Szekynka Szekynka komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

No, nevím.....

V první řadě klobouk dolů nad tím co Gabča dokázala. Rozhodně jí nikdo nemůže upřít bojovnost a nic z toho co se jí podařilo. Byla skvělá a to jí nikdo nevezme. Vždycky bude mít můj obdiv. Z neznáme dívky se vlastní vůlí vypracovala a stala se královnou biatlonu. Ale,.....tahle kniha je výstřel špatným směrem....

Uvědomuju si, že každý vrcholový sportovec nemá jen super období, ale během kariéry si určitě nejeden projde peklem,.....možná i větším. Přijde mi, že dát takto "na prdel" českému biatlonu není úplně na místě. Kdyby kniha byla o jejím životě a boji s nemocí, to bych chápala. Možná by bylo i inspirující, kdyby někdo jako ona popsal možná úskalí vrcholového sportu. Mohla být vzorem, jak se s něčím takovým vyrovnat. O tom, ale knížka není i když se tak na první pohled tváří. Prvních 150 stránek se neděje nic podstatného. Zbytek knížky je kydání hnoje na takřka všechny v jejím okolí. Je úplně jedno, že o někom napíše jedno pozitivum, když druhým dechem dodá deset věcí co byly špatně.

Řekla bych, že manžel je víc než šikovný badmintonista, úspěšný manažer, manipulant a člověk co dokáže poznat dobrou příležitost. Z jeho strany dobře načasované vydání knih a povedený marketingový tah. Ze strany Gábiny zklamání. Mohla být českou legendou, obávám se že teď jsou její úspěchy zastíněny touto " knihou". Soukalová a Koukalová jsou pro mě dvě jiné ženy. První...žena s vůlí vytrvat. Druhá.....zmanipulovaná hadrová panenka bez názoru.

Ke stylistice: nápadité číslování stránek, divný styl psaní a obálka? Za mě velká slabota, která neosloví.

20.04.2018 odpad!

Reportér Reportér Sandra Brown

♥ LUXUS ! ♥ ....Kniha mě nezklamala! Autorčin styl psaní mě vždy vtáhne do děje a prostě mě baví. Bylo jednoduché vžít se do postav a knihu takřka zhltnout. Příběh má zajímavý námět, nechybí tajemství, napětí, romantika a nečekané rozzuzlení. Za mě bravurní dílo s geniálně propracovaným závěrem.

V knize se mi líbily vstupy s Flořina deníku, vlastně bylo mi Flory líto. Jednoduše žena zamilovaná do chlapa, tak bezhlavě, že kvůli němu obětovala a dělala vše. Nicméně na rozdíl od Carla měla srdce.....

02.03.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Autorka mě vtáhla do děje a prakticky s každou kapitolou stupňovala napětí. Postavu Emory a pana záhadného jsem si hned oblíbila. V knize není nouze o zvraty, nečekaná odhalení, vše je okořeněno romantickou zápletkou. Od začátku jsem měla podezření na vraha a skoro i úspěšné, ovšem kniha je napsána tak dokonale, že jsem se netrefila. Vlastně ani za mák bych neřekla, že vrahem je ________. Za mě určitě doporučuji ! ♥ ♥ ♥

21.02.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Knihu jsem začala číst na doporučení a jsem, zato ráda . Minier má skvěle promyšlené postavy, na rozdíl od ostatním se mi líbí postava Servaze, který není popsán jako nesmrtelný superman, naopak má své chyby a daří se mu občas i díky štěstí. Celá jeho postava mi přijde uvěřitelnější než spousta jiných „vyšetřovatelů“ od jiných autorů. Na to, jaká je kniha bichle, čte se opravdu lehce, autor umí vtáhnout do děje. Líbí se mi, že kniha má jeden hlavní příběh ale zároveň setkáním Juliena a Martina zasadila semínka úplně jiného příběhu. Nejde nedat 5 hvězd stejně tak jako nejde nechtít číst další díl

Tma Tma Bernard Minier

Za mě o něco lepší než první dva díly (Mráz a Kruh), a to podotýkám, že ty nebyly vůbec špatné! Líbí se mi jak je oddělený příběh Christine a Martina a líbí se mi jak jejich cestičky postupně vedou k sobě, kniha je opravdu dobře napsaná a promyšlená. Za mě výborná detektivka.

21.04.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Pro holčičku, která chtěla být kdysi veterinářkou asi není lepší knížka ♥♥♥. Tuhle knihu jsem četla na doporučení a jsem za to fakt ráda. Normálně bych se k takové četbě asi nedostala, ale byla jsem z ní unešená. Některé příběhy mi vehnaly slzy do očí, některé pro změnu vyčarovaly úsměv na rtech. Stávalo se mi, že sem se nad stránkami smála tak moc až sem brečela, naprosto geniálně napsaný. Opravdu krásná knížka plná lásky ke zvířatům, přírodě a k životu. Nikdy se mi nestalo, že bych nějakou kapitolu četla víckrát, ale tady ano. Třeba tu o tom jak chlapík zmastil každý název, jak hlásil že jeho zvíře má semolínu a Harriot: "Aha vy myslíte salmonelózu“ :D nebo tu jak šel značně ovíněný odrodit telátko :D:D. Opakovaně knížky nečtu, ale u téhle bych řekla, že se to stane.

10.03.2020 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Říkám si, že mi není jasné, proč má kniha tak slabé hodnocení? Ale asi 100 lidí, 100 chutí. Když jsem tady četla ty vaše recenze, musím souhlasit, že knížka byla plná sladkých klišé, ale díky tomu že byla celá zasazená do vánoční atmosféry dokázala jsem to pochopit. Vlastně mě se „Vánoční tábor“ líbil opravdu moc, nevím možná je to i tím, že vzpomínám na ty hezké věci, co se dělat dřív. S tím, jak vypadají Vánoce v posledních letech (beze sněhu a nedá se postavit ani sněhulák, ani sáňkovat ani dělat anděly do sněhu), tak o to víc mi přišla knížka kouzelná. Vlastně mi vyvolala úsměv na tváři a donutila mě zavzpomínat. Autorka brilantně popsala vánoční prostředí chaty a vtáhla mě do děje. Moc se mi líbila scéna, kdy si měla Haley vybrat vánoční stromek a Jeff si myslel že chce ten krásný, Její rekace: Ne ten, ne. Tenhle! A ukázala na žalostný stromeček vedle něj, který vypadal jako vánoční katastrofa. Jeff se zasmál a věnoval jí nevěřícně pohled. „Tenhle chceš? To není vánoční stromek. To tu jen tak vyrostlo“ :D:D:D Já si tentokrát 5 hvězd neodpustím.

10.01.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

S předchozích recenzí jsem tušila, že bude kniha hodně sladká, ale vůbec mi to nevadilo. Právě naopak byla to příjemná změna žánru, kterou jsem potřebovala :)

Celá myšlenka knihy se mi strašně moc líbila, asi to bylo tím že pro mě mají i v dnešní době dopisy obrovské kouzlo. To, jak Braxton Jemmě dávkoval příběh jejich života a přibližoval se k jejímu srdci bylo propracované a výborně do knihy zakomponované. Já ještě stále věřím, že něco takového může každá z nás najít, proto mě asi kniha tak zasáhla. Zkrátka kniha je stejně tak kouzelná jako její obálka.♥

25.06.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nechala jsem se unést a žádné WOW se nekonalo. Musím si zapamatovat, že nálepka Bestseller dobrou knihu zkrátka nedělá !!

Celkově jsem od Kříďáka čekala mnohem víc….Pozor Spoiler!! Co bych knize uznala jako plus je obálka, nápad na kterém autorka stavěla a docela chytlavý začátek.
Mínusů má, ale mnohem víc. Prvních 40 stránek bylo fajn a stále jsem čekala, že se bude příběh rozvíjet, spojovat a nakonec vygraduje. Co jsem ale nečekala a vůbec se mi nelíbilo, byla absolutní překombinovanost, která hlubší smysl postrádala.
Autorka hodila do éteru několik událostí, u kterých jsem doufala, že budou mít nějakou návaznost. Jako smrt Murpyho, Seana, Dráťáka a Kolotočenky. V závěru to vše byla pouze shoda náhod a svým způsobem se kamarádi pozabíjeli navzájem a psa omylem otrávila matka.

Závěr, kde vlastně vyplulo napovrch, kdo vzal hlavu mi přišel hodně zcestný, možná to autorka myslela dobře, ale mě to tak tedy nevyznělo. To, že nebyl nijak očištěn p. Halloran mě zklamalo.

05.11.2018 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Sice moje kdysi povinná četba, ale o to větší překvapení že kniha je vlastně PECKA! Kombinace suchého humoru, zvláštní mluvy Saturnian a příjemného čtení.

06.03.2018 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Tahle knížka se mi v knihovně válela hrozně dlouho, kdysi když sem přišla na kouzlo Sandry Brown mi uživatelka georginaa doporučila tuhle knížku, sice jsem si jí koupila, ale obálka se mi natolik nelíbila, že sem tenhle poklad dlouho přehlížela, a dělala jsem sakra velkou chybu. Autorka prostě umí stejně jako Sandra ????. Kniha mě vtáhla už od začátku, strašně moc se mi líbilo prostředí a svět ve kterém Fee žije. To, že autorka dokázala knihu obohatit o výcvik hafanů bylo naprosto boží. Celou smečku Newmanna, Bogarta, packa a Jawse jsem milovala. Co se týče vztahu Fee a Simona, sice naprostá klasika, ale líbilo se mi, že to bylo víc živočišné než přeslazené.

Za mě naprostá bomba, ve které se snoubí vážně všechno strach, minulost, láska a psí hrdinové ♥

20.07.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Uff to byla síla. Musela jsem se do čtení hodně nutit, ne proto že by kniha byla špatná – právě naopak, ale bylo mi ze čtení toho, jak jsou lidí zlý do breku. Nejednou jsem při čtení popotahovala a bojovala se slzami a přiznávám, že sem tenhle boj několikrát prohrála. Moc smutný a krásný příběh. Já jsem sice kočičkářka :), ale psy mám moc ráda taky. Knížka se četla skoro sama. Líbilo se mi, jak je to opravdu celé psané Gumpovou psí mluvou :), možná působí styl psaní trošku kostrbatě, ale do tohohle příběhu to prostě zapadlo. Trochu mě zaskočilo, že kniha má v závěru pouze 80 stránek, ale stály za to. ♥ Jo a ještě chci zmínit, jak jsem byla unešená z Ilustrací v knize se fakticky povedly a autorka udělala kus práce.

V dnešní době je smutné, jak je pořád někde slyšet a vidět, co my lidi jsme schopní němým tvářím, které nás bezmezně milují udělat, bohužel se to ale děje dnes a denně, tenhle příběh bral za srdce, a to asi nebyl ani zdaleka tak nejhorší.
„Vy lidi ve svým světě žijete neustálým vyměňováním, každý den vyměňujete, papírky za jídlo, papírky za věci, za všechno, a někdy mám pocit, že je vyměňujete i sami za sebe.
My psi nežijeme život vyměňováním, my totiž když si vybereme, tak už nevyměníme. Je to takový zvláštní pocit u srdce, přichází s důvěrou, a když tu důvěru v nás člověk jednou zaseje, tak ani bolest, ani zklamání, ani mlácení nám lásku k tomu člověku nedokáže vzít. My prostě nevyměňujeme. – VELKÁ MYŠLENKA ♥

Zkrátka co se snažím říct, mějme ty naše ušáky rádi, vždyť oni by pro nás dýchaly a zaslouží si to!!! ♥♥♥

31.12.2019 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Tak mám za sebou Šamana a Lékařku. Nemůžu tvrdit jako většina, že by byla lékařka slabší, mě byl její příběh docela blízky, stejně tak jsem si ale zamilovala Šamana. Tím, že autor zasadil knihy do úplně odlišných dob a prostředí nedají se myslím knihy úplně porovnávat. Za mě měly obě něco do sebe.

25.09.2019 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Knihu jsem četla na doporučení, na které nedám dopustit, zatím mě nikdy nezklamal.
Šaman mě opravdu bavil. V knize se snoubí velká mozaika vzájemně se proplétajících osudů a příběhů. (Na začátek na mě trochu moc jmen, ale v závěru mi to ani nevadilo). Příběh vypráví o rozmachu USA, indiánech, pohledu lékaře na svět a společnost, vývoj medicíny a využití v občanské válce, soužití různých náboženských vyznáních a osudech Colových. Příběh obou Robů mě chytnul od začátku. Pro mě parádní čtení, ke kterému se možná ještě vrátím.

01.09.2019 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Opět luxusní detektivka z pera americké autorky. Její styl mě prostě oslovuje, s každou další knihou víc a víc. Původně jsem si říkala, že třeba takový Reportér se mi líbil víc, ale s čtením dalších stránek se můj názor měnil. Tato kniha je jiná než její předchůdkyně, POMSTA je napsána řekla bych promyšleněji.
Úplně nesouhlasím, že motiv mohl být víc osobní, podle mě osobní byl. Dokonce byl, tak dokonale promyšlený, že možná to je důvod toho nedocenění. Každý z nás rád tipuje a hlavně se trefuje kdo je "kozel zahradnik", myslím že tady jsme byli bez šance a to se mi líbilo.
Není podle mě tak s podivem tento motiv. Vždyť lidi přece kvůli penězům dělají všemožné věci.
Romantická zápletka mě tentokrát oslovila, ale trochu jinak než třeba Reportér a Skyrté zlo. Ve zmíněných knihách je popisováno, jak se do sebe postupně zakoukávají. Tady to byl přesný opak. Vlastně to, že k něčemu došlo se oznámilo jen tak mimo řečí (tahle změna se mi líbila).
Autorka i po napsání strhujících knih stále neztrácí svůj styl. Píše promyšlené příběhy, šokuje dramatickými zvraty a dokáže čtenáře strhnout. Prostě TOP čtení.

11.03.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

02.03.2018 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

za mě super kniha, ani jsem od ní tolik nečekala, ale opravdu se autorce povedla. Sice jsem tušila kdo je vrah velmi brzo, ale sem tam mě dějová linka odvedla na jinou "stopu". Kniha se pěkně četla a příběh mě vtáhnul.

29.05.2023 5 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Trochu klišé, ale zrovna takovou knížku jsem potřebvala :)

22.06.2021 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

(SPOILER) Sice jen o kousek ale za mě bezkonkurenční díl, na který jsem se těšila celou dobu, co jsem věděla, že Rhage a Marry mají svoje pokračování . Rhage a jeho „dráčka“ jsem si oblíbila už v jeho prvním díle. Je pravda, že děj je totálně předvídatelný a ve chvíli kdy víte co řeší za vztahové drama a ve chvíli, když se na scéně objeví Bitty je zřejmé, jak to dopadne, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo i když bylo jasné, jak to bude, hrozně moc mě bavilo příběh číst a sledovat, jak k tomu autorka dospěje. Scéna s Bitty a dráčkem, kdy povídá, že ho drbala na bříšku a jemu se to líbilo mi utkvěla v hlavě a z celé knížky bych jí vyhlásila za nejvíc roztomilou ♡.

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Milostné rošády byla první kniha, kdy jsem se seznamovala s autorem a jako… dostala mě ????. Tak dobré povídky jsem dlouho nečetla. Povídky jsou originální s téměř neuvěřitelnou zápletkou. Například hned první povídka o Oswaldovi a jeho zážitcích z pouště byla parádní a v takovém duchu to pokračovalo dál. Opravdu povedené povídky, ve kterých nechybí fantazie, brilantní zápletka a humor. Už teď musím říct, že si musím přečíst knihu Můj strýček Oswald ♥

02.03.2020 5 z 5