Sundej mi měsíc

od:

Sundej mi měsíc

Představuju vám Krysu. Je jí deset, tancuje, hraje fotbal, jezdí na kole a nebojí se gangsterů. Já jsem její brácha. Jednou předpověděla, že náš táta umře. Bohužel se trefila, jako ostatně dost často, a tak jsme vzali batohy a kola a vyrazili z Winnipegu, to je v Kanadě, až do New Yorku, protože tam máme strejdu. Je to dlouhá cesta a my cestou potkali pár divných lidí a taky jednoho rappera, spali jsme v parku, prodávali pašovaný hodinky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181063/sundej-mi-mesic-sPr-181063.jpg 4.438
Originální název:

Unhooking The Moon (2011)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
AgnessN.R.
21. září

Och. Já jsem ani nedoufala, že by to mohlo být tak moc dobré a příjemné čtení. Není to YA na kterou jsem zvyklá, ale tohle je ta knížka, po které si chcete přečíst nějakou podobnou oodechovku a ne napínavou fantasy či dystopii, prostě chcete skutečnost ( nebo aspoň knihu bez fantastických prvků) a to se mnou dlouho žádná kniha neudělala. Jenže tady mě Krysa s Bobem dostali. Fakt že jo

rarášek
06. září

Tahle kniha je podle mě rozhodně lepší než druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četla a to je Léto mrtvých. Při čtení jsem vůbec nelitovala, že jsem se ji rozhodla koupit.
Co všechno se může stát, když se dvě děti rozhodnou najít svého strýce v New Yorku? Obdivovala jsem Krysin charakter a hlavně to, jak snadno si dokázala najít přítele. Přála bych si mít aspoň kousek její osobnosti. Já jsem spíš jako Bob. Zamilovala jsem si také mladíka Joeyho, bezdomovce Tommyho i rapera Icemana.
Konec byl neobvykle šťastný i nešťastný. Bylo mi až do breku. Věřím, že Bob to nikdy nevzdá, dokáže to a ona se zase vrátí zpátky. :)

martinami
09. srpna

Teď jsem knihu odložila a mám zvláštní pocit u srdce. Vím, že to je celé smyšlené, ale je to plné něhy a smutku a scény plné smíchu. Dokonalá kniha, co víc si přát. V duchu si tak říkám, snad se ta holka opět vrátí mezi nás.

ajla5
20. července

Moc pěkný příběh. Z počátku jsem myslela, že to bude jen taková lehce melancholická bláznivá jízda, ale ne. Je to krásný příběh, plný lásky, smutku, naděje a lidství. Určitě se k ní budu vracet.

KellyH
21. června

Knihu jsem si pořídila víceméně kvůli názvu a obálce a vlastně jsem ani nečekala, že by mě příběh o dětech mohl nějakým způsobem bavit. Jak jsem se spletla! Je to nadmíru milé počtení a já byla nadšená z téměř každé stránky. A postavy. Právě díky úžasnému vykreslení postav, které v knize vystupovaly, se z příběhu stalo něco skvělého. A já si oblíbila všechny.
Vůbec nejlepší bylo to, že se nejednalo o příběh typu "a žili šťastně až do smrti", naopak to bylo zakončeno tak, že jsem musela zamáčknout slzičku.

Linda_Macková
22. května

Hltám každá Georgova slova!

Žožik
17. dubna

Naprosto super. Kniha má velice poutavý děj a nutí vás číst pořád dál, hlavní postavy jsou sympatické. Četla jsem ji již podruhé a pokaždé mě nesmírně bavila. Určitě doporučuji přečíst.

carcassonna
28. ledna

Veľmi dobré čítanie. Najskôr som to čítala, kvôli osemročnému synovi, či je to vhodné,ale nie je. Je to už skôr pre -násťročných - príbeh je trochu hardcore, obsahuje témy, pri ktorých sa možno aj dospelí ošívajú. Mentálna choroba, vraždy, pedofília, smrť.
Charakterizácia postáv je skvelá - zvlášť Krysa je veľmi autentická, jazyk je jednoduchý, priamočiary - z pohľadu 13-násť ročného a má to spád. Nemala som pocit, že by sa dej od polovice vliekol a len opisoval poflakovanie sa po NY. Práve že tam to začalo naberať na zaujímavosti, plus každý opis, zážitok, aj ten najbezvýznamnejší je súčasťou smerovania
k záveru, ktorý nie je presladený, aj keď by si to čitateľ želal. Napriek tomu, že je to určené mladším čitateľom, je to smutný a dosť reálny príbeh.

Ivuska.09
02.10.2016

Krásný, ale smutný příběh.

Joges
19.07.2015

Na knihu jsem se docela těšil. První polovina byla velmi dobrá a poutavá, stále se v ní něco dělo, navíc styl autora je velmi čtivý. Za polovinou knihy se ale děj zpomalil. Bylo to jen takové poklidné vyprávění a courání v New Yorku. A četné příhody s raperem Icemanem, vložené právě do této části, se neskutečně protahovaly a nebavily. Někde jsem četl, že když se knižnímu hrdinovi daří dobře, čtenář trpí. Asi na tom bude kus pravdy.

papi
26.08.2014

smutný příběh vtipně napsán


Autor a jeho další knihy

Gregory Hughes

Gregory Hughes
britská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených6x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst65x
v Chci si koupit11x