SueD SueD komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Hlavní hrdinka je z jiného těsta než já, přesto jsem se do ní poměrně rychle vcítila a prožívala celý příběh prostřednictvím její perspektivy. Bavila mě, doporučuju.

27.12.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Bavilo mě to, jde o poměrně napínavé, ale zároveň nenáročné čtení, což je právě to, co o Vánocích vyžaduju. Doporučuju všem, kteří se nechtějí četbou unudit k smrti, ale zároveň chtějí, aby to odsejpalo a na děj nemuseli myslet ještě týden po dočtení.

27.12.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako dítě jsem se u této knihy bála, v pubertě se dokonce dojímala, a teď už si ji především užívám! Mistrovské dílo!!

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Je to klasika, ale nenudí. Užívám si, když potom v hlavním městě procházím místy, které znám z tohoto textu.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Zabavné, napínavé, svižné. Je to takový hodně jiný Nesbo.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásný dojemný a poučný příběh z míst, kde jsem nebyla a nikdy se tam ani nepodívám.

08.11.2020 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to takové svěží a dost netypické na to, jaké knihy běžně vychází, plné rozličných a netradičních postav a myšlenek, které nenudí. Líbilo se mi to.

08.11.2020 5 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Téhle autorce fandím už deset let. Líbí se mi její styl psaní i výběr témat. Tuhle knížku jsem četla už dvakrát a byla jsem vždycky nadšená.

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Oddychové čtení, ale myslím si, že každá žena, která zrovna není fanynkou Prachetta by se v tom mohla najít a chytit se stejně, jako já.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Odpočinkové čtení, nicméné zábavné a zajímavé.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá detektivka osvědčené autorky.

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Napínavá detektivka, četla jsem i předchozí díly a napínavost ani u tohoto dílu neklesla... Super.

24.10.2020 5 z 5

Škola mrtvol Škola mrtvol Louis Ferdinand Céline (p)

Tohle je jedná z mých nejoblíbenějších knih tohoto autora.

24.10.2020 5 z 5

Skočná Skočná Louis Ferdinand Céline (p)

Skočná mě bavila, přemýšlení postav, práce s jazykem autora... všechno bylo až mystické, dá se říct.

24.10.2020 5 z 5

Sever Sever Louis Ferdinand Céline (p)

Nějak jsem se v téhle knize ztrácela. Mám ráda Skočnou, tohle na mě bylo asi moc složitý. Takové hutné plácání bez ladu a skladu, ani jsem to nedočetla. To ale neznamená, že by nešlo o kvalitní literaturu, jen mě to prostě zrovna nezasáhlo.