SueD SueD komentáře u knih

Odměna za nevěru Odměna za nevěru Klára Mandausová

Možná jde o ohrané téma, ale bavila jsem se. Kniha je dobře napsaná. Bavilo mě sledovat, jak se Anna vypořádává s muži kolem sebe, jak je selektuje a přemýšlí.

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Bylo to takové hořkosladké, ale ve výsledku milé. Asi to takhle je i v běžném životě, není to jen o veselých momentech, na té knize je skvělé, že vás rozhodně nezdeptá.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Docela jízda. Myslim, že takhle to v životě je. Nevíte, co přesně chcete, ale osud vás zavane na překvapivá místa a ukáže vám ten správný směr i když to chvíli trvá. Líbil se mi ten náhled do budoucnosti na konci, který to všechno pěkně uzavřel a pohled do života tetřevů? Skvělý.

Transit Transit Rudolf Havlík

K tomuhle románu jsem se dostala až zpětně díky posledním dvěma dílům R. Havlíka a jsem nadšená!

22.11.2021 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Dobrodružná kniha ze současnosti, skvělý nápad! Napínavá, čtivá, moc se mi líbila. Navíc má moc krásnou obálku. Hezká kniha jako celek.

22.11.2021

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Posloužilo mi to jako dobrá učebnice, z níž jsem při zkouškách hodně citovala. Autorovo vidění světa je sice hodně černobílé a je potřeba trocha kritického myšlení, ale je to jedná z těch lepších mainstreamových knížek pojednávající o vývoji politiky v uplynulých dekádách a nejen jich.

25.10.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nějak mě to nechytlo, čekala jsem něco ve stylu sester Bronteových, ale bylo to takové upachtěné cosi, co si hraje na staré časy a brnká na strunu populárního feminismu, je to ale podané mimořádně nudnou formou s ještě nudnějším příběhem.

25.10.2021 1 z 5

Krátke listy jednému mestu Krátke listy jednému mestu Magda Vášáryová

Krásné!

Civilizace Civilizace Laurent Binet

Nejdřív jsem se nemohla začít a vůbec mě to nebavilo. Nechápala jsem kde jsem, co to je za lidi a kam děj směřuje, ale asi po 70. stránce se to změnilo, podařilo se mi se začíst a knihu jsem si užila až do konce. A tak všem doporučuji - mějte s textem trpělivost, vyplatí se to.

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Jedním slovem: Neuvěřitelné! NEuvěřitelné, jakou má autor představivost a kolik má nápadů, moc mě to bavilo.

23.10.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Problém s knižními bloggery je takový, že často prodávají věci, které by se samy asi tak dobře neprodávaly. Ač tahle kniha vypadá na první dobrou veli dojemně a ten příběh toho pána nesporně dojemný, smutný silný a bůhví co ještě, je... Nicméně se to nedá číst a lituju těch několika stovek, které jsem za knihu utratila. Je to větší blbost, než kdybyste vytrhali stránky ze všech knih P. Coelha a poskládali je bez ladu a skladu za sebe...

23.10.2021 odpad!

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Ono se často říká, že tuhle knihu nikdo nikdy nepřečetl, že je to zkostnatělá nuda a že je to za trest. Ale já s tím nesouhlasím, všechny díly jsem si užila, je sice pravda, že se to čte pomalu, neodsejpá to jako severské detektivky, které jsou psány lehkým jazykem, ale o to větší radost jsem z četby měla. Je to taková starosvětská knižní dobrodružná série o tom, co bylo pro lidi důležité několik století zpátky a moc to všem doporučují.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Mám všechny knihy této autorky moc ráda, Strašidýlko mám ale nejraději ze všech. Předčitala jsem ho své ségře před usnutím něco málo přes měsíc a každý večer jsem se na těch pár minut četby před tím, než usne, moc čekala. Od knihy jsem moc nečekala, k literatuře pro děti netíhnu, ale tahle kniha je moc krásně napsaná a zábavná.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bylo to napínavé, místy až tak ,že jsem knihu odkládala a vracela se k ní až za denního světla. Mám tuhle autorku moc ráda, málokdo umí vykreslit atmosféru tak dobře, jako ona.

23.10.2021 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Recept na úspěšnou knihu, jebni na obálku psa, dej tam pár mouder a odvolávej se na Dalajlámu. Myšlenky v těchto knihách jsou ploché, jednoduché, až primitivní. Ale čte se to dobře, i proto dávám pět hvězdiček, ale zároveň vím, že se už si od autora nic nepřečtu

28.12.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Opět - zábavná kniha, ale že by byla hluboká nebo mě přivedla na myšlenky, které mě nikdy dřív nenapadly, se opravdu nedá říct. A to jsem nechodila ani do mensy.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jako jo, je to zábavné, čtivé... Ale nic objevného, ani hlubokého. Jsou to prostá lidová moudra v lesklém obalu. Tohle vám řekne i vaše introvertní babička... Nicméně styl psaní autora je zábavný.

28.12.2020 5 z 5

Šamanská zkušenost - Praktický průvodce mimosmyslovým vnímáním Šamanská zkušenost - Praktický průvodce mimosmyslovým vnímáním Kenneth Meadows

Je to trochu úlet, ale čtivý úlet, nelituju ani jedné z minut, které jsem nad knihou strávila. Nedozvěděla jsem se ale nic nového, nedočetla jsem se o žádné objevné myšlence... Je třeba se tím textem nechat jen tak unášet.

28.12.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Super, napínavé, děsivé, smutné, drásavé, Skvělý románový počin nejen pro ženy. Byl by to skvělý film.

27.12.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Já mám tuhle autorku prostě ráda. Umí psát napínavé a dojemné příběhy zároveň.

27.12.2020 5 z 5