Jakub a obří broskev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Roald Dahl není jen světoznámým autorem próz pro dospělé, ale také jedním z nejoriginálnějších autorů knih pro děti. Po úspěšné knížce Karlík a továrna na čokoládu vydává nakladatelství Academia další jeho pohádkový příběh Jakub a velikánská broskev. Vyprávění o dobrodružstvích, která zažije malý opuštěný chlapec a jeho neobyčejní přátelé díky zázračné obří broskvi, je tak nabité fantazií a humorem, že je ocení čtenáři od šesti do sta let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12689/jakub-a-obri-broskev-12689.jpg 4.3154
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Academia
Orig. název:

James and the Giant Peach (1961)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Jakub a obří broskev

Přidat komentář
tannasja
15. března

Inteligentně napsaná pohádka pro děti všeho věku.

Tesinka_Laufey
14.10.2018

Dahl opět nezklamal...Úžasný příběh, který dovede pobavit a zaujmout i dospělé. Líbí se mi i práce překladatelů.

zdazilek
19.09.2018

Knihu jsem koupila proto, že se můj synek jmenuje Jakub. Přečetla jsem ji a líbila se mi :) už se těším až si ji přečteme spolu.

MC87
19.07.2018

Přesně takhle si přestavuji knížku pro děti! Nechybí syrovost a opravdu netuším v kolika jiných pohádkách přijde hlavní hrdina o rodiče na osmém řádku knihy (a navíc po sežrání nosorožcem...)

Jakuba se poté ujaly jeho dvě tety s originálními jmény Bečková (ta tlustá) a Břečková (ta hubená) a poměrně solidně mu ničí dětství a berou ho jako svého otroka. Naštěstí se pomocí lehké magie vše v dobré obrátí a obě šílené tety budou následně přejety obří broskví a dobrodružství může začít...

Kniha má osobitý styl Roalda Dahla a stejně jako Karlík a továrna na čokoládu je plně přístupná i dospělému publiku. V případě dětí, mimo originálního příběhu,oceňuji i to, že si zajisté vytvoří pozitivní náhled na hmyz (Stonožník má jen 21 párů bot!)

otvorenakniha
03.05.2018

Pekná kniha. Smiešna aj smutná ale aj tak na koniec všetko dobre skončí.

Taťka Hraboš
19.01.2017

Klobouk dolů před autorovou nezměrnou fantazií a vypravěčským mistrovstvím, ale také před výkony obou překladatelů tohoto vydání (Kořán a Šrut). Děti byly na počátku trochu zaražené z hrozného osudu hlavního hrdiny, ale pak je knížka uchvátila, dokonce si zapamatovaly některé verše z básniček, které jsou součástí textu (zvláště básničky o tetách Bečkové a Brčkové byly v kurzu :-)).

Terka_Bohmova
30.12.2016

Bila to legrační knížka a žraloci bi si měli zkrátit nosi.

reader.007
25.05.2016

Docela nápadité a čtivé, ale fakt je, že mi ta hmyzí skvadra přišla místy trochu praštěná až otravná. Ale na jeden pokus se to dá. A abych nebyla úplně nespravedlivá: docela šikovně se autorovi podařilo vkomponovat i pár faktů o anatomii a způsobu života hmyzu. Škoda jen, že to v kontextu knihy vypadá, jako by si hmyzí hrdinové dělali srandu.

Doporučujeme

Halt v nebezpečí
Halt v nebezpečí
Poslední z bohů
Poslední z bohů
Moře nestvůr
Moře nestvůr
Město z kostí
Město z kostí