SueD SueD komentáře u knih

Divná doba Divná doba Benoît Duteurtre

Tohle je překrásný soubor - překvapuje každou stránkou, příběhem a nápady. Skvělè čtení.

23.03.2024 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasný počin!

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Hodně, hodně zvláštní a neotřelý text. Vydávání podobné literatury kvituji, jen houšť!

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Dětská literatura není zrovna moje guilty pleasure, ale tady mě nalákala obálka a jsem ráda, že jsem si knihu koupila. Někdy je lepší si koupit chytrou dětskou knihu než tupou oddychovou. Zámek v oblacích doporučuji všem, je to skvělá kniha.

10.02.2024 5 z 5

Evald Schorm: Sám sobě nepřítelem Evald Schorm: Sám sobě nepřítelem Radka Denemarková

Skvělé!

09.02.2024 5 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Je to skvělé, je v ní vše důležité. Co věta, to podnět k vyhledání nových informací

30.01.2024 5 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Obálka je hezká, ale kniha nenaplnila má očekávání.

30.01.2024 2 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Jsem z knihy nadšená a stále plná toho příběhu. Ideální podzimní četba.

20.11.2023 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Po dějinách světla jsem si potřebovala zlepšit náladu a užít si dobrý životopis. Jasně, hodně věcí je zde vymyšleno, ale je to dobře napsaná kniha. Gogha miluju.

27.10.2023 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Nedařilo se mi začíst. Čekala jsem poutavý příběh o umělci, ale dostala jsem takový zmatený pokus o umění... nevím, nebavilo mě to.

27.10.2023 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nedávno jsem na tom byla v divadle. Celkem krátké ale dobré představení. A tak jsem se konečně dokopala k této knize. Je mi líto, že jsme ji nečetla dřív. Je absolutně báječná. Nenechte si ji znechutit povinnou četbou. Bude se vám líbit.

27.10.2023

Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Znamení neznámého: Rozhovory o spiritualitě Jan Němec

Psát o spiritualitě není jednoduché, protože o tom píše kde kdo a většinou špatně. Tohle ale špatné vůbec nebylo, je to chytře zpracované, dobře napsané, hezky promyšlené, nebude se vám u toho křivit obličej znechucením. Povedlo se.

28.04.2022 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Moc mi nesedl jazyk, vyprávěcí styl ani příběh. Neodvažuju se napsat, že to bylo špatné, ale nebavilo mě to.

28.04.2022 2 z 5

Putování žabáka Filemona Putování žabáka Filemona Jana Šrámková

S jejími prózami pro dospělé se míjím, protože je absolutně nechápu, buď mi přijdou i ničem nebo jako blábol, tohle mě ale bavilo. Je to hravé, vtipné, krásné ilustrace. Až budu mít děti, určitě jim to budu ráda číst.

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Na mě to bylo asi moc obrazné nebo nevím, ale text mi vůbec nesednul. Nevím, o čem ta kniha byla a nevím ani o čem měla být.

06.02.2022 2 z 5

Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi Jaz

tohle je prostě láska. Opakování historie a vlastně i gramtiky formou vtipných obrázků. Většina fórů je jak ze základky, ale vůbec i to nevadí. Často si v této knize ráda jen tak listuju.

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Oddychovka psána lehkým perem, přečteno za dvě odpoledne, moc jsem se u toho bavila, pila kávu a odpočinula si. Doporučuji.

Deníky, dopisy, vzpomínky Deníky, dopisy, vzpomínky Ferdinand Peroutka

Moc jsem toho o Peroutkovi nevěděla a řekla jsem si, že by bylo dobré, ho poznat, když se o něm tolik diskutuje. Čekala jsem od deníků víc - byly silně stylizované, opatrné, moc toho na sebe neprozradil, byla to v celku nuda. Ale ysím si, že je to dáno tím množstvím bulváru, který nás dnes a denně obklopuje. Člověk pak čeká samé vzrušení a obyčejné věci mu nejsou dost dobré.

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Dlouho jsem hledala nějakou klasiku s přesahem do dneška, což Chladnokrevně splnilo dokonale. Takhle strašné věci se dějí i dnes, a proto pro mě nebylo těžké si umět představit všechny ty situace i dneska. Akorát jsem se pak sama hodně bála, no.

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Takové knihy miluji a mohla bych číst vlastně jenom je, ať jsou pro mnohé hloupé a o ničem, já si tu jejich lehkost užívám.

17.12.2021 5 z 5