tanja tanja komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Nechci se chlubit, ale odhalila jsem vraha driv nez inspektor Vinston :) :) knizku jsem zhltla za jedno odpoledne, velmi hezky napsany dej, zasazeny do uzasneho mestecka ve Svedsku

20.06.2022 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Kdyz dva delaji totez, neni to totez. Myslim, ze proto A.CH. napsala Oponu, aby uzavrela pribeh nejvetsiho detektiva. Vytahnout Hercula Poirota z hrobu se dost nepovedlo. Zdlouhavy rozjezd, netypicke chovani popularniho detektiva, chaoticke ukonceni. Myslim ze kdyby si spisovatelka vymyslela vlastniho detektiva, udelala by rozhodne lip. Davam dve hvezdicky za snahu

23.01.2021 1 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Chci být další sestra :-)

24.02.2020 5 z 5

Podivné zásnuby Podivné zásnuby Jayne Ann Krentz

Tak Amanda se vrátila s tvorbou zpátky do 19.st. Což já jen schvaluji, neb její historické románky zbožňuji. Tahle knížka je přesně podle mého gusta. Krásný mužný hrdina, samozřejmě se šrámem na duši a emancipovaná hrdinka s náručí plnou lásky. Dobrodružství, romantika, krimi zápletka a hlavně šťastný konec. A přiznávám, že jsem radši že se A.Q. zdržela mesmertických záhad :-) Za mě plný počet bodů a těším se na další

20.10.2014 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Velmi hezká, čtivá a tak trochu jiná knížka s dobrým koncem :-)

31.10.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nechápu, proč má tahle knížka tak nízké hodnocení. Mě se líbila moc.

26.04.2019 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Moc hezká knížka. Trošku jsem to obulela. Ale bude určitě patřit k mým oblíbeným. A jo, je to slaďárna, ale....

03.11.2017 5 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

Tak Fallon Jones má konečně ženskou. Musela jsem se prokousat celou hromadou romanticko-paranormálno-detektivních románů než k tomu došlo :-) Popravdě i tak si myslím že Až na dno ze série Zrcadlo volně navazuje na Sílu vášně ze série Paprsky snů. Je tam poprvé zmíňka o Isabelle V. Je jasné že serie jsou mezi sebou propojeny. Říkám si, zda má A.Q. na zdi namalovaný rodinný strom, aby nezapoměla kam který Jones patří. Knížka se líbila. A připouštím že ikdyž to paranormálno moc nemusím, čtení jsem si užila.

05.08.2015 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Na Netflixu jsem viděla seriál, což mě přimělo přečíst i knížku. Seriál se mi líbil, ale jako skoro vždy knížka byla mnohem lepší. Zařazuji tuto spisovatelku mezi svoji osobní "ťopku". SPOILER Zatímco v seriálu otěhotní bývalá milenka hlavního hrdiny Charmaine, v knížce do toho "spadne" hlavní hrdinka. A láska zvítězí :-) PS: moc, moc by jsem si přála mít domeček v právě takovém městečku

15.12.2020 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Moje první A.Ch. kdysi dávno. Pořád se k ní ráda vracím :-)

25.02.2020 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Tak za mě spokojenost. Myslela jsem, že tolik let po vydání posledního dílu téhle serie mě nebude kniha bavit, ale začetla jsem se s velkou chutí. Pravda, chvilkama to bylo trošku zdlouhavější, fakt jsem nepotřebovala vědět, kdo byl zrovna na pálce, kdo dal
touchdown a kolikrát, ale kniha je dlouhá přes 700 stránek, tak o čem jinak psát, že? :-) Knihu jsem si užila a znovu přečetla celou serii. O spackané korektuře se tu psalo mnohokrát, tak se nebudu opakovat. Snad jen že tolik chyb a nesmyslných vět jsem nikdy v žádné knížce pohromadě neviděla. Škoda

23.03.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Za me nic moc. Hlavni hrdinka pusobila dost nesympaticky, skoro az pitome. Tricetileta nanda, ktera si udela z 15-ti leteho kluka sveho zpovednika??? Cim presne ty chlapy zaujala.??? Co me uchvatilo, byl popis anglicke krajiny a jejich obyvatel

11.01.2021 3 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Moje první takhle dlouhá serie na vlkodlačí téma. Vetšinou se u podobných témat začnu nudit u třetí čtvrté knížky. Což neplatí o Mercedes Thompson. Díly jsem jela podstatě bez větších pauz a dala jsem to vše. Napínavé drama, žádná hluchá místa, romatika, dobrodružství, no teda až na tenhle poslední díl, byl trošku citově drsnější. Když zabíjejí lidské postavy, jemi to šumák, ale jak jde o zvířátka.... Doufám, že Patricia Briggs s Mercedes ještě neskočila :-)

27.02.2020 5 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Z Julinku bych dýchala :-)

19.02.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy je top!

01.11.2019 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Hezké, sexy, romatické

01.11.2019 5 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Ju, ja probulela pul knizky! Mazu na dalsi dil????

12.06.2019 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

SPOILER Za mě docela zklamání. Dalo mi práci se začíst, občast dost nezáživné. Nulové jiskření mezi hlavními postavami, hrdinka byla občas na facku. Měla všechno, peníze, výchovu, zázemí a přesto skončila v palačinkárně. Neustále prohlašovala, že ho nebalí, ale ve skutečnosti nedělala nic jiného. On se mi líbil víc, ale zlý bratr-dvojče? Dost klišé. Jsem typ, který dokáže přečíst knížku jedním dechem, ikdyby to bylo do tří do rána, to že jsem tuto knížku začínala na několikrát o něčem vypovídá

14.05.2019 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Moje první knížka od této autorky. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Humorné, lehké, sluníčkové čtení na sobotní odpoledne u kávičky s koláčkem. Jsem spokojena, těším se na další :-)

28.03.2018 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Po dlouhe dobe knizka, kterou jsem docetla a zacala zase od zacatku. Mila, vlidna, vtipna, dojemna, usmevna. Pravda, trochu mi lezl na nervy mindrak hlavni hrdinky ze sve sestry, ale jinak jsem si knizku uzila.

20.06.2016 5 z 5