Temnými hvozdy

Temnými hvozdy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358052/bmid_temnymi-hvozdy-Hjs-358052.jpg 4 124 33

Přišlo to z lesa. Vše podivné přichází z lesa. Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?). Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II. Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS.... celý text

Horory Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Comics Centrum

Through the Woods , 2014

muchomurka
22.10.2018 4 z 5

Dobře udělaná knížka. Napínavé, děsuplné příběhy s krásnými ilustracemi (i když kolikrát hrůzostrašnými). Nejvíc mě dostal poslední příběh. Z toho mi běhal mráz po zádech a to jsem ho přečetla za slunného dopoledne. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že některé příběhy bych potřebovala explicitněji uzavřít, vysvětlit. To tomu trochu ubíralo.

blazkoma
12.08.2018 4 z 5

Líbí se mi autorčin styl, trochu děsivé, trochu nechutné. Ještě že jsem to četla za denního světla i tak mi některé části naháněly husí kůži.

Cryptkeeper
27.06.2018 4 z 5

Grafické zpracování mě ve většině povídkách příliš neoslovilo. Příběhy mohly být dle mého sepsány i strašidelněji,některé byly zbytečně brzo ukončeny,ale chápu autorčin záměr. Každopádně příběh "Hnízdo" byl za mě nejlepším,krásně bizarním dílém tohoto uskupení :)

DennisMoore
14.06.2018 5 z 5

Prý "Tajuplné příběhy". Pěkné houby! Balady jako od Erbena jsou to! A v nádherném kabátku.

evickakyticka
01.06.2018 5 z 5

Parádní, originální kresba a zajímavé příběhy. Nejvíc se mi líbila Dáma, jíž ruce chlad halí a Hnízdo - Rebeka je nej! Taky se mi líbil styl, kdy občas připomínal styl Kytice - takový básnický, snový, opravdu místy temný.

Jen jedinou chybičku bych vytkla sama sobě. Že jsem nevydržela do tmy a knihu přelouskla hned po ránu.

Dajda
12.03.2018 5 z 5

Prostě bych nikdy nevěřila, že se budu u komiksu bát, ale povedlo se.. :-) Nezapomenutelné dílko! :-)

jarynek
04.03.2018 4 z 5

Tíživá až depresivní atmosféra pryští v této knize snad z každé strany. Každá povídka vás vtáhne rychle do děje, přičemž tušíte, že tohle nemůže dopadnou dobře, ale přesto musíte rychle číst, doufaje, že se alespoň částečně mýlíte. Trochu otevřenější konce pak nemusí každému vyhovovat, na druhou stranu dávají větší prostor pro vlastní intepretaci příběhu. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale s odtupem ji považuji za výborně se hodící právě k tomuto typu povídek.

Ivan Kučera
07.01.2018 4 z 5

„Vím, že dnes si ten člověk v klobouku se širokou krempou příde pro mně.“ Strašne inšpiratívne. Pod tlakom tejto publikácie som napísal niekoľko detských hororov rozsahom medzi drabble a normálnou poviedkou. Napriek tomu Temnými hvozdy nie je dokonalá zbierka komiksových temných príbehov. Dve "poviedky" ma bavili menej. Ale pri opätovných prečítaniach sa mi napokon zapáčili aj tie, len to proste neboli až také pecky, ako tá so susedným domom alebo s bratom, ktorý nie je brat. Kresba je striedavo geniálna a striedavo sa mi nepáčila (čo je zvláštne, keď uvážime, že ilustrátorka je jedna). Pôvodne som chcel dať "len" 3, ale rozmyslel som si to. Na "iba" 3* je to skrátka príliš... výborné.

maygirl
28.12.2017 5 z 5

Těžko se mi hledají slova... Výborné dílko, které na člověka dokáže rychle přenést romanticko-tísnivé pocity, kombinující nádech viktoriánské éry, Purpurového vrchu a seriálového zpracování Jany Eyrové s Martou Vančurovou v hlavní roli. Skvostná jednohubka, dokonalá pro sychravý podzimní večer... Doporučuji!

Kortexo
02.12.2017 4 z 5

Atmosferické příběhy s koncem k zamyšlení a nádhernou kresbou.Více takových...

martinstefko
25.10.2017 5 z 5

Doufám, že autorka přijde s nějakou další, podobnou knihou a že bude vydána i u nás, protože skvělého hororu není nikdy dost. A z tohohle jsem byl unesen.

Fantasysvet
23.10.2017 4 z 5

Po všetkých tých Hellboyoch, Goonoch a mnohých iných, ku ktorým sa medzičasom pridala i pôvabná bádateľka Lara Croftová či agent James Bond s poradovým číslom 007, sa Comics Centrum znovu rozhodlo na chvíľu odbočiť od osvedčenej značky a zaujímavo zariskovalo. Čitateľ je sám o sebe veľmi náročný tvor a dvojnásobne to platí aj pri komiksoch. Vydavateľstvo Comics Centrum tento raz siahlo po zbierke hororových poviedok pod názvom TEMNÝMI HVOZDY, ktorá svojím spracovaním pripomína oveľa viac umelecký grafický román ako klasický komiks. Atmosféra tohto diela sa nesie v duchu Poea, Lovecrafta, či Erbenovej Kytice a pre vás ju vytvorila iba 34-ročná Emily Carollová.

Cesta vedúca Temnými Hvozdy sa tiahne cez päť strašidelných príbehov, líšiacich sa od seba nielen spracovaním, ale aj zvolenou paletou farieb. Na prvý pohľad pôsobia ilustrácie Emily Carollovej buď priveľmi abstraktne, miestami až detsky, avšak v kontexte s príbehmi a zvolenými rozprávačskými postupmi dávajú vyniknúť atmosfére, ktorá je presne taká, aká by sa od hororu dala čakať.

FireOfFilth
22.10.2017 4 z 5

Na začátek musím napsat, že jak je psáno v anotaci je možné na tohle pohlížet jako na Kytici 2, plus ještě když člověk četl komiksovou Kytici tak ten pocit je ještě větší.
Každopádně při čtení se člověk nemůže zbavit pocitu osamění a deprese. Celková atmosféra je opravdu sklíčující. A některé vývěvy jsou plné hnusu, za který by se i sám velký HPL nemusel stydět. Líbí se mi i jakoby konce s vlastním domyšlením.
Každopádně palec nahoru za tuto výpravu do depresivna! Určitě bych tuto knihu nedoporučoval číst lidem, kteří prožívají nějaké těžké období, protože by s mohlo stát, že jejich úzkost bude více prohloubena.