Temnými hvozdy

Přišlo to z lesa. Vše podivné přichází z lesa. Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?). Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II. Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358052/temnymi-hvozdy-Hjs-358052.jpg 4.3100
Horory, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Comics Centrum

Through the Woods, 2014

Kniha Temnými hvozdy

Roseblood

Nádherná komiksová knížka plná tajemných až hororových příběhů. Neskutečně se mi líbila, zaujala mě svojí obálkou a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Líbily se mi všechny příběhy ale úplně nejvíc Dáma, jíž ruce chlad halí, ta je skvělá. Líbilo se mi i že je z větší části veršovaná.

Co se týče kresby, ta mě uchvátila, je skutečně krásně propracovaná.

Vřele doporučuji ❤️

Hodnocení: 5/5*

jaspis

Výborný komiks. Neměla jsem tedy pocit strachu, ale teda u každého příběhu mě přepadal větší a větší pocit beznaděje. Ať prostě hrdinové udělali cokoliv, ať se rozhodli jakkoliv, pokaždé to bylo špatně. A opravdu se budu na lesy dívat jinak, hlavně na ty v noci. Doufám, že se dočkáme i jiných počinů autorky, podle mě to stojí za to. :-)

mirec88

Tak toto bola pecka ako hrom. Tak ako veľmi nevyhľadávam horory v knižkách a filmoch, tak sa mi páčia o to viac v komiksoch. A toto bola pecka. Mrazivé, atmosférické a fakt som sa bál. Páči sa mi, že žiadna poviedka nemá ukončený koniec, ale necháva priestor čitateľovi na vlastnú fantáziu, čo bude ďalej. Určite odporúčam.

het2
12.11.2020

Chvílemi mi opravdu běhal mráz po zádech. Nenechte se zmást prvním dojmem při pohledu na některé ty barevné obrázky, tohle je opravdu temné a děsivé čtení. Za nejlepší považuji povídky "Vedlejší dům" a "Hnízdo" (tak nějak by nejspíš vypadal comics kdyby byl Laird Barron žena a uměl kreslit :)). Výtvarná stránka je povedená, líbí se mi ten styl a hlavně nápaditá práce s písmem. Ani nevím, proč mi to tak dlouho leželo doma. Je to pecka a určitě se k tomu vrátím. 4,5*

Kapis
08.10.2020

Nebylo to špatné, ale podle toho šrumce, co vydavatel okolo této knihy dělal, bych čekal přece jenom kapku více. Je to pěkné, moc citlivě propojena kresba s textem, ale na Erbena to fakt nemá ani náhodou. A ohledně "všeho děsivého z lesa" musím vzpomenout svůj čerstvý děsivý zážitek ve slovenských horách, kdy jsme před děsivým utíkali po tmě do lesa, kde jsme spali v hluboké temnotě v kopci a celonoční chrochtavé ryčení jelenů v rúji všude kolem nás, bylo jako pohlazení. Zcela děsuprosté.
Knihu si určitě nechám, je rozhodně originální a třeba si někdo, komu ji půjčím, užije její čtení hlouběji.

Kate18
29.09.2020

Vše podivné přichází z lesa. To víme asi všichni, už odmalička máme z lesa respekt, někdo možná přímo strach. V knížce je několik příběhů o podivných duším a netvorech, co se skrývají v lese a navíc se mohou vydávat za kohokoliv. Zpracování je moc hezké, netradiční a přitom jednoduché a zcela vystihující děj. Pěkně drží atmosféru.

Weelass
26.02.2020

Na této knize se mi hodně líbila kresba, atmosférické to bylo taky dost, ale příběhy samotné mě neoslovily. Nikdy nedošly tam, kam bych doufal, místo toho se autorka asi snažila, aby vyzněly nejasně. V žádném se vlastně nedozvíme, o co jde. Ale pokud bych měl říct, které se mi líbily nejvíc, tak asi první a poslední příběh.

RaggamuffinSVK
21.02.2020

Vizuálne úžasný komiks s niekoľkými poviedkami, pri ktorých príjemne mrazí. Jednotlivé poviedky sú síce priamočiare, no majú slušný drive, čo je koniec koncov aj jediným negatívom tohto komiksu. Celý skončí neuveriteľne rýchlo. Je pravda, že pri niektorých stranách zostanete dlhšie a budete obdivovať nádhernú kresbu a hru s farbami, no stále ide o záležitosť na hodinku-dve.