tandula tandula komentáře u knih

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Mám takové rozporuplné dojmy z této knihy. Četla se skvěle, připadá mi, že Adina opravdu žila tak 7 životů - co všechno stihla, kde byla, chlapi, večírky. Neuvěřitelný. První polovina skvělá, zajímavá a veselá. Druhá polovina - nacismus, komunismus - úplně mě to do té doby vtáhlo a nebylo mi z toho vůbec dobře. Co všechno musela zažívat a s čím vším se vypořádat. S pomyšlením na to, jak kniha skončí jsem dočtení knihy několik dní odkládala. Bylo mi to líto. Nikdo nemůžeme žít navěky, ale vůbec jsem neočekávala, že mě ta kniha tolik zasáhne. Každopádně by kniha měla patřit do povinné literatury k maturitě, protože tolik zajímavých faktů, postřehů a vhled do doby, to se jen tak nevidí.

11.04.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Snad můžu říct, že tato knížka patří mezi moje nejoblíbenější. Neobyčejný příběh, neobyčejný závěr. Jak jinak, na konci knihy jsem nezadržela slzy. Skvělá kniha.

30.11.-0001 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Skvělá...brečela jsem u ní a posmrkala asi 8 kapesníků...jako u většiny Remarquových děl.

Osm Osm Radka Třeštíková

Zajímavá zápletka, postavy promyšlené do posledního detailu. Hodně mě to chytlo, přečtené za 2 dny. Určitě doporučuji a klobouk dolů autorce. Za mě skvělý.

10.03.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrika Hartla jako spisovatele i osobnost naprosto miluju, takže prostě nemůžu dát míň, než 5 hvězdiček. Ale. Příběh mě zaujal mnohem, mnohem míň, než Erotikon (jeho první knížku jsem zatím nečetla), takže jsem byla celkem zklamaná. Erotikon se mi líbil strašně moc. Do Okamžiků štěstí jsem se pořádně začetla až na konci Jáchyma, kterým jsem začínala. A byla jsem hrozně zvědavá na druhou část - jak to autor zvládne, aby do sebe časové linie a události seděly. Zvládl to perfektně. Naprosto rozumím tomu, když říká, že to byla makačka na bednu, a že se z toho málem zbláznil, protože tohle napsat, je docela výzva.

05.12.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Tak vám zase nevím...před pár dny jsem dočetla svou prvotinu od Nesba, Pentagram, předevčírem Spasitele. Asi jsem od toho očekávala něco víc, ale jako by se Nesbo snažil toho "víc" nabídnout až moc. Přitom v jednoduchosti je síla. Jak už je napsáno v komentářích pode mnou, taky mi vadil "filmový" styl psaní, ála filmové střihy. Mám rozečtený určitý děj, který je napínavý, a autor přejde do úplně jiné pasáže, kde se musí člověk zorientovávat a chápat, koho tím myslí a co se děje zase jinde. Přitom dobrá detektivka se má podle mě číst jedním dechem, bez zbytečného rozptylování. I těch vražd tam bylo až moc. Celkově to na mě působilo zmateně, i když musím autora pochválit, že vše do sebe krásně zapadalo. Nicméně dávám z důvodů výše uvedených tři hvězdičky. Na lepší hodnocení to podle mě není.

07.02.2014 3 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Nepříliš dlouhá kniha, ale o to větší má spád. Líbí se mi, že autor do knihy pro lepší představu připsal i historické okolnosti. Neuvěřitelný příběh.

01.10.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nenapadají mě slova, která knihu dokážou správně vystihnout, takže jednoduše napíšu, že je to krásná knížka. Ráda si ji přečtu znova.

03.08.2014 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Já Vám nevím....vůbec jsem se do té knížky nemohla začíst a jakmile jsem začala na chvíli přemýšlet o něčem jiném, ztratila jsem pojem o tom, co se v těch pár řádcích stalo (což se mi běžně nestává). Odložila jsem ji asi po 140 stranách...

23.02.2011 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

první kniha, kterou jsem od Agathy četla a moje nejoblíbenější od ní. Díky této knize jsem začala číst i další Agathiny knihy..:)

Zelená míle Zelená míle Stephen King

úžasná knížka i film...obojí mě vždycky dokáže rozbrečet...a koho asi ne, že?? :)

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Hned jsem si Carla i Asada zamilovala. Vypadá to, že z nich budou sehraní kolegové se správnými průpovídkami. Snad jako každá (severská) detektivka se kniha četla sama. Hned se jdu pustit do druhé knihy - Zabijáci, a jsem zvědavá, jestli životní příběh Carla a Asada (podobně jako u Jo Nesba) bude navazovat.

20.07.2014

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Moc mě to mrzí, ale musím knihu odložit. Vůbec jsem se do ní nedostala, a momentálně jsem už asi na 20 stránkách v zajetí vánočního představení. Asi jsem si vybrala špatnou dobu, protože si Irvinga hrozně vážím, zbožňuju jeho Rok vdovou, ale tahle kniha mě už od začátku ničím nedostala, a já se stránkama prokousávala. Určitě to ale znovu zkusím někdy příště.

11.06.2014

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Knihu jsem dočetla asi před týdnem. V tu dobu bych dala 4 hvězdičky, kniha mi připadala hrozně zdlouhavá. Do teď mě ale tenhle příběh provází, a pořád přemýšlím nad tzv. butterfly efectem a nad dějem knihy. Dávám 5 hvězdiček, protože u Stephena Kinga je jistota, že nic nepíše jen tak zbytečně. Chce, aby čtenář spolu s ním opravdu pronikl do děje a prožíval vše s hlavní, nebo s ostatními postavami. Brilantní, no ne?

02.02.2014 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Výborná detektivka. Mrazivá jako prostředí, ve kterém se odehrává. Od několika kapitol jsem se nemohla odtrhnout, u několika kapitol jsem byla natolik vtažena do děje, že jsem prožívala i strach. Zajímavé zakončení. Po vrahovi jsem v mysli pátrala stejně intenzivně, jako hlavní hrdinka. Proto jsem na závěr byla překvapená. Dávám pět hvězdiček.

29.08.2013 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Knížku jsme si půjčila v knihovně jako oddychovou četbu na léto - že můj mozek konečně vypne od školy, od odborných knížek, atd. Když jsem si ještě k tomu na přebalu knihy přečetla, že autorku můžeme řadit do kategorie nelaciných autorů, že se za ni nemusíme stydět, že nemá ráda klišé knížky, atd, říkala jsem si, že to možná může být docela dobrá kniha. Bohužel mi přišlo, že je to typická klišé knížka. Nemůžu si pomoct. Tak od ani ne poloviny knihy jsem věděla, jak to skončí, jaký to bude mít průběh.... Ale jako s oddychovou knihou jsem spokojená, musím autorce přiznat, že jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a necelých 400 stran jsem měla přečtené ani ne za 2 dny. Ale ať o sobě netvrdí, že její knížky jsou "jiné".

30.08.2011 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

tak jsem knížku konečně asi po 14 dnech dočetla. Spousta lidí mi říkala, že začátek je nudnej, a že mi bude trvat dlouho, než se přes něj dostanu, ale mě na knížce nepřišlo nudný vůbec nic. Nakonec jsem přeskakovala jenom část, kde Sophie je u R. Hösse, to mě nebavilo.
Taky si říkám, proč se knížka vlastně jmenuje "Sophiina volba"? Původně jsem si myslela, že o tý "volbě" hlavně bude knížka, ale jelikož je až na konci, a shrnutá asi do půli stránky, tak nevím...

29.07.2011

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

budu opakovat pár komentářů, který už tu jsou...je to první detektivka, kterou jsem od Agathy četla a díky ní jsem si přečetla i spoustu dalších. Navzdory tomu pořád právě tuhle považuju za nejlepší, nemůžu si pomoct.

20.01.2011 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Souhlasím, že je to jeden z Irvingových nejlepších románů a taky bych ho klidně dala na stejnou příčku, jako Svět podle Garpa...knížku jsem zhltla jedním dechem a ani na chvíli mě nepřestala bavit...líbilo se mi, jak byla každá postava dopodrobna (někdy ale až moc dopodrobna) zpracovaná. Zajímavě promyšlená kniha...

15.12.2010 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

mám ráda tématiku 2. světové války a koncentračních táborů...kniha se mi moc líbila a v nejbližší době se chystám na další podobnou - "Ve 14 sám v Osvětimi"