syky245 syky245 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře psaná kniha, která se dobře čte s opravdu silným příběhem. Začátek mě pohltil a na některé postavy jsem si udělala svůj názor, který se ovšem ve třetí části začal měnit. Tohle je jedna z knížek, jejíž děj ve Vás něco zanechá a já jsem ráda, že jsem se k ní konečně taky dostala.

23.02.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět super knížka. Hezky a rychle se čte, děj je napínavý. Od začátku si myslíte, že víte, ale v průběhu čtení zjistíte, že nevíte nic. Konec je napínavý a překvapivý. Za mě veliká spokojenost a knížka určitě stojí za to.

27.09.2021 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Vicious je arogantní namyšlený frajer, ale stejně si ho v půlce knihy každá z nás zamiluje. Tohle bylo báječné a určitě se pustím do dalšího dílu.

17.09.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Můj třetí romantický útěk. Ze začátku jsem měla smíšené pocity, ale nakonec je to zatím má nejoblíbenější ze série. A na léto úplně ideální.

09.07.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ze začátku jsem se ke čtení musela nutit. Už jsem ji skoro odložila, když se konečně začalo něco dít. Nakonec jsem ji nemohla odložit i přesto, že jsem od začátku tušila, jak to celé dopadne. Ze začátku mi vadily snad všechny postavy, nakonec se z nich vyklubali fajn lidi. Co se musí autorce nechat, umí skvěle popsat prostředí. Každé místo, které v Kodani navštívili bylo do detailu popsáno a vy máte hned chuť se tam jet podívat také. Nakonec to byla fajn oddechovka, za kterou jsem ráda a těším se na další díly.

24.04.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tohle byl třetí kniha, co jsem od Jojo četla a nejlepší. Krásně se prolínají dva děje, válečné prostředí a příběh o lásce. Dlouho se mi nestalo, že by mě děj knihy tak chytl za srdce, jako u téhle knihy

13.01.2018 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Jsem příjemně překvapená a určitě si přečtu i další. Kniha se čte celkem rychle. Děj super a originální a občas donutí člověka se i usmívat.

20.01.2023 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Od Kinga jsem dlouho nic nečetla a vlastně ani nevím proč. Běh o život jsem četla v rámci výzvy #proctemeabecedu a bylo to skvělé a zároveň děsivé. Už je to dlouhá doba od prvního vydání a King pár věcí opravdu předpověděl. Je to napínavé, bez zbytečného okecávání a opravdu čtivé téměř pro každého.

21.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Před pár lety jsem viděla film, samozřejmě kniha je lepší. Lou je v knize sympatičtější, kniha opět krásně psaná a moc čtivá.

24.12.2017 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tuhle knížku jsem měla v ruce snad každou volnou chvíli. Četla se sama, nevyskytovaly se části, kdy bych měla chuť přeskakovat a já jen doufám, že další díly budou psané stejně. Kaden měl sice někdy hrozné chování, ale stejně jsem měla všechny postavy ráda, dokonce i ty vedlejší. Takže za mě super

20.04.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Často se mi stává, že když má kniha nálepku bestselleru, bývám zklamaná. Tato kniha ji dostala právem, dlouho jsem se k ní chystala a jsem ráda, že si ji mohu odškrtnout ze seznamu.

03.07.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tohle mě fakt bavilo a pohltilo. Začátek mě nadchl, tak trochu jsem tušila, kdo je ten záporák, ale konec je hodně překvapivý. Mě se kniha celkově, jak byla psaná i téma moc líbilo.

31.05.2018 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Byla jsem ráda, že jsem ji měla po dočtení prvního dílu po ruce. Bohužel stejně jako u první knížky, mohla mít klidně o 100 stran méně a nic by se nestalo. V knize je pár hluchých míst, kdy jen čekáte, co se stane. Postava Sage mi v druhém díle neuvěřitelně vadila, ale v několika posledních kapitolách se začala lepšit. Oddechovka i příběh je to fajn, čte se hezky, jen autorka by neměla stále zmiňovat, jak je Sage na mizině a konto má na nule, když je živá z donášek jídla, koupí letenku a nové bydlení. Jsem zvědavá, jak se nám ještě tato autorka předvede.

12.04.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Kniha, která se čte téměř sama. Příjemná oddechovka, která i pobavila.

10.02.2022 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Je hodně nízká pravděpodobnost, že by se příběh stal skutečností, ale to nic nemění na tom, ze Jennifer prostě umí. Další její kniha, jejíž děj vás pohltí a nemůžete se o ni odtrhnout. Příběh poukazující na to, jak dokážou byt děti zlé a že v každém z nás je něco divného.

10.09.2018 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha, která stojí za přečtení. Děj vas pohltí, chvíli se usmivate, chvíli jste napjati a ke konci někteří pláčou, krásný příběh o lásce i trapeni. A když na konci zjistíte, ze část příběhu si spisovatelka sama prožila, o to silnější pocit z knihy mate.

04.03.2018 5 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Kniha by se určitě neměla označovat za odpad, ale tahle k tomu nemá daleko. Spisovatelka si dost věřila, když se pustila do psaní čtyřech knížek v tak krátkém časovém rozmezí. Tomuto dílu chyběla veškerá kreativita, myšlenka a nápad. Bohužel jsem zklamaná, protože při pořizování prvního dílu jsem byla nadšená a u toho posledního jsem se nemohla dočkat, kdy to už dočtu. Všechno je tak sladký, Mia všechny miluje a život je krásnej

22.01.2018 1 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hráč se mi asi líbil více než cizinec, tenhle díl je víc o pocitech a na první sex si počkáte, ale až na to přijde, tak se to rozjede a nenechá vás to knihu zavřít. Každá kapitola končila tak, že jsem si říkala ,,sakra a jak to vidi on/ona" mě se tento díl líbil

06.12.2017 4 z 5

Neztrať mapu k mému srdci Neztrať mapu k mému srdci Hana Repová

IG @booktrip.kat
Četli jste něco od autorky? Protože já ne, tohle byla moje premiéra. A po přečtení už mám doma další dvě autorčiny knížky
Byla to jedním slovem paráda.
Příběh nám vypráví o Lorin a Benovi. Lorin je pracovitá, samostatná milovnice čokolády. Ben je ten zlomený se smutnyma očima, jehož si každá z nás oblíbí.
Od začátku mi bylo jasné, že jeho odtažitost musí mít nějaký pádný důvod. Bylo krásné sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí a poznávat všechny postavy. Ale jedna mi echt vadila a to byla Lorinina matka. Takhle mě snad ještě žádná knižní postava neiritovala
Knížka se čte sama, příběh hezký, za mě i poměrně originální a bylo tam od každého tak akorát. Láska, smutek, akce, napětí, to všechno tam bylo a mnohem víc.

Kdo ještě nečetl, dělá chybu. Určitě doporučuji tohle milé a příjemné čtení

29.08.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Tak tohle bylo jedním slovem Boží. Na začátku jsem si sice říkala co to je. Název knížky souhlasí s obsahem. Konec nutí čtenáře počkat si na další díl

20.12.2022 5 z 5