Koho krysák kousne

Víte, co se stane, když vás kousne krysák? Budete rozumět hlodavcům! A co se stane, když vás kousne podruhé? Na tuhle hádanku musí Emmy přijít sama a vyzkoušet všechno, jinak ji vychovatelka slečna Hrůzová ovládne mocnými kouzly. A nejen ji. Slečně Hrůzové na to stačí několik kapek kouzelného elixíru do nedělní rolády! A rodiče promění v sobce a holčičce připraví peklo ve škole. A Emmy je na to sama. I když možná že ne tak docela......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92741/koho-krysak-kousne-92741.jpg 4.529
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Emmy and the Incredible Shrinking Rat, 2009

Kniha Koho krysák kousne

broskev28

Kouzelný a velmi pěkně napsaný příběh, ale ze své (dlouholeté) praxe - a v rozporu s krásným komentářem Temného snílka - soudím, že má tři zásadní chyby:
1. Odvážní čtenáři, kteří se tlusté knihy nezaleknou - jsou na ně zvyklí z mnoha dílů malého poseroutky - zřejmě svou odvahu přehodnotí, když při letmém prolistování nejenže neuvidí na jedné stránce několik text rozdělujících obrázků; oni takovou "dělenou, tudíž lépe stravitelnou" stranu nenaleznou v celé knize ani jedinou!
2.Text je přímo pekelně dlouhý (kupodivu jen 334 strany, a ne 336, jak uvádí anotace), a když připadá dlouhý mně, co na to řeknou ti, kteří s četbou teprve opatrně začínají a rozhodují se, zda se stane jejich celoživotním koníčkem?
3. Hlavní hrdinkou je holka, a to spolehlivě odradí většinu kluků. Navíc, jestli je to holka v 5. nebo 6.třídě (jak se uvádí v textu), ta už má zcela jiné zájmy než louskat sáhodlouhou knihu o zvláštních hlodavcích.
Sečteno, podtrženo: vůbec se nedivím, že je knížka k mání za cenu 36 Kč, protože pro dnešní čtenáře je náročná. A nic na tom nezmění fakt, že je vtipná, hravá, inteligentní a "propaguje" ty správné hodnoty: rodinný život a lásku všech členů rodiny, kamarádství, slušnost, toleranci a ochotu pomoci. Škoda.
Ale třeba se pletu: nabídneme ji dětem v naší knihovně a uvidíme . . .
P.S. Jen ondatra pyžmová se vůbec nepovedla; možná šlo o zdomácnělý druh zvaný ondatra pyžamová . . .

Svica

Kouzelný příběh pro děti které milují hlodavce. Vtipné a nápadité.

hogo
24.10.2018

výborná kniha

Abia
17.05.2018

Opravdu nápaditá a vtipná knížka pro děti. Bavila i mě.

Klarkapaper1120
21.04.2018

Úplný propodák. Kniha se mi nelíbila a našla jsem tam i pravopisné chyby. A to nejsem v Češtině příliš dobrá.

Liliana2006
12.04.2018

Naprosto skvostná kniha plná zajímavých informací o hlodavcích ... DOPORUČUJI :D

ufounek173
13.02.2018

velmi krásná kniha pro děti a hlavně pro ty,kteří milují hlodavce,musela jsem si ji půjčit znovu, a teď až ji budu číst,tak si to rovnou nahraji

Temný snílek
29.08.2015

Velmi povedený „fantasy“ příběh pro 10-ti až 12-ti leté děti, kde hlodavci mají kouzelnou moc změnit povahu člověka, zmenšit ho nebo třeba ho změnit v krysu. Pro děti to bude jistě velké dobrodružství plné napětí i humoru, až lituju, že je mi už pětadvacet a nemohla jsem tedy příběh vidět jejich očima. O intenzivní prožitek jsem tedy byla ochuzena, ale i tak jsem si četbu velmi užila, protože příběh byl mile vyprávěn a ráda jsem si tuto „pohádku“ přečetla.

Děj je jednoduchý, nikam neodbočuje a záhady jsou brzy rozluštěny, jen u některých musíme vydržet až do poslední části knihy, proto si tuto „pohádku“ děti užijí a vůbec nepostřehnou větší počet stran (přes tři sta) oproti jiným pohádkovým příběhům určený jim.