Jakub a obří broskev

Roald Dahl není jen světoznámým autorem próz pro dospělé, ale také jedním z nejoriginálnějších autorů knih pro děti. Po úspěšné knížce Karlík a továrna na čokoládu vydává nakladatelství Academia další jeho pohádkový příběh Jakub a velikánská broskev. Vyprávění o dobrodružstvích, která zažije malý opuštěný chlapec a jeho neobyčejní přátelé díky zázračné obří broskvi, je tak nabité fantazií a humorem, že je ocení čtenáři od šesti do sta let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12689/big_jakub-a-obri-broskev-CLC-12689.jpg 4.3215
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Academia

James and the Giant Peach, 1961

Kniha Jakub a obří broskev

Pert

Docela se mi to líbilo. Ale myslím, že jiné knihy od autora jsou lepší.

neolitka
22. lednaodpad!

Kdo četl Karlík a skleněný výtah zjistí, že Jakub a obří broskev je ve své podstatě ta samá kniha. Za mě je tato kniha bez nápadu a při četbě se děti vysloveně nudily.

ElikaS
07.07.2021

Knížky Dahla čtu se synem moc ráda, baví totiž, jak jeho tak i mě. Je to takové pěkné první fantazy. Knížku jsem poslouchali jako audioknihu, kterou namluvil Vojta Kotek a namluvil ji parádně. Hrozně ráda ho poslouchám a syna jeho projev také vždy zaujme.
Samotná knížka je opravdu vtipná, ale místy řeší i smutné a závažné věci, kterou jsou ovšem poddány tak, aby jim rozuměly i malé děti. Příběh je místy trochu brutální, ale podaný s citem, takže to nemám problém přečíst ani malému dítěti.
A jeden velký plusový bod pro knížki, syn hmyz nemá rád a hodně se ho bojí a po přečtení knížky nadšeně ukazoval na pavouka se slovy - Jee, hele paní Pavoučková :-)

Anička2011
28.07.2020

Super knížka. Fantazii se meze nekladou.

aydam
29.05.2020

Tohle nebyl pěkný příběh.

smazenaryba
05.03.2020

Skvelý nápad, podarený úvod a záver, ale veľmi mdlý stred, ktorý mimo dobrodružných eskapád neponúka výraznejší príbeh. Hodnotím hlavne na základe toho, ako kniha pri čítaní držala pozornosť detí. Najväčšími ťahúňmi boli samozrejme protivné tety, po ich odchode ďalšia podobne zaujímavá postava nenastúpila.

Spoiler. Pekne je to vidno na filmovej verzii, kde práve stred knihy bol mierne prepracovaný a "milované" tety nekončia zalisované v trávniku a objavujú sa znova aj vo finále.

Edit: Po čase pridávam bod. Na rozdiel od iných kníh a rozprávok si Jakuba a ďalšie postavy dievčatá veľmi dobre pamätajú a vždy keď niekde zazrú niečo, čo im knihu pripomína, zvýsknu od radosti. A to sa veľmi počíta.

Abukšákul
08.02.2020

Dětem se kniha líbila. Mě, jako rodiči ani moc ne. Nevím čím to, asi tím tragickým osudem chlapce, kde mu hned v prvním odstavci zemřou rodiče a ještě je barvitě vylíčeno jak to bylo strašné a lepšímu hodnocení nepřispějí ani tety a jejich výchova. Dávám 4 hvězdičky za kluky =)

FejKýý
01.01.2020

Pro děti dobré, mě už tento příběh ale nevzal.