Svica Svica komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem, tak jako i ostatní knihy od autorky. Doporučuji jako oddychové počteníčko.

24.07.2019 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Jedním slovem - SKVĚLÉ.

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

I přes to že je kniha strašně dlouhá, tak je dobrá. Skvěle promyšlený detektivní příběh zasazený do výborné doby, kdy bylo opravdu těžké vypátrat cokoliv, natož vraha.

Ostrovní přátelé Ostrovní přátelé Blanka Čapková

Výborná dobrodružná kniha pro malé čtenáře. Ideální na dovolenou k moři. Děti mají šanci si začít představovat vlastní dobrodružství, které mohou zažít.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má první kniha od Kinga. Možná i proto se k ní stále vracím. Za mně je to velice dobrý příběh s prvky hororu.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

V tomto díle se malinko odvracíme od Jacoba jako hlavního hrdiny, ale dozvídáme se spoustu věcí o světě podivných. Krásné pokračování.

24.07.2019 5 z 5

Ne každému může sednout autorův styl psaní a zdlouhavé kapitoly jakoby o ničem, ale to je právě to, co podtrhuje celkový příběh. Aby se to celé pochopilo je postě potřeba si přečíst i doplnění. Výborný příběh, který se s filmem nedá srovnat.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších knih k maturitě. Krátká a s úžasným příběhem.

Kouzlo voodoo Kouzlo voodoo Martina Drijverová

Kniha pro děti, docela dobrá, celkem záživná.

24.07.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dva pohledy na jednu věc. Prostředí současnosti a 2. světové. Co víc dodat - víc takových příběhů, které připomínají tyto události.

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Výborný počin. Obrázky i samotný text mně okamžitě vtáhly do děje. Cítila jsem všechny emoce které z toho dýchají od začátku do konce . Autor krásně popsal své dospívání, které není lehké pro nikoho. Úžasná kniha.

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Pokračování Gregorova dobrodružství je stejně dobré jako první.

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Jednoduchý a svižný příběh o světě v podzemí. Pro mladší čtenáře naprosto ideální. Je tam akce, napětí i překvapení a zajímavá zápletka. Mně se to moc líbilo a Gregorovi i jeho malé sestře hrozně fandím.

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Jen co jsem knihu zavřela, tak už jsem téměř nevěděla o čem byla. Velké zklamání. Taková slátanina všeho možného s ne moc povedeným koncem.

24.07.2019 2 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Ze začátku je to strašně zdlouhavé čtení a člověk neví zda to dál číst nebo ne. Ztrácí se v souvislostech, v místech i v postavách (pravděpodobně absence u nás nevydaných předchozích knih). Přibližně od třetiny to začíná dávat smysl, spoustu věcí si i domyslíte a díky tomu vás příběh naprosto vtáhne do děje. Je velká škoda že další knihy u nás nevyšly.

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Lehké čtení pro náctileté čtenářky. Závěr knihy mohl být malinko více propracovanější, ale to nemění nic na tom, že se to četlo samo.

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Velice silný a dojemný příběh pro mladší čtenáře.

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Wau! Jedním slovem wau! Příběh se dostal do naprosto nečekaného závěru a musím říci, že po dlouhé době jsem se velice špatně loučila s celým prostředím a postavami, které v knize vystupují. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Stejně jako u prvního dílu. Kniha se četla dobře a rychle a až na nějaké zdlouhavější pasáže byla opět výborná. Konec je strašně nečekaný takže si hned vemte k ruce třetí díl.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Výborná kniha. Od samého začátku se rozhodujete komu fandíte a ve finále vás to hodně překvapí a začínáte měnit názor. Příběh se četl rychle a snadno.