Szekynka Szekynka komentáře u knih

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Zasazení příběhu do prostředí Francie v 19. století se mi líbil. Knize to dodalo správnou tajemnost a romantickou kulisu. Původně jsem myslela, že půjde o klasickou nudou červenou knihovnu, byla sem ale překvapená z dramatu a napínavosti příběhu. Bojuju trochu s tím, zda se mi líbila spíš knižní nebo filmová verze.

02.10.2019 3 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Na knihu jsem se těšila, ale tak nějak z ní nemám žádnou emoci. Čekala jsem od ní víc.

02.10.2019 2 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Skvělá knížka, která mi pomohla utřídit si myšlenky a udělat si v hlavě trochu pořádek. Kniha rozhodně člověka motivuje k tomu, aby se na věci díval i z jiného pohledu. Ukazuje čtenářům, že všechno není jen černobílé. Dalo by se říct, že odbourává strach – jehož jsme častými zajatci. Ukazuje, že stačí věřit a jít svým snům trochu naproti a život může najednou vypadat úplně jinak.

02.10.2019 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Tak mám za sebou Šamana a Lékařku. Nemůžu tvrdit jako většina, že by byla lékařka slabší, mě byl její příběh docela blízky, stejně tak jsem si ale zamilovala Šamana. Tím, že autor zasadil knihy do úplně odlišných dob a prostředí nedají se myslím knihy úplně porovnávat. Za mě měly obě něco do sebe.

25.09.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Do čtení jsem se hodně nutila. Fakt že jsem knížku louskala víc jak týden asi mluví za vše. Po tomhle díle mě Bryndza začal nudit do další jeho tvorby už nepůjdu.

11.09.2019 2 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Knihu jsem četla na doporučení, na které nedám dopustit, zatím mě nikdy nezklamal.
Šaman mě opravdu bavil. V knize se snoubí velká mozaika vzájemně se proplétajících osudů a příběhů. (Na začátek na mě trochu moc jmen, ale v závěru mi to ani nevadilo). Příběh vypráví o rozmachu USA, indiánech, pohledu lékaře na svět a společnost, vývoj medicíny a využití v občanské válce, soužití různých náboženských vyznáních a osudech Colových. Příběh obou Robů mě chytnul od začátku. Pro mě parádní čtení, ke kterému se možná ještě vrátím.

01.09.2019 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Věčná klasika, tohle snad nemůže ani mít míň než 5 hvězd :)

01.09.2019

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

hmmm....knížka se mě osobně hodně dotkla. Možná i proto jsem ji "slupla" za jeden den. Celý příběh a podmínky, ve kterým Malay žila mi hodně ležely v hlavě, asi nám to přijde nepředstavitelné žít v takových podmínkách a číst o obchodování s bílým masem, smutný ale je, že se to opravdu děje. Jediné co bych trochu vytkla bylo velké množstí náhod, ale zase si říkám, že cesty osudu jsou občas takové, proto nechám 5 hvězdiček :).

Jo a ještě dotaz? Proč ta paní na obálce nemá ty oči barvy zlata a padajícíh hvězd? :)

01.09.2019 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Kniha má bez debat silnou myšlenku. Příběh plný emocí, ztráty, naděje a touhy žít. Bohužel místy mi přišla knížka zdlouhavá a o ničem. Knížku jsem si nijak zvlášť nevychutnal. Čtení mi kazily pasáže popisující věci okolo jachty. Měla jsem pocit, že se právě prokousávám jachtařským oběžníkem. Pro mě, jako suchozemce, to bylo zdlouhavé a nudné. A i když se ráda dozvídám nové věci, v tomto případě mě všechny ty obdobné výrazy prostě rušily. Ale chápu, že pro ucelenou představu o celé situaci, mají v knize své místo.
Každopádně klobouk dolů, jak to Tammi zmákla.

30.08.2019 2 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Sem si říkala, že je docela škoda, že je vrah už půlky knihy jasný, ale zas na druhou stranu aspoň to tentokrát vzala z jiného pohledu a mohla zakomponovat co se mu v té choré hlavě honilo. Nicméně, člověk si myslí, že už ví všechno a ona tam zase na závěr vybombí překvapení jako blázen ???? Celá Sandra, to prostě nepochopíš.

30.08.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kdyby si Jo tolik neliboval v hektolitrech krve asi by mě oslovil víc :)

30.08.2019 3 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

neurazila ani nepotěšila. Klasický příběh pořád dokola. Jediný fajn bylo, že byl příběh popsán z pohledu muže. jeho postřehy, hlášky a to jak situaci viděl on mě bavilo, bylo to čtivější mnohem víc než kdyby byl příběh popsaný ze strany Dee, která mě chvilkama nudila a přišla mi taková nijaká.

28.08.2019 3 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

klasická romantika a jasným koncem :) hezké čtení

28.08.2019 3 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

vzhledem k tomu, že Skryté zlo mám od autorky nejraději, nemohl se mi Podraz nelíbit. Dějově mi to přišlo hodně podobné, akorát s tím rozdílem, že Podraz se mi líbil ještě o chlup víc!!

04.07.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theovi myšlenkové pochody se mi opět líbily, ale byla jsem docela smutná z konce. Tak nějak jsem čekala víc, tenhle závěr neměl spád. Ale chápu záměr autora po Šelmě, kde byly pro změnu ohlasy typu, že to bylo moc akční se to zjevně snažil změnit.

20.06.2019 3 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Pohodová oddychovka a hezké zakončení celé tetralogie. Obě postavy jsem si oblíbila stejně tak Wolfeho. Docela by se mi líbilo, kdyby autorka jednu knihu zaměřila pouze na Wolfeho :)

29.05.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

kniha se mi líbila, 2 hvězdy ubírám za začáteční pomalý spád. Trvalo mi cca 100 stran než jsem se začetla. Knihu jsem na delší dobu odložila a musela jsem se přemlouvat. Nakonec jsem ráda, že jsem dočetla protože zápletka se mi líbila ale byl to trochu boj :). Nicméně na 3. díl Eriky a kolegů se těším.

28.05.2019 3 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Fajn pohodové čtení a odreagovávačka. V knize se mi líbilo to okořenění o parádní recepty. Musím uznat, že mi docela tekly sliny :)

Pokud bude ještě další díl od této autorky moc ráda si ho přečtu.

20.05.2019 4 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Kniha mě málem unudila. Říkala sem si, že jí dám šanci, ale na straně 366 jsem to zabalila, celou knihu se řeší to samé a mě už bouchly nervičky. Do trojky rozhodně nepůjdu.

20.05.2019 1 z 5

Hudson Hudson Laurelin Paige

Mně se kniha líbila, už jen z toho důvodu, že bylo fajn vidět příběh z druhé strany, lecos se vysvětlilo :) Každopádně to jak autorka vykreslila Hudsonovi myšlenky a pochody mi přišlo prostě mimo mísu. Bylo znát, že je kniha psaná ženou, myslím že to mužské podání by mělo být jiné, chvilkama byl Hudson sladekej až z něj bolely zuby :) ale nelituju, že jsek kni hu přečetla :)

29.03.2019 4 z 5