Sundej mi měsíc

Představuju vám Krysu. Je jí deset, tancuje, hraje fotbal, jezdí na kole a nebojí se gangsterů. Já jsem její brácha. Jednou předpověděla, že náš táta umře. Bohužel se trefila, jako ostatně dost často, a tak jsme vzali batohy a kola a vyrazili z Winnipegu, to je v Kanadě, až do New Yorku, protože tam máme strejdu. Je to dlouhá cesta a my cestou potkali pár divných lidí a taky jednoho rappera, spali jsme v parku, prodávali pašovaný hodinky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181063/sundej-mi-mesic-sPr-181063.jpg 4.554

Unhooking The Moon (2011)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Sundej mi měsíc

Mitculka

Velmi zajímavé čtení, které se, dle mého názoru, hvězdičkově vcelku špatně hodnotí.
Příběh to byl bezesporu milý a krásný, ale zdálo se mi, že mě často tak nějak netahá dál. Ráda jsem se ke knížce vracela (a k učení na státnice se určitě hodí takové oddechové čtení), ale necítila jsem takovou tu touhu se do ní ponořit. Rozhodně ale nelituji, že jsem po knize v antikvariátu sáhla, bylo to příjemné čtení, a ten konec! Páni, posledních pár kapitol bylo vážně wow, za ty bych půlhvězdičku přidala, kdyby to šlo.

Jako příjemné oddechové čtení s nahořklým koncem je to fajn. :-)

Piškotek_123
09.07.2018

V něco tak úžasně napsaného jsem ani nedoufala. Nádherná kniha, nádherný příběh, krásný sourozenecký vztah! Ale stejně tak i ta přátelství! Opravdu krásné čtení i přes ten smutnější konec.

ivca79
24.05.2018

Knihu mi kdysi doporučila kamarádka, ale bohužel jsem jí nesehnala v elektronické podobě. Koncem roku jsem ji koupila papírovou a už několikrát vzala na víkend, nebo na cestu do práce, ale nikdy na ní nepřišla vhodná chvíle.
Otevřela jsem jí včera v poledne cestou z práce a dočetla večer v deset. Chtěla jsem si odložit konec na druhý den, ale nakonec mi to nedalo. Krásný příběh o kamarádství, sourozeneckých vztazích....

Samaret
13.10.2017

Něco takhle nádherného jsem už dlouho nečetla. Je to na jednu stranu tak překrásná a na druhou tak něšťastná záležitost. Posledních čtrnáct stránek jsem probrečela a to málokdy u knih brečím. Ale ti dva byli tak osobití a tak úžasní, že jsem si je velice oblíbila a rozloučit se s nimi bylo neuvěřitelně těžké.
Rozhodně všem doporučuji - i coby dětská literatura je to fantastický příběh.

AgnessN.R.
21.09.2017

Och. Já jsem ani nedoufala, že by to mohlo být tak moc dobré a příjemné čtení. Není to YA na kterou jsem zvyklá, ale tohle je ta knížka, po které si chcete přečíst nějakou podobnou oodechovku a ne napínavou fantasy či dystopii, prostě chcete skutečnost ( nebo aspoň knihu bez fantastických prvků) a to se mnou dlouho žádná kniha neudělala. Jenže tady mě Krysa s Bobem dostali. Fakt že jo

rarášek
06.09.2017

Tahle kniha je podle mě rozhodně lepší než druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četla a to je Léto mrtvých. Při čtení jsem vůbec nelitovala, že jsem se ji rozhodla koupit.
Co všechno se může stát, když se dvě děti rozhodnou najít svého strýce v New Yorku? Obdivovala jsem Krysin charakter a hlavně to, jak snadno si dokázala najít přítele. Přála bych si mít aspoň kousek její osobnosti. Já jsem spíš jako Bob. Zamilovala jsem si také mladíka Joeyho, bezdomovce Tommyho i rapera Icemana.
Konec byl neobvykle šťastný i nešťastný. Bylo mi až do breku. Věřím, že Bob to nikdy nevzdá, dokáže to a ona se zase vrátí zpátky. :)

martinami
09.08.2017

Teď jsem knihu odložila a mám zvláštní pocit u srdce. Vím, že to je celé smyšlené, ale je to plné něhy a smutku a scény plné smíchu. Dokonalá kniha, co víc si přát. V duchu si tak říkám, snad se ta holka opět vrátí mezi nás.

ajla5
20.07.2017

Moc pěkný příběh. Z počátku jsem myslela, že to bude jen taková lehce melancholická bláznivá jízda, ale ne. Je to krásný příběh, plný lásky, smutku, naděje a lidství. Určitě se k ní budu vracet.

KellyH
21.06.2017

Knihu jsem si pořídila víceméně kvůli názvu a obálce a vlastně jsem ani nečekala, že by mě příběh o dětech mohl nějakým způsobem bavit. Jak jsem se spletla! Je to nadmíru milé počtení a já byla nadšená z téměř každé stránky. A postavy. Právě díky úžasnému vykreslení postav, které v knize vystupovaly, se z příběhu stalo něco skvělého. A já si oblíbila všechny.
Vůbec nejlepší bylo to, že se nejednalo o příběh typu "a žili šťastně až do smrti", naopak to bylo zakončeno tak, že jsem musela zamáčknout slzičku.

Linda_Macková
22.05.2017

Hltám každá Georgova slova!

Žožik
17.04.2017

Naprosto super. Kniha má velice poutavý děj a nutí vás číst pořád dál, hlavní postavy jsou sympatické. Četla jsem ji již podruhé a pokaždé mě nesmírně bavila. Určitě doporučuji přečíst.

carcassonna
28.01.2017

Veľmi dobré čítanie. Najskôr som to čítala, kvôli osemročnému synovi, či je to vhodné,ale nie je. Je to už skôr pre -násťročných - príbeh je trochu hardcore, obsahuje témy, pri ktorých sa možno aj dospelí ošívajú. Mentálna choroba, vraždy, pedofília, smrť.
Charakterizácia postáv je skvelá - zvlášť Krysa je veľmi autentická, jazyk je jednoduchý, priamočiary - z pohľadu 13-násť ročného a má to spád. Nemala som pocit, že by sa dej od polovice vliekol a len opisoval poflakovanie sa po NY. Práve že tam to začalo naberať na zaujímavosti, plus každý opis, zážitok, aj ten najbezvýznamnejší je súčasťou smerovania
k záveru, ktorý nie je presladený, aj keď by si to čitateľ želal. Napriek tomu, že je to určené mladším čitateľom, je to smutný a dosť reálny príbeh.

Ivuska.09
02.10.2016

Krásný, ale smutný příběh.

Joges
19.07.2015

Na knihu jsem se docela těšil. První polovina byla velmi dobrá a poutavá, stále se v ní něco dělo, navíc styl autora je velmi čtivý. Za polovinou knihy se ale děj zpomalil. Bylo to jen takové poklidné vyprávění a courání v New Yorku. A četné příhody s raperem Icemanem, vložené právě do této části, se neskutečně protahovaly a nebavily. Někde jsem četl, že když se knižnímu hrdinovi daří dobře, čtenář trpí. Asi na tom bude kus pravdy.

papi
26.08.2014