednotlivé hry.

archivářka115
04.05.2021 5 z 5

Jsem hrdá, že máme génia, který bude, je a byl - i když vlastně nebyl. Přiznávám, že mám radši úvodní přednášky než vlastní hry.

tannasja
16.03.2019 5 z 5

Myšlenka stvořit Járu Cimrmana je geniální a neopakovatelná. Nenapodobitelná.

E.lisabeth
28.09.2017 5 z 5

Neni treba komentare, Cimrmana bud milujete, nebo nevite co je humor:-D

Dandulka
19.07.2017 5 z 5

Ne každému se tohle dílko může líbit, ale já je prostě miluji!!!!! Inteligentní humor pánů Svěráka a Smoljaka, vtip a lehkost jejich her.

martas006
09.01.2017 5 z 5

Pro mě jako milovníka Cimrmana to byl zážitek. U knížky jsem se vážně nasmála, tenhle humor mi vážně sedne.

p3tris
12.12.2016 5 z 5

Při čtení budete v hlavě slyšet hlasy herců a vidět obrazy z pódia. A stejně jako v sále se budete královsky bavit, protože vlastně jde "pouze" o přepis scénářů. Naše divadlo mělo několik výtečných autorských dvojic (namátkou V+W nebo Š+G) a také hodně těch špatných, hlavně v období normalizace. Je proto s podivem, že právě v této době vzniklo duo Smoljak & Svěrák, které je mi svým pojetím humoru ze všech nejbližší. Jdu si po tisící sto třicáté šesté pustit Nejistou sezónu.

qwill
31.03.2016 5 z 5

v pětadvaceti se mi dostala do rukou.... hned jak vyšla. Paráda. A pořád je....

iferdai
31.03.2016 5 z 5

Tak tato kniha mě přivedla někdy v 15ti letech k Cimrmanům, díky mému kamarádovi a samozřejmě pánům Z. Svěrákovi a L. Smoljakovi za to. Neuvěřitelní géniové stvořili génia :)

konicekbily
01.03.2016 5 z 5

Autorům děkuji za to, že mi život připadal vždy veselejší.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Co říct o "svaté knize" s Jeho odkazem? Člověk má skoro strach, aby se nedopustil nějaké nechtěné blasfémie. Nakonec On sám přece říkal, že nepochválí-i se sám, nikdo to za něj neudělá... Nechme to tedy tak. Tahle kniha i její velikán se chválí sami.

wikiniki
31.10.2013 5 z 5

Tomuto se prostě nedá nic vytknout, dokonalá kniha a dokonalý Cimrmanovský humor, který vás nenechá na chvíli si odpočinout od smíchu.

fialka voňavá
22.06.2013 4 z 5

Hned na prvních stránkách knihy,když spatříme bustu Cimrmanovu, nebo hromadnou fotografii, na které je Cimrman údajně někde...,je nám veselo,což když začneme číst jednitlivé kapitoly. Jára Cimrman - umělec, bohém, vědec, který se prý narodil únorové noci někdy buď roku 1857,1864,1867 nebo snad i 1887 by přicházel v úvahu. Je to nevtíravý humor, který člověka pozitivně naladí.

Jára Cimrman

Autoři knihy