Škola mrtvol

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Céline napsal tři pamflety, prý silně protižidovské, spíše silně protiválečné. Jeho překladatelka, vynikající Anna Karenina, odmítla tyto pamflety překládat, prý jsou sprosté, příliš nenávistné, a zkrátka nepřijatelně protižidovské, antisemitské. Ve Francii je zákonem zakázáno jejich vydávání. Kupodivu u nás vyšel jeden překlad. Školu mrtvol přeložil S. Horský (nebo R. Horský?) a překlad je to špatný, narychlo udělaný, asi moc spěchal. Vydalo nakladatelství Meteor - Praha. Číslo výtisku bylo 539. Na internetu nelze o překladu ani o překladateli nic nalézt, dokonce ani o nakladatelství Meteor nelze najít ani zmínku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181889/big_skola-mrtvol-cgx-181889.jpg 57
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , Meteor
Originální název:

L'École des cadavres, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Škola mrtvol

SueD
24.10.2020

Tohle je jedná z mých nejoblíbenějších knih tohoto autora.

hanavelka
25.03.2018

Před časem jsem zde stáhla "Ferdíčkův " text ŠKOLY MRTVOL. Knihu jsem si na jeho základě koupila a potvrzuji, že zde zveřejněný text je autentický z roku 1938. Vracím ho sem zpět, neboť k mému překvapení zmizel. Doufám, že "TOTALITNÍ ŠOTEK" , nechá na samotných čtenářích objektivnost a vize jimiž L.F.Céline nahlížel na život v míru.

ŠKOLA MRTVOL

To se děje v tmách. A za bílého dne : propaganda, tisíceronásobná propaganda židovská. Kvete vlastenecká lyrika, nacionalistická nedůtklivost. Všecko se ohání pojmem cti, všude samé smlouvání ! Židovské kouzelnictví se roztahuje po celém světě. Řinčí výzvy a kolují falešné zprávy . Žádný záchranný boj , abyste si ušetřili
své drobečky , není možný . Odřekněte se ! Vzhůru všichni k sebevraždě ! O nic se už nepokoušejte ! Nic už nepředstírejte ! Nic už si nenahrabete nikdy ! Zmocnilo se Vás zlato celého světa , lijí Vám je do uší . Demagogie kazatelů , vůdců , plechových hub a četníků , silnějších a mocnějších , mnohem neodolatelnějších , než všecky vaše ubožácké a dětinské arijské důvody , proč nechcete zhebnout rázem za hromadného vraždění ! Co tedy zbývá ? Všecko je hotovo už od roku 93 .

Židárno , veď nás vpřed !
My nechcem´ dále žít´ .
My se chcem´ my se chcem´
do rakví uložit .

Amen !

Válka , rozumějte mi dobře , válka v Evropě a v Asii za uskutečnění židovsko - amerických přání , za všecky ty potřeštěné a oslněné povýšence , za všecky ty vyvolence , kteří mají všeho nadbytek a kteří se věčně třesou, aby jejich nadzisky jen vzrůstaly , za ty všecky od Hollywoodu k Long Islandu.
Všechna vaše umírání za krkounskou sebelásku jediného Žida z Brooklynu !
Ach ! Jak ti lidé tam v New Yorku na nás myslí . Jaká úzkostlivá starost . Jak je naše budoucnost zneklidňuje ! Jaká šílená touha , aby nás viděli co nejdříve v zákopech , kde by to šustilo , už , už . Bujaře vpřed ! Zazněte trubky ! Vlajte prapory ! Rachoťte bubny ! Cesta Mrtvých je nádherná ! Sem s tou krvavou flákotou ! Jsme nadějí demokratických křižáckých tažení ! 48 států nám přeje štěstí a odvahu.
Jde o naši smrt, o smrt nás Evropanů , Francie a Německa. Všechen tento propagační balast , sršící hromy a blesky židovské propagandy , přichází jistě velmi draho ....
Vše , co není demokratické , to znamená stoprocentně židovské , je ukrutně zatraceno.
Ach , jak snadný jest pro Američany obchod s naším masem , které není zmrzlé v lednicích , nýbrž čerstvým masem pro bláznivé bitvy , čerstvou krví .

V. mezinárodní sjezd komunistické internacionály , shromážděný 8. června 1923 v Kremlu . Přijatý návrh :
,, Sjezd konstatuje , že není žádný Československý národ , Československý stát , mimo národnosti české , obsahuje Slováky , Němce , Maďary , Ukrajince , Poláky . Sjezd považuje za nutné , aby komunistická strana v Československu , pokud jde o národní menšiny , prohlašovala a prováděla práva národů na sebeurčení , třeba až do rozdělení .
Viděl jsem pracovat tak trochu Žida Beneše ve Společnosti národů . Malý talmudský zhýralec , celý vzrušený chytráctvím , nevyčerpatelně potutelný , pletichářský , celý zpitomělý dryáčnictvím , hloupoučkou a krátkou lstivostí .
Opravdový malý hnusný zlodějíček , blouznící pochlebnou prostředností . Opravdový nálevník chodeb , který přepíná . Velmi strašná otravná prasečinka v srdci Evropy . Pro Lože však přirozeně sám Jehova ! Víc než Šalamoun ! Přesně to co Zednáři potřebují jako ideál státníka : Smrtelná suchopárnost v neomezeném pletichaření .
Opakuji Žid Beneš , třebaže to bylo mnohokráte popíráno , byl znám v ,, Intelligence Service" (která se v tom vyzná , jako ,,Agitující Žid" ), stejně jako Litvinov , Bela Khun a Trocký .
Všichni tři pokračují přirozeně v agitaci ( člověk zůstane omezencem až do smrti ) na místech svých určení .
Jsou to vlastně zvrácené duše , které činí svět nesnesitelný . Všude nalézají úmysly . Já sám cítím , že jsem se stal tak zvráceným , že se obracím k rasistickému šílení . A nejen trochu . Rasista na sto procent !
Ta příští válka bude opravdu poslední, dní, dní, dní ! Jak by nebyla , když z ní nevyvázne ani noha. To bude poslední slovo ! Všude bude Mír, protože bude jako
po vymření.
To už raději pakt s Belzebubem ! A co jeden ! Dvacet paktů ! A pošlete mu je všecky : Židy , zednáře , Papeže atd. Jen ať je Mír ! Mír především , tisíc láter !

LUIS FERDINAND CÉLINE - ŠKOLA MRTVOL
Psáno na přelomu let 1938/1939


marvan00
14.02.2016

Rád bych si tu knihu přečetl, ale prý je ve Francii oficiálně zakázaná a nelze ji sehnat. Pokud je oficiálně zakázaná, to znamená, že ji někdo zakázal na základě toho, co se v ní dočetl. Pokud ji mohl číst ten, kdo ji zakázal, proč ji nemohu číst já? Myslí si snad dotyčný mravokárce, že je chytřejší než já? O tom dost pochybuji, potkal jsem už řadu mravokárců a všichni měli jedno společné: byli to hlupáci a obvykle též pokrytci. Tak proč by mi nějaký pokrytecký hlupák měl co určovat, zda můžu nebo nemůžu jakoukoli knihu číst? Povýšený kretén, tak se jmenuje problém, na který naše společnost schází. Nikoli na to, zda si někdo něco "nevhodného" přečte.