tabaluga tabaluga komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Příběh Cheryl,které se po smrti matky otočil život o 180°. Zničila si manželství s mužem, kterého milovala a cítila se naprosto vykorenenena ze své rodiny, ze které vlastně nic po smrti matky nezbylo. Cheryl se vydává na cestu, kde nachází sama sebe. Musela mít obrovskou odvahu a pevnou vůli, jelikož ujít tolik kilometrů bez ochrany a pomoci to si neumím představit i když někdy by se měl člověk spoléhat jenom sám na sebe..hned bych se tam vydala taky jenom abych viděla ty krásná jezera a tu přírodu.:-)

01.05.2019 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Parádní detektivka s mou oblíbenou dvojici vyšetřovatelů. Četlo se to rychle a z popisu místa mi běhal mráz po zádech. Ocitnout bych se tam nechtěla. Jen je mi líto, že to dopadlo takto. Chlapec musel mít v hlavě strašný zmatek a nevím jestli se po tolika letech dokáže napravit ta chyba jedné noci...

20.12.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Napínavá kniha, četlo se to jedním dechem. Upřímně řečeno mne ani do poslední chvíle nenapadal skutečný pachatel. Motala jsem se v tom stejně jako hlavní hrdinka. :-) a čekala jsem lepší happy end

25.06.2023 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Další osudy Hermíny a Stefanie. Kniha se četla moc hezky. Hermina je na svatební cestě a Stefanie se ocitá v místě nového domova, které mělo být šťastné pro ni a jejího zemřelého manžela. Opět se děvčatům ten život pěkně zamotává. Stefanie mne zde ale překvapila již svou rozhodností. Možná to bylo tím, že se konečně spoléhala sama na sebe. Intriky, zakázána láska, pokus o vraždu, napětí...

03.04.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Taková jednohubka:-) je škoda, že člověk má již film tak zapsaný v paměti, že přesně ví, co se bude v knize odehrávat. Škoda, že tam nejsou ty postavy trochu více rozebrány, co si myslí, proč si to myslí, takto mi to přišlo v podstatě jako přepis filmu bez nějaké přidané hodnoty navíc. Ale četlo se to moc dobře, až mne to navnadilo k puštění samotného filmu. Filmy podle Marie Poledňákové nikdy nezklamaly.

15.02.2023 5 z 5

Moc krásná kniha, plná emocí ať už těch pozitivních nebo těch negativních. Člověk by neřekl, že za splněním snu může být tolik bolesti. Pan Krejčík je opravdu čistá duše a proto bych mu moc přála, aby se mu jeho sen opravdu splnil. Jen tak dál:-)

08.01.2023 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Kniha svůj účel splnila, chtěla jsem si přečíst knihu, u které se odreaguji a tato to splnila na 100%.nektere povídky byly opravdu vtipné.. Paní Pogodovou mám jako herečku ráda.

21.09.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Z této dvojice autorů jsem naprosto nadšená, sice jsou knihy obsáhlejší, co se týče počtu stran, ale za mne jedine dobře. Kniha byla napínavá a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, nešlo se od ní odtrhnout. Další díly se mi zdají už i vice propracované. Za mne mohu opravdu doporučit...

12.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nečtu sérii popořadě, takže mi možná nějaké souvislosti unikly, ale jakože nejsem velký čtenář kriminálek, tak tato se mi velmi líbila. Napínavé od začátku do konce a o skutečném vrahovi jsem do rozuzlení neměla poněti.nekdy jsem měla problém si tedy něco představit, ale na prožitku z knihy to neubralo:-)

17.01.2020 5 z 5

Dlouhá cesta lásky Dlouhá cesta lásky Janette Oke

Misie odjíždí se svým manželem od své rodiny a začíná nový život...neumím si představit, že bych byla takto schopná se od rodiny odstřihnout a odejít za snem svého manžela bez ohledu, zda je ještě někdy uvidí. Byla to silná osobnost...mile pohodové čtení, historie osídlování západu..

01.01.2020 3 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Takové lehké pohodové čtení o osidlovani Divokého západu, kde není tak důležité, co si myslí srdce, ale hlavním cílem je přežít. Osud Marty neměla jednoduchý, ale měla štěstí, že potkala právě Clarka a rozvinutí se vzájemných sympatií byla už jenom taková tresnicka na dortu. Určitě mám v plánu přečíst si i další díly, abych věděla jak se hlavním postavám podařil ustát těžký život na Západě.

06.11.2019 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Dobře napsaná detektivka:-) bylo to napínavé čtení, dva případy zdánlivě bez žádného propojení a nakonec... Ještě k tomu psáno českou autorkou a to beru jako velké plus.

05.11.2023 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Příběh policistky ze Scotland Yardu, která se plete do vyšetřování místních policistů. Čtení to bylo napínavé, i když to, jak jsem ji dlouho četla tomu neodpovídá. Pachatele jsem netipovala a z konce jsem byla zklamaná. Kate jsem přála najít štěstí, ale bohužel se vše vyvinulo jiným směrem. Doufám, že někde v dalších dílech to snad vyjde:-) způsoby vraždy byly pro tak mladé dívky kruté.

19.03.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

To tedy byla jízda... Možná dosti prekombinovane, ale každopádně konec za mne neočekávaný:-)

05.12.2022 4 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Dávám vysoké hodnocení, protože film opravdu mám moc ráda. Ale čekala jsem, že v knize bude více myšlenek a lépe vysvětleno, co se komu honí hlavou. Takto mi to připadá pouze jako prepsaný text filmu. Pokaždé jsem si ten film představila, což je trochu ochuzeni čtenáře o jeho vlastní představy. Ale psané ctivě a svizně:-) oddechove čtení

06.01.2022 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Po negativní recenzi od známého jsem se opravdu rozhodovala, zda knihu budu číst, ale když už jsem ji půjčila z té knihovny... A nelituji:-) mne to tedy nadchlo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a pořád jsem čekala, jak to dopadne.. Poutníka jsem si oblíbila, ale Saracen mne svým příběhem také oslovil a říkám si, mohlo by se to stát? Co my víme, co je mezi nebem a zemí. Myslím, že mohu tedy říci, sto lidí, sto chutí a to platí i o knihách.

24.10.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Uf, to tedy bylo... Děkuji za tuto knihu, nikdy jsem nechápala, jak se takové věci můžou stát, ale už to chápu.. On ji opravdu miloval jen svým zvrhlým způsobem. A ten jazyk, jakým byla kniha psaná. No prostě skvost:-) ale bylo to pro mne opravdu těžké čtení.

04.04.2021 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha na mne působila zmateným dojmem.. Ani po docteni z ní nejsem moudřejší. Líbil se mi pohled do zákulisí jednoho ze sportů, který jsem si oblíbila v období, kdy Gábina jezdila. Biatlonem jsme v té době opravdu žili a je až neskutečné, co všechno dokázala. Byla takový český fenomén a myslím si, že se nemá, za co stydět i kdyby dokázala o polovinu méně. Vztahy v týmu mne opravdu překvapily a divím se, že se takové dusno neodráželo na výsledcích. Holt profesionálové:-) jedine, co mne překvapilo, byly její pochyby o svatbě s Petrem Koukalem, když se podíváme dnes, jak se věci mají, možná měla dát na první pocity. Ale tak každá věc v životě nás posila nějakým směrem a já Gabině přeji, aby se jí v životě dařilo at uz jako vrcholové sportovkyni, matce, přítelkyni, dceři nebo obyčejné ženě...

26.03.2021 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

(SPOILER) Krásné čtení, objem mi nevadil, jen ten konec mne tedy rozčaroval. V podstatě nevíme nic o tom, co se stalo s hlavní postavou. To si můžeme jako čtenáři pouze domýšlet. Ale Sugar jsem fandila, ona si to povolání nevybrala a snad chytla šanci pořádně za pačesy:-D

24.01.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se mi moc líbila, byla pro mne od dechová a při některých pasážích jsem se vážně zasmála, což v dnešní době kvituji. Jsem rada, že jsem si na knihu v knihovně počkala, stalo to za to:-) líbí se mi styl psaní pana Hartla, spoustu postav a promyšlené, jak se jednotlivé linie proplétají. To oceňuji:-)

05.11.2020 4 z 5