tanecnica tanecnica komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Zajímavý zlom v ději. Těhotenství a s ním spojené opravdu nelidské (upíří) zážitky jsou čtivé, tato část mě dost bavila. Druhá část s příchodem dalších upírů a plánovaného boje s Volturiovými je dost zdlouhavá, při prvním čtení před x lety mě nebavila vůbec, teď to bylo kupodivu záživnější.
Ale stejně je celá sága skvěle vymyšlená a zaslouží si své místo v knížkách pro romantické duše.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Třetí díl je docela zdlouhavý a obsah se točí v kruhu (nebo spíš v trojúhelníku). Bella, Edward nebo Jacob, další upíři, smečka, škola, pořád dokola. V podstatě celkem nuda, jediné, co mě fakt bavilo, bylo vylíčení a zpracování legend a života smečky.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tenhle díl mě při prvním čtení moc nebavil, moc tam není Edward, že :-) Teď napodruhé po letech jsem si ho užila více, nostalgicky vzpomínala a vychutnávala...

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nostalgie na léto, proč ne. Knížka mě bavila i teď po letech, některé pasáže jsou sice už dost úsměvné, ale za to autorka nemůže, že stárneme. Myslím, že se jí příběh docela povedl, téma je super.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Kvůli téhle knížce jsem si z nostalgie přečetla celou ságu. Pěkně jsem si zavzpomínala, jak jsme to "žrali" :-) Knížky i filmy. Celá série se mi docela líbila i teď, nejsem ale už cílovka, takže to nebylo úplně ono. Nicméně tento nový díl mě celkem zklamal, četla jsem jej dlouho, nic moc. Přijde mi to dost dokola, bez nápadu...

09.02.2022 2 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Wow, tak tohle byla jízda. Knížka nešla odložit, přitáhne a nepustí, dokud se nedozvíte, o co tady jde. Vůbec jsem nevěděla, co od pro mě zcela neznámého polského autora čekat, a musím uznat, že jsem si sedla na zadek. Fakt doporučuji k přečtení.

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Super oddechovka. Moc jsem se bavila. Vtipné dialogy, slušný příběh. V rámci žánru super volba, autorka má svůj styl a standard a opět nezklamala.

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Pohádka, úplná. Děj je sladký, těžko uvěřitelný (hlavně celá zápletka o Notting Hillu), předvídatelný, to vše naroubováno do vánočního období... Přečíst se to dá, ale žádný zázrak se nekoná.

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Tuhle knížku mám moc ráda. Četla jsem ji už podruhé. Jestli hledáte milý vánoční příběh pro holky, je za mě tento ten nejlepší.

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Moje první kniha nového roku. Myslím, že jsem zvolila dobře. Příběh je plný romantiky, sexu, k tomu cestování a zážitky. Inspirace do dalších měsíců tohoto roku :-) Holky autorky spolu opět nezklamaly.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Za mě tento díl nic moc. Neurazí, nenadchne. Z Mlhy nad Shadow Sands jsem byla nadšená, za mě je to nejlepší Bryndzova kniha. Ale tento příběh mi přišel, že je o ničem. Nic se tam zásadního neděje, ani se nic nestalo v minulosti, přijde mi to jen jako příběh napsaný z povinnosti, kterému ale chybí nápad. Navíc gay tematika prochází celým příběhem velmi výrazně, nic proti gayům nemám, ale nepotřebuji o nich číst na každé stránce... Snad bude příští příběh lepší...

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak tohle se mi líbilo moc. Příběh je promyšlený, rychle odsýpá, knížka nešla odložit. Díky dvojčatům a strastem s náročným rodičovstvím jsou hrdinové lidštější, zdají se jako úplně normální lidé, kteří žiji mezi námi, známe je. A přitom prožívají neskutečné drama. Já jsem se opravdu bavila a konec mě dostal úplně, uf.

09.02.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný příběh, který zcela splnil mé očekávání. Původně jsem ho chtěla sfouknout za dva večery před Vánocemi a nakonec odolala a celý ho nahlas přečetla dětem. S nimi má Vánoční prasátko ještě větší kouzlo, knížka je úžasná, příběh poučný a perfektně vymyšlený. Opět se opakuji, ale Rowlingová je Paní spisovatelka. Pochvalu si zaslouží i ilustrátor, obrázky jsou takové, jaké v dětské knížce mají být - hezké, přehledné, líbezné, jediná škoda, že nejsou barevné, tohle mě opravdu mrzelo, zasloužily by si to...

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tenhle díl mě bavil ještě více než předchozí. Příběh je tedy dost přitažený za vlasy, tahle Popelka našla pět, ne tři oříšky... Ale vlastně, proč ne? I velké holky rády čtou pohádky...

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Romantika pro velké holky. Rozhodně nečekejte velké čtení, vzletnou literaturu. Ale jako odpočinek po práci je to na večerní čtení dobrá volba. V tomto žánru určitě jedna z lepších. Hrdinové jsou vtipní, příběh není úplně neuvěřitelný, více s danou anotací nečekám. Směle do toho, Valentýn je k tomuto příběhu jako stvořený...

09.02.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Ať se jmenuje, jak se jmenuje, ať si používá, jaký pseudonym chce... Tenhle chlap prostě umí psát. Knížka je drsná, téma neotřelé, ale přitom lidské. Klidně se to může stát, pro každého, kdo má děti, je to peklo na zemi. Určitě doporučuji k přečtení.

09.02.2022 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Perfektní jednohubka, moc jsem se bavila. Rowlingová prostě umí, napsat a vymyslet tolik informací o takové "blbosti" :-)

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Tohle byl tak sladké, že už to bylo moc. Myšlenka celého příběhu je perfektní, moc se mi líbí střídání časových os, ale i když mám ráda romantiku a dobré konce, tohle bylo i na mě moc prvoplánové. Je to škoda, protože příběh je moc hezký. Kdo ale má rád sentiment, romantiku a plánuje si u čtení utírat slzy, je to příběh jako stvořený pro něj.

06.05.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

S touto knížkou jsem se hodně prala. Zajímalo mě, jak vše dopadne, proto jsem knížku nechtěla odložit, ale forma mi nevyhovovala. Měla jsem poměrně dlouho chaos v osobách i prostředích, francouzská jména zmatku jen přidávala. Děj se táhnul, spousta věcí byla podle mě zbytečná, zdlouhavé popisy, myšlenky. Naopak některé zásadnější informace byly zmíněny v rychlosti, ztrácely se v obsahu. Je to škoda, protože děj sám o sobě byl vymyšlen výborně. Do dalších dílů série se ale pouštět nebudu.

06.05.2021 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Tohle mě bavilo. Příběh je moc hezký, uvěřitelný, nechybí romantika, ale není to blbé, přitažené za vlasy. Nudit se určitě nebudete. Navečer na vyčištění hlavy po práci je to ideální čtení.

06.05.2021 4 z 5