Svica Svica komentáře u knih

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.

Sochař Sochař Scott McCloud

Skvělé ilustrace, které přímo dýchají životem a atmosférou. Příběh je výborně zpracovaný a jak už se psalo níže... do poslední chvíle doufáte, že to dopadne jinak, ale přitom víte, že to nejde.

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Zajímavý příběh, námět už trošku okopírovaný z jiných knih, ale celkově to na ,mne udělalo dobrý dojem.

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělá oddechovka. Nedá se od toho očekávat nic víc než od předchozích dílů, ale k tomuto žánru literatury to prostě patří. Myslím že se k celé sérii budu časem vracet jako k odpočinkové četbě.

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Nepřišla mi až tak strašidelná, ale určitě stojí za přečtení. Čte se dobře, není zbytečně zdlouhavá a dává smysl.

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Krásný příběh, který nás vrací do světa Dárce. Svižný, stručný příběh, který dává smysl a nutí nás zamyslet se nad některými věcmi, které bereme jako samozřejmost.

Koho krysák kousne Koho krysák kousne Lynne Jonell

Kouzelný příběh pro děti které milují hlodavce. Vtipné a nápadité.

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Kniha se ze začátku jeví docela dobře. Čte se sama a za chvilku jste na konci. Po zavření knihy si ale nepamatujete co bylo na začátku zjišťujete že to bylo hodně nezáživné a místy úplně postavené na hlavu. Za mne je to zklamání.

29.07.2019 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Líbila se mi více jak Trhlina. Mrazivá atmosféra tam byla znát a cerlkově se četla kniha celkem dobře.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Boží oddechovka.

29.07.2019 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Velmi čtivá oddechovka.

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Příběh Eastona je skvělý! Mezi tím co v prvních dílech je jen okrajově nastíněno jak to s ním vlastně je, tak tady se to rozjede. Je těžké se do něj nezamilovat. V průběhu čtení nadáváte, smějete se a chce se vám brečet a proto to za to stojí.

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha mně moc mile překvapila. Neobvyklý příběh do kterého se jednou pustíte a musíte číst dokud není konec. Celou knihu jim fandíte a říkáte si že je úplně jasné jak to dopadne a nakonec vás to překvapí. Skvělá kniha. Doporučuji.

29.07.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Jak se slaví Halloween v jiných zemích - čtivě popsáno pro mládež, která si sice chvilkama bude připadat jako že čte povinnou literaturu, ale nakonec to překoná a ještě si z toho něco odnese. Příběh jako takový dokáže navodit strašidelnou atmosféru a s ohledem na autora a dobu kdy byla kniha napsána se dá pochopit i styl jakým je psána - trochu zdlouhavěji a místy nudně.

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Kontrasty barev a výborné vyprávění zajistili této knize, že zafungovala tak děsivě jak měla. Jsou to takové milé, strašidelné pohádky.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Třetí díl, krásně všechno završil a určitě stojí za přečtení celá série.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Druhý díl, byl možná malinko slabší než první, ale nic to na tom nemění. Hurá na třetí.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Jako oddechovka je to dobré.

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Nenáročný, čtivý příběh se zajímavým časovým rozhraním určitě vtáhne každého kdo miluje fantasy jako takové. Hlavní hrdinové jsou typičtí puberťáci svých dob, které svede dohromady boj o záchranu života na celé zvláštně postavené planetě. Ilustrace jsou nádherné a křídový papír jen podtrhuje celkový vzhled knihy. I když je to těžká velká bichle určtě stojí za to si jí přečíst a doporučit jí i mladším ročníkům.